Bardejov zvládol drámu s Gelnicou, vo finále skupiny Východ vyzve Rimavskú Sobotu

Už v sobotu spoznala skupina Východ svojich dvoch finalistov. Víťaz základnej časti z Rimavskej Soboty bol v Trebišove suverénny a s prehľadom postúpil do finále skupiny. V ňom sa stretne s ambicióznym Bardejovom, ktorý doma spečatil svoj postup cez Gelnicu. Hornošarišania už vyhrávali 4:1, no z jasného stretnutia sa napokon zrodila dráma s tesným domácim víťazstvom 5:4.

2. kolo semifinále skupiny Východ

HK 2016 Trebišov - HKM Rimavská Sobota 1:5 (1:3, 0:0, 0:2) KONEČNÝ STAV SÉRIE 0:2
11. Marcinko Martin - 6. Šagát Michal; 9. Vilchinskiy Georgy; 19. Dmitriev Artem; 43. Dmitriev Artem; 59. Slovák Ján.
Strely: 18:35. Vylúčenia: 1:5 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Piovar - Vall, Tomáš. Diváci: 510.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Súhrn zaslal klub HK 2016 Trebišov
Do druhého stretnutia nastupovali domáci s cieľom vrátiť sa ešte do Rimavskej Soboty. Ich cieľ sa však začal vzdiaľovať hneď od začiatku zápasu. V 6. minúte Šagát a v 9. minúte Vilchinskyi vsietili dôležité góly. V 11.minúte Marcinko v presilovke znížil. Hostia opäť odskočili o dva góly a v domácej bráne došlo k striedaniu. V druhej tretine hostia pozorne bránili a nepúšťali domácich do tlaku, naopak, hostia mali streleckú prevahu. Ani v tretej tretine sa obraz hry nezmenil. Soboťania v 43. minúte zvýšili náskok a mali stretnutie pod kontrolou. V 55. minúte domáci skúsili hru bez brankára, keď hrali presilovku. Hrali bez brankára vyše tri a pol minúty ale zdramatizovať zápas sa im  nepodarilo. Naopak Ján Slovák spečatil víťazstvo hostí gólom do prázdnej brány. Víťaz skupiny Východ postúpil zaslúžene a Trebišovčanom čaká súboj o 3. miesto s Gelnicou.

HK Bardejov - HC Rebellion Gelnica 5:4 (3:1, 1:0, 1:3) KONEČNÝ STAV SÉRIE 2:0
13. Lesňák Jakub; 14. Leskovjanský Matúš; 15. Renčok Erik; 24. Koksharov Dmitry; 60. Duračinský Marek - 20. Wesselényi Patrik; 50. Huszárik Patrik; 52. Wesselényi Patrik; 58. Šterbák Denis.
Strely: 28:33. Vylúčenia: 6:5 na 2 min., navyše Skokan DKZ a Renčok, Sukhanov 10 min. OT za nešportové správanie, Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Jurko - Hovan, Pribula. Diváci: 586.

Dopisovateľ: Jozef Mačejovský, ahojbardejov.sk
Od začiatku boli domáci lepším tímom a postupe si začali vytvárať gólové šance. Do hľadiska si našlo cestu viac ako 600 divákov a prvého presného zásahu sa dočkali v trinástej minúte, keď skóre otvoril Lesňák. Už o minútu druhý presný zásah Bardejova v presilovej hre pridal Leskovjanský a o ďalšiu minútu už bolo na ukazovali 3:0, keď gólmana Gelnice prekonal aj Renčok. Dvadsaťšesť sekúnd pred koncom úvodného dejstva znížil Wesselényi. V prostrednej časti hry padol iba jeden gól, keď v 24. minúte presne mieril Koksharov a vrátil domácim trojgólové vedenie.

Rušnejšia však bola posledná dvadsaťminútovka. Domáci v úvodných minútach pohodlne kontrolovali priebeh hry, no v 50. minúte Huszárik v presilovej hre znížil a o dve minúty Gelnicu kontaktným gólom do hry vrátil Wesselényi. Bardejovčania začali produkovať chyby v útočnom pásme, zbytočne strácali puk a za laxnosť pykali necelé tri minúty pred záverom, keď domáceho gólmana Dzúra prekonal Šterbák. Hornošarišania však nezložili zbrane a 21 sekúnd pred záverečným klaksónom strhol výhru na stranu domácich Duračinský, čím aj rozhodol o postupe do finále play-off skupiny východ.

2. kolo o umiestnenie 5. - 8. skupiny Východ

MHK Kežmarok - HK Sabinov 3:8 (0:3, 1:3, 2:2)  KONEČNÝ STAV SÉRIE 0:2
31. Rusnák Štefan; 41. Oravec Boris; 45. Kolesár Viktor - 7. Duplinský Dominik; 19. Ferenc Marko; 20. Vilček Tomáš; 26. Goffa Anton; 33. Goffa Anton; 35. Ferenc Marko; 54. Ferenc Marko; 60. Vilček Tomáš.

Súhrn zaslal klub MHK Kežmarok
Domáci sa chceli divákom aspoň trochu revanšovať za prehratý zápas v Sabinove a od úvodu hrali aktívne a útočne, no zahanbiť sa nedali ani hostia. Tí udreli ako prví zásluhou dorážky Duplinského. Napriek niekoľkým šanciam domácim sa v závere tretiny presadili opäť Sabinovčania - Ferenc a Vilček.

Druhá časť hry začala niekoľkými vylúčeniami a napriek tomu, že sa Kežmarčania niektorým ubránili, v 26. minúte využil presilovku Goffa a zvýšil na 4:0 pre hostí. V polovici zápasu si gól zakričali aj domáci, keď na 1:4 znížil Štefan Rusnák. V priebehu ďalších štyroch minút sa však dvakrát presadili hostia, zvýšili na 1:6 a vyhnali domáceho Talára z bránky.

Iskru optimizmu pre Kežmarčanov vykresali na začiatku poslednej tretiny Oravec a o pár minút na to Kolesár. Nervozita na oboch stranách vyústila do niekoľkých vylúčení. Zmenám skóre však ešte nebolo koniec, v 54. minúte zavŕšil hetrik Ferenc a v 60. minúte upravil na konečných 3:8 z pohľadu domácich Vilček.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK 58 Sanok 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)  KONEČNÝ STAV SÉRIE 0:2
55. Sčensný Pavol - 16. Witan Maciej; 38. Witan Maciej; 42. Bialy Marcin; 50. Kondrashov Maxim.