Cez víkend začne 2. liga, víťaz zabojuje o postup v baráži

Už v sobotu 15. septembra odštartuje ďalší ročník 2. Hokejovej ligy, našej tretej najvyššej hokejovej súťaže. Tá sa oproti minulému roku zúžila o troch účastníkov, Martin a Humenné postúpili do 1. ligy, Ružomberok sa odhlásil zo súťaže a KHM Budapešť sa prihlásila do Erste ligy. Nováčikom ligy bude Kežmarok. O účinkovanie vo vyššej súťaži mali v lete záujem Púchov či Levice, aj preto očakávame tuhý boj o účasť vo finále.

Účastníci skupina Západ: Púchov, Prievidza, Nitra, Brezno, Partizánske, Dolný Kubín, Levice, Senica, Bratislava B

Účastníci skupina Východ: Trebišov, Gelnica, Sabinov, Bardejov, Rimavská Sobota, Liptovský Mikuláš B, Kežmarok, Sanok

Systém druhej hokejovej ligy

Súťaž je rozdelená do dvoch skupínZápad“ a „Východ“. Základná časť v skupine „Západ“ s deviatimi tímami má 18 kôl a začína už 15. septembra 2018. V skupine „Východ“ s ôsmimi účastníkmi bude len 14 kôl základná časť odštartuje o dva týždne neskôr 29. septembra. Každý tím sa v rámci skupiny stretne s každým raz doma a raz vonku.

Do play-off, ktoré sa začne 12. januára 2019, postupujú celky umiestnené v oboch skupinách po základnej časti na 1. až 4. mieste, pričom systém nasadenia je tradične 1. proti 4., 2. – 3. Štvrťfinále a semifinále play-off sa hrá v rámci skupín, až vo finále proti sebe nastúpia víťaz skupiny Západ proti víťazovi skupiny Východ. Celé play-off sa bude hrať na dve víťazné stretnutia. Prípadný tretí finálový duel sa odohrá na neutrálnej pôde.

Porazené tímy zo štvrťfinále hrajú o umiestnenie naďalej v rámci skupín. Porazení semifinalisti, teda druhé mužstvá zo skupiny Západ a Východ budú hrať o celkové 3. miesto v súťaži. Súboje o umiestnenie sa hrajú na dva víťazné zápasy.

Meno nového víťaza našej druhej najvyššej hokejovej súťaže spoznáme najneskôr 23. februára 2019.

Tímy umiestnené po základnej časti na 5 – 8. mieste budú hrať o umiestnenie v rámci svojich skupín systémom nasadenia 5. proti 8., 6 – 7. Víťazi postúpia do súboja o 5. miesto v skupine, porazené tímy odohrajú zápasy o 7. miesto v skupine. Všetky série o umiestnenie sa hrajú na dva zápasy. Mužstvo umiestnené v skupine „Západ“ na 9. mieste ukončí súťaž koncom základnej časti.

Baráž o St. Nicolaus 1. Hokejovú ligu odohrá víťaz súťaže proti poslednému celku St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy na štyri víťazné stretnutia, pričom séria začína na štadióne mužstva St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy, ktoré má tak v prípadnom siedmom zápase výhodu domáceho prostredia.

Bodovanie ostáva nezmenené: výhra v riadnom hracom čase je za 3 body, výhra po predlžení znamená 2 body, prehra po predĺžení prinesie mužstvám 1 bod.

V základnej časti v prípade remízy nasleduje päťminútové predĺženie troch hráčov proti trom, ak sa nerozhodne ani v tom, nasledujú samostatné nájazdy s piatimi hráčmi na každej strane.

Vo štvrťfinále, semifinále a zápasoch o umiestnenie nasleduje v prípade remízy desaťminútové predĺženie štyroch hráčov proti štyrom, v prípade nerozhodnutia samostatné nájazdy s piatimi hráčmi. Vo finále play-off je to dvadsaťminútové predĺženie štyroch proti štyrom, ak sa nerozhodne, nájazdy s piatimi hráčmi.

Prestupový termín je do 31. januára 2019. Podľa Súťažného poriadku SZĽH je možné nasadiť do zápasu v jednom tíme maximálne dvoch zahraničných hráčov.