Dal takmer polovicu všetkých gólov Senice, vymenil by ich radšej za body do tabuľky

Senica v prvých troch zápasoch sezóny inkasovala, desať, trinásť a dvanásť gólov. Potom nastal zlom a zrazu dokázala doma zdolať Dolný Kubín. Následne mohli Seničania vyhrať aj nad Nitrou a Levicami, no svoje vedenie prepásli. Doteraz nastrieľali v sezóne dvadsať gólov a až deväť z nich má na konte Michael Daniel. Dvadsaťštyriročný útočník posledného tímu skupiny Západ je momentálne spolu s ďalšími dvoma hráčmi najlepším strelcom súťaže.
 

Z debaklov sa už prebudili 

Michael, v tejto sezóne sa vám osobne zatiaľ nesmierne darí. V posledných štyroch zápasoch ste dali vždy dva góly...
Je pravda, že moje štatistiky sú momentálne o čosi viditeľnejšie, ale bral by som to skôr naopak. Aj keby sa mne osobne až tak nedarilo, a teda aby sa darilo viac mužstvu. Za každým mojím bodom však stojí buď dobrá akcia celej päťky, alebo parádna prihrávka od spoluhráča. 

Čo sa týka senického tímu, tam je to o čosi horšie. Tri úvodné debakle asi nikomu nepridajú na pohode...
No, prvé doslova debakle ozaj nikomu ani ničomu neprospeli. Na rovinu si povedzme, že nemáme v mužstve takých hráčov ako niektoré iné mužstvá v západnej skupine. Chýba nám skúsenosť aj kvalita. V Senici je nás zopár hráčov, ktorí sme skúsili hrať aspoň prvú ligu, ale to je naozaj málo v porovnaní s ostatnými celkami. Myslím si, že to je hlavný problém. 

Vaše výkony sa už ale rapídne zlepšili. Ako je to možné, že v prvých troch zápasoch dostanete viac ako desať gólov a teraz hráte so súpermi vyrovnané partie?
Povedal by som, že sme sa trocha viacej zohrali a začali sme poctivejšie plniť veci, na ktorých sme sa s trénerom dohodli. Som rád, že sme sa už prebudili a začali hrať o čosi lepšie, aj keď zatiaľ bez bodových ziskov. Naším hlavným cieľom je prebojovať sa do play-off a predĺžiť si sezónu, dúfam, že sa nám to podarí.

V posledných dvoch zápasoch ste stratili dvoj, resp. trojgólové vedenie. Čo sa stalo? 
Neskutočne ma hnevá a myslím, že aj všetkých spoluhráčov, že sme si z týchto dvoch zápasov, v ktorých sme viedli nad Nitrou 2:0 a nad Levicami 3:0, neodniesli ani jeden bod. Neviem, či sme si mysleli, že to už pôjde samo, alebo že to máme vyhraté a prestali sme hrať, alebo nás súper tak prehral a dokázal to otočiť. To fakt neviem. Ale dúfam, že sa to nebude už opakovať. 
 


 

Vo vzduchu visí možno najlepšia sezóna

Prehry mrzia o to viac, že vám osobne sa tak darí, no zatiaľ to stačilo iba na jedno jediné víťazstvo Senice? 
Jasné, že ma to mrzí. Ako som spomínal na začiatku, kľudne by som tie moje body vymenil za body do tabuľky.

Ak budete takto pokračovať, máte našliapnuté k svojej najlepšej seniorskej sezóne. Potešila by ponuka z vyššej súťaže? 
O takom niečom som ešte vôbec ešte ani nepremýšľal. Či by mohla prísť alebo neprísť ponuka. Určite by potešila, ale či by som dal prednosť mojej práci, alebo to skúsil nejako skĺbiť dokopy, ak by to tak šlo, to je už otázne. 

Ste taký oduševnený Seničan, keďže takmer celú kariéru ste strávili doma s výnimkou jedného roka v skalickej juniorke. Mali ste niekedy ponuku hrať inde?
V Senici som doma. Nejakú extra ponuku som nikdy nemal. Jedine v Skalici, keď začala hrať prvú ligu, tak sme sa dohadovali, ale nakoniec z toho nič nebolo. Ja som sa akosi uspokojil s druhou ligu v Senici kvôli práci. Predminulý rok sme boli so spoluhráčom Štefankom na Zápase hviezd druhej ligy, tak ma potešilo, že som mal takú príležitosť a šancu zahrať si. Bola to parádna akcia. 

Senica bola prvoligovou stálicou. Teraz načala už tretiu sezónu v tretej najvyššej súťaži. Prečo?
Nechcem sa veľmi na túto tému vyjadrovať. Jednoducho tu v Senici to niektorí ľudia pokašľali po finančnej stránke a celý hokej dopadol ako dopadol. Aj preto tu prvá liga padla... Uvidíme, čo bude ďalej.