Bardejov s dokonalým obratom na ľade Rimavskej Soboty, doma bude mať postupový mečbal

Prvé finále skupiny Východ medzi Rimavskou Sobotou a Bardejovom prinieslo skvelú hokejovú zápletku. Domáci Rimavskosoboťania viedli 2:0 aj 3:1, no Hornošarišania dokázali troma gólmi v záverečnej tretine strhnúť vedenie na svoju stranu, rozhodujúci zásah vsietil dvadsať sekúnd pred koncom Martin Palko a Bardejovčania sa tak ujali vedenia v sérii. O týždeň budú pred vlastnými fanúšikmi v obrovskej výhode a na domácom ľade môžu spečatiť postup do celoslovenského finále 2. hokejovej ligy. V súbojoch o umiestnenie nestačil celkom ani riadny hrací čas, Sanok triumfoval v Sabinove po predĺžení, rovnako sa tešil po predĺžení aj Trebišov.

1. kolo finále skupiny Východ

HKM Rimavská Sobota - HK Bardejov 3:4 (1:0, 2:1, 0:3) STAV SÉRIE 0:1
12. Koniar Tibor; 22. Buda Slavomír; 34. Buda Slavomír - 30. Leskovjanský Matúš; 42. Lopáček Tomáš; 52. Česelka Peter; 60. Palko Martin;
Strely: 31:35. Vylúčenia: 1:5 na 2 min. Presilovky: 2:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Lesay - Šebeň, Nosek. Diváci: 300.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Dopisovateľ: Marek Hanzel, HKM Rimavská Sobota
Finálový zápas východnej skupiny sa začal z ostra. Obe mužstvá nastolili vysoké tempo a hral sa tvrdý a dôrazný hokej. V 8. minúte sa domácim naskytla príležitosť vo forme presilovej hry. Tú sa im však využiť nepodarilo, no pár minút po jej skončení sa ujali vedenia gólom Koniara, po prihrávke od Vilchinskeho strieľal k žŕdke. V prvej tretine sa už stav nemenil aj keď sme na ľade videli niekoľko šancí, hlavne na strane domácich. V druhej tretine narastala aj nervozita, ktorá sa pretavila do menších šarvátiek.

V úvode druhého dejstva sa Rimavskosoboťanom podarilo využiť presilovku. Spoza brány prihrával Koniar pred bránu dobre postavenému Budovi, ktorí triafal do odkrytej brány. Nasledovalo niekoľko vyložených šancí domácich, ktorým urputne odolával brankár Bardejova Dzúr, ktorý v celom zápase predvádzal perfektný výkon. V polovici stretnutia sa do streleckých štatistík zapísali aj hostia. Presilovku využil Leskovjanský, ktorý sa prešmykol cez dvojicu sobotských obrancov a Križana prekonal strelou medzi nohy. Následne rozhodca vylúčil dvoch hráčov Bardejova. Domácim sa tak naskytla obrovská príležitosť aby opäť odskočili o dva góly. A aj sa im to podarilo. V 34. minúte po nastrelení Matušku dotlačil puk do brány Buda.

Tretia tretina bola úplne iná ako dve predchádzajúce. Domáci do nej nastúpili ako keby už bolo o všetkom rozhodnuté a k hre pristupovali veľmi nezodpovedne. To zapríčinilo aj ich zakopnutie. Hneď v úvode prestrelil Lopáček Križana, ktorý mal zakrytý výhľad. Počas zbytku tretej tretiny boli na koni hostia a domáci im nedokázali oponovať. V 52. minúte sa Bardejovčanom počas presilovky podarilo vyrovnať. Od modrej nastreľoval Poláček a odrazený puk od brankára dorážal Česelka. Ku koncu tretiny už každý očakával predĺženie, no 20 sekúnd pred koncom urobili domáci obrancovia obrovskú chybu, ktorú využil hosťujúci Palko a ten v priamom súboji s Križanom s ľahkosťou zakončil. Domáci sa následne ešte snažili vyrovnať hrou bez brankára, no času už bolo málo a tak sa z víťazstva a vedenia v sérií tešili Bardejovčania. Početná divácka kulisa na štadióne v Rimavskej Sobote videla dve tretiny krásneho, dynamického hokeja hodného finále. Bohužiaľ tretiu tretinu domáci odflákli, a tak si sami môžu za prehratý zápas.

1. kolo o umiestnenie (3. miesto) skupiny Východ

HK 2016 Trebišov - HC Rebellion Gelnica 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 17. Kobeľa Dušan; 39. Marcinko Martin; 70. Striž Šimon - 16. Laškody Lukáš; 42. Dravecký Dávid.

Súhrn zaslal klub HK 2016 Trebišov
V prvom zápase v boji o tretie miesto v skupine Východ sa očakával vyrovnaný boj, čo sa do bodky potvrdilo. V prvej tretine sa hral hokej s vysokým nasadením a s častou streľbou. Skóre otvorili hostia po strele z prvej od Lukáša Laškodyho. Onedlho Kobeľa zachytil rozohrávku hostí a tvrdou strelou vyrovnal. V druhej tretine pribudlo nervozity a emócií na ľade aj v hľadisku. V 29. minúte  nepremenil  trestné strieľanie domáci Marcinko. Avšak v 39. minúte si to vynahradil a  bolo 2:1. Gelničania na začiatku tretej časti vyrovnali a nasledoval napínavý záver. Do 60. minúty sa nerozhodlo a nasledovalo predĺženie. V ňom bol dvakrát vylúčený hosťujúci Findura.  Druhé vylúčenie už hostia neubránili a Šimon Stríž tečom rozhodol. Trebišovčania sa s domácim publikom rozlúčili víťazstvom a do odvety si vezú dva body, kým Gelničania jeden bod.

1. kolo o umiestnenie (5. miesto) skupiny Východ

HK Sabinov - HK 58 Sanok 4:5 pp (1:3, 1:1, 2:0 - 0:1)
Góly: 20. Vilček Tomáš; 31. Krajňák Ondrej; 45. Krajňák Ondrej; 56. Ferenc Marko - 5. Majoch Dawid; 9. Olearczyk Kamil; 17. Bielec Maciej; 22. Mazur Marcin; 61. Rapala Boguslaw.

Súhrn zaslal klub HK Sabinov
V prvom vzájomnom zápase o 5.miesto sa na zimnom štadióne v Sabinove domáci postavili poľskému Sanoku. Prvú vážnejšiu šancu Ferencovi brankár so šťastním chytil a platilo známe nedáš-dostaneš, keď hostia šli po následnom brejku Majocha do vedenia. Na 0:2 o pár minút zvyšoval Olearczyk a na 0:3 v presilovke zavŕšil skóre prvej tretiny Bielec.

V úvode druhej tretiny na 1:4 v prospech hostí zvyšoval dorážkou z blízka Mazur. Krásnym sólom cez celé ihrisko s úspešným koncom sa v 31. minúte prezentoval Krajňák. Po 2.tretine svietilo na tabuli 2:4.

V tretej tretine to už bola hra na jednu bránu a ostreľovanie brankára Sanoku. Domácim sa po veľkej snahe podarilo gólmi Ferenca a Krajňáka vyrovnať na 4:4. V 59.minúte sme boli svedkami hromadnej bitky, po ktorej sa dlhší čas kvôli mnohopočetným trestom nehralo. Po 60 minútach skončil zápas nerozhodne a išlo sa do predĺženia. V ňom mali viac šťastia hráči Sanoku a už po 15 sekundách rozhodol na 4:5 Dobosz.