Bardejovský tréner Všetečka: Pre niektorých juniorov to bol krst ohňom medzi mužmi

Hokejisti HK Bardejov odohrali úvodný zápas v novej sezóne proti silnému celku z Rimavskej Soboty. Hostia boli v dueli favoritom, čo potvrdili a z Horného Šariša si odniesli všetky body.

Rimavská Sobota sa vedenia ujala v šiestej minúte, no domáci Holéczy o tri minúty skóre zrovnal. O ďalších päť minút šla R. Sobota znova do vedenia a keď v šestnástej minúte bolo 1:3, s domácimi to nevyzerali najružovejšie. Aj druhá tretina patrila hosťom, keď sa dokázali presadiť dvakrát, naopak domáci presný zásah nepridali.

V poslednej tretine hosťujúci Slovák pridal ďalšie dva góly (spolu strelil v zápase štyri) , domáci Renčok v samom závere výsledok už iba korigoval.

„Do dnešného zápasu sme išli s tým, že sme mali úplne inú predstavu o zostave, ale pred zápasom sme sa dozvedeli, že dvaja obrancovia nemôžu prísť, pretože ich materský klub neuvoľnil, tak sme museli zareagovať. Dali sme šancu našim odchovancom, našim miestnym juniorom. Takže v zápase nastúpili štyria juniori. Pre niektorých to bol prvý zápas v živote za mužov. Bol to tzv. krst ohňom. Niektorí sa s tým popasovali dobre, niektorí trochu menej, ale nevešajme hlavu. Tak sme si nastavili plány, že chceme, aby hrali miestni odchovanci a s tým musíme zabojovať,“ povedal hneď po zápase tréner domácich David Všetečka.

Len ťažké zápasy pripravia mladých hráčov do ďalších sezón medzi seniormi. Bardejovu však v zápase robila problémy hlavne obrana, na čom budú musieť popracovať. „Okrem obrany potrebujeme zlepšiť presilovky, ale ako hovorím, všetko je to o tom, že hráči musia chodiť na tréningy a keď nebudú chodiť na tréningy, keď nebudeme mať určitý počet ľudí, tak nemôžeme nič nacvičovať, to je potom aj vidno v zápase, že niektorí ani nevedia, kde majú stáť, takže všetko sa to odvíja od prístupu. Ak budú chodiť na tréningy, ak budú trénovať, tá hra bude ďaleko lepšia. Ale bohužiaľ, je krátka súťaž, máme iba 13 zápasov, takže veľa času neostáva,“ doplnil nový tréner HK.
 

HC Bardejov - HKM Rimavská Sobota 2:7 (1:3, 0:2, 1:2) 
Góly
: 9. Holéczy Sámuel; 60. Renčok Erik; 6. Slovák Ján; 14. Slovák Ján; 16. Dmitriev Artem; 24. Dmitriev Artem; 29. Fekiač Patrik; 42. Slovák Ján; 50. Slovák Ján.
Strely: 35:37.  Vylúčenia:  6:6 na 2 min. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Wolf - Pribula, Herich.  Diváci: 194.

Zápasové infoŠtatistiky :: Zostavy :: Herné situácie


Tabuľka

Skupina B VÝCHOD Z B
1 HKM Rimavská Sobota HKM Rimavská Sobota 14 31
2 HC Rebellion Gelnica HC Rebellion Gelnica 14 31
3 HK Bardejov HK Bardejov 14 29
4 HK 2016 Trebišov HK 2016 Trebišov 14 27
5 HK Sabinov HK Sabinov 14 17
6 HK 58 Sanok HK 58 Sanok 14 12
7 MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" 14 7
8 MHK Kežmarok MHK Kežmarok 14 5

Fotogaléria