Východniarske derby v Bardejove zároveň šlágrom kola, Gelnica piatykrát doma

V piatom kole skupiny Východ láka predovšetkým šláger kola medzi tímami z vedúcej štvorice, keď vo východniarskom derby Bardejov privíta Trebišov. Rimavská Sobota sa po minulotýždňovom zaváhaní predstaví pred vlastnými fanúšikmi proti Sabinovu. Súboj tabuľkových susedov s rovnakým počtom bodov sa hrá pod Tatrami, siedmy Kežmarok si zmeria sily so šiestym Sanokom. Gelnica v netradičnom domácom štarte sezóny odohrá už piaty duel na svojom ľade s posledným Liptovským Mikulášom B. 
 

Program 5. kola - skupina VÝCHOD
 

MHK Kežmarok  vs Hokejovy Klub 58 Sanok  17:00 Náš tip: 2X

Nováčik z Kežmarku má na konte zatiaľ iba tri body, keď dokázal v premiére vyhrať na Liptove. Odvtedy inkasuje príliš veľa gólov, veď od Trebišova aj Sabinova dostal osem a od Rimavskej Sobota sedem. Navyše,v poslednom zápase Kežmarčanom na ľade chýba aj Arne Kroták. Proti poľskému Sanoku ich nečaká ľahký duel, ale kde, ak nie doma, by mal nováčik začať zbierať body. 

Sanok sa predstavil v minulom kole konečne na domácom ľade a hneď to bolo veselejšie, 1200 divákov videlu prvú výhru svojho mužstva v tejto sezóne. Tá by Poliakov s Petrom Bartošom mohla naštartovať k lepším výkonom a najmä k výhram, pretože body potrebujú ako soľ. Vonku sa však Sanok zatiaľ trápi, a hoci nehrá zle, v Trebišove, Gelnici aj Bardejove strelil len po jednom góle. Ak sa teda Sanok gólovo pred týždňom naštartoval, pod Tatrami by mohol zvíťaziť.

Štatistické porovnanie pred zápasom


HK Bardejov  vs HK 2016 Trebišov  17:30 Náš tip: 2X

Bardejov po úvodnej prehre s favorizovanou Rimavskou Sobotou začal šliapať ako švajčiarske hodinky a zatiaľ neprehral. Aj vďaka svojmu najproduktívnejšiemu hráčovi Matúšovi Leskovjanskému, ktorý posilnil Hornošarišanov pred touto sezónou. Proti Trebišovu však favoritom nebude, no nie je ani bez šance na vítazstvo. Vlani prehral s Trebišovom doma až po samostatných nájazdoch a tentoraz by vzájomný zápas takisto mohol dospieť až do predĺženia či nájazdov.

Trebišov pred týždnom na domácom ľade zdolal v šlágri kola dovtedy suverénnu Rimavskú Sobotu. Teraz ho čaká ďalší šláger v Bardejove. Trebišovčania majú v bránke skúseného Ivana Fedora a v štyroch dueloch inkasovali len šesť gólov. Aj preto to Bardejovčania budú mať v sobotu náročné. Navyše, Trebišov je určite povzbudený minulotýždňovým víťazstvom.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HC Rebellion Gelnica  vs  MHk 32 Liptovský Mikuláš  17:30 Náš tip: 1

Gelnicu čaká netradične už piaty domáci zápas v rade, pretože sezóny väčšinou začínala práve naopak sériou zápasov na súperových ľadoch. Až v minulom kole spoznala v tejto sezóne chuť prehry, keď podľahla Bardejovu. Predtým však zaznamenala prekvapivo vynikajúci štart do sezóny. Teraz hostí trápiaciu sa rezervu Liptovského Mikuláša, ktorú aj pred rokom pred vlastnými fanúšikmi hladko porazila. Podobne by to mohlo dopadnúť aj teraz.

Hokejisti B tímu Liptovského Mikuláša sú azda najväčším prekvapením tejto sezóny. No preto, že doteraz nezískali ani bod. V minulej sezóne štvrté mužstvo celej súťaže nedokázalo zdolať nováčika z Kežmarku, Rimavskú Sobotu, Sabinov a naposledy ani Sanok. Liptáci inkasujú príliš veľa gólov, no trápia sa aj v koncovke. Na náročnej gelnickej pôde by bol zisk bodov po tohtosezónnych výkonoch prekvapením.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HKM Rimavská Sobota   vs  HK Sabinov  18:00 Náš tip: 1

Rimavská Sobota pred týždnom v šlágri kola v Trebišove v oklieštenej zostave nestrelila ani gól a prvýkrát v sezóne prehrala. Dovtedy pôsobila suverénnym dojmom a v každom stretnutí dosiahla sedem presných zásahov. Zaváhanie na domácom ľade proti Sabinovu je však málo pravdepodobné a môžeme očakávať, že Rimavskosoboťania opäť predvedú svoju ofenzívnu silu.

Aj Sabinov však v posledných dvoch dueloch ukázal svoj gólový potenciál, veď na vlastnom štadióne nasúkal po osem kúskov Liptákom aj Kežmarčanom. Teraz cestuje na horúci ľad do Rimavskej Soboty a bolo by prekvapením, ak by v takýchto gólových hodoch pokračovali Sabinovčania aj v sobotu.

Štatistické porovnanie pred zápasom


Tabuľka

Skupina B VÝCHOD Z B
1 HKM Rimavská Sobota HKM Rimavská Sobota 14 31
2 HC Rebellion Gelnica HC Rebellion Gelnica 14 31
3 HK Bardejov HK Bardejov 14 29
4 HK 2016 Trebišov HK 2016 Trebišov 14 27
5 HK Sabinov HK Sabinov 14 17
6 HK 58 Sanok HK 58 Sanok 14 12
7 MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" 14 7
8 MHK Kežmarok MHK Kežmarok 14 5