Bardejov sa po piatom víťazstve v rade ocitol na čele skupiny Východ (FOTO)

Šiestym kolom pokračovala skupina Východ 2. hokejovej ligy, v ktorej sa Bardejovčania po týždni opäť predstavili na domácom ľade. Súperom im bolo béčko Liptovského Mikuláša. HK bol v dueli miernym favoritom, čo napokon aj potvrdil a po víťazstve 8:4 sa radoval z plného bodového zisku.

HK Bardejov - MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" 8:4 (2:2, 2:1, 4:1)
Góly: 
12. Renčok Erik; 15. Mach Milan; 32. Česelka Peter; 35. Renčok Erik; 43. Mach Milan; 44. Lúč Matúš; 46. Renčok Erik; 52. Leščišin Tomáš - 7. Cibuľa Jozef; 13. Wesselényi Patrik; 31. Koniar Tibor; 42. Koniar Tibor; 
StrelyVylúčenia: 4:5 na 2 min., navyše Koksharov 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 2:0. Rozhodcovia: Jurko - Pribula, Tomáš. Diváci: 240.

Zápasové infoŠtatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Hostia sa ujali vedenia v siedmej minúte, no domáci strelec Renčok o päť minút vyrovnal. Mikulášania sa o niekoľko sekúnd dostali znova do vedenia, keď Krochtu prekonal Wesselényi. Bardejovčania napriek územnej prevahe druhýkrát prehrávali. Prešlo niekoľko desiatok sekúnd a skóre sa menilo po štvrtý raz, keď na 2:2 vyrovnával Mach.

V prostrednej časti hry sa hostia po tretí raz dostali do vedenia, no ako sa neskôr ukázalo, naposledy. V 31. minúte Koniar poslal hostí do vedenia, no už o niekoľko sekúnd Česelka skóre zrovnal. O tri minúty Renčok svojim druhým gólom poslal Hornošarišanov prvý raz do vedenia. V ďalšom priebehu druhej tretiny už ďalší gól nepadol.

V poslednej dvadsaťminútovke domáci potvrdili dominanciu a strelili štyri góly, čím rozhodli o jasnej výhre. V priebehu štyroch minút sa presadil najprv hosťujúci Koniar, ktorý vyrovnával na 4:4, a na domácej strane Mach, Lúč a Renčok, ktorý pridal tretí gól a zavŕšil hetrik. Osem minút pred záverečným klaksónom Leščinin uzavrel skóre na konečný výsledok 8:4. Bardejovčania vyhrali aj piaty zápas v rade a po šiestom kole sa dostali na prvú priečku.

V bráne domácich polovicu duelu odchytal brankár Krochta, druhú polovicu Dzúr. Ten po zápase povedal: "Prvú tretinu sme prehrávali 1:0, potom 2:1, no vyrovnali sme na 2:2. V druhej sme dali na začiatku gól na 3:2, no vzápätí sme dostali trest a po tečovanom puku sme inkasovali. Tréner povedal, že idem do bránky. Nastúpil som tam, dali sme gól na 4:3 a takto skončila druhá tretina. Do tretej tretiny sme išli do oslabenia 4 na 3 minútu a pol a sme dostali aj päť minútový trest, keď dostal náš hráč za úder do hlavy a krku 5 minút a do konca zápasu. Tu sme dostali hneď gól na 4:4, ale vzápätí sme v našom oslabení dali dva góly, čo nám strašne pomohlo a viedli sme 6:4 a nakoniec sme zápas dohrali výsledkom 8:4.“

A aký je recept na sériu víťazstiev? „Chceme vyhrávať. Zišli sme sa tu dobrý tím. Po prvom zápase nás doplnili nejakí skúsenejší hráči z prvej ligy, čo nám pomohlo a zatiaľ nám to šľape, tak nemeníme nič, dúfajme, že to pôjde aj ďalej takto,“ dodal gólman Dzúr.


Tabuľka

Skupina B VÝCHOD Z B
1 HKM Rimavská Sobota HKM Rimavská Sobota 14 31
2 HC Rebellion Gelnica HC Rebellion Gelnica 14 31
3 HK Bardejov HK Bardejov 14 29
4 HK 2016 Trebišov HK 2016 Trebišov 14 27
5 HK Sabinov HK Sabinov 14 17
6 HK 58 Sanok HK 58 Sanok 14 12
7 MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" 14 7
8 MHK Kežmarok MHK Kežmarok 14 5

Fotogaléria