December odštartuje na východe šlágrom Trebišova s Gelnicou a atraktívnym duelom v Sanoku

Skupina Východ má v sobotu na programe atraktívne 10. kolo 2. Hokejovej ligy. V šlágri kola uvidia diváci v Trebišove priamy súboj o udržanie si tretieho miesta proti štvrtej Gelnici. Zaujímavý duel sa bude hrať v Sanoku, ktorý bude chcieť s podporou vynikajúcich fanúšikov zabojovať proti Bardejovu o prienik do prvej štvorky. Sabinov má stále reálne šance na play-off, proti Liptovskému Mikulášu B si tak nemôže dovoliť zaváhať. Líder z Rimavskej Soboty by mal potvrdiť rolu favorita proti poslednému Kežmarku.

 

Program 10. kola - skupina VÝCHOD


HKM Rimavská Sobota vs MHK Kežmarok 17:00 Náš tip: 1

Líder z Rimavskej Soboty má na čele skupiny Východ len tesný náskok jedného bodu pred druhým Bardejovom, aj preto by si nemal dovoliť zaváhať v súboji s posledným tímom tabuľky. Rimavská Sobota sa dostala na čelo skupiny pred dvoma týždňami, keď zdolala práve Bardejov a celkovo drží šnúru troch víťazstiev v rade. Má skúsené dobre vyskladané mužstvo a patrí k najväčším favoritom na baráž o 1. ligu. Jej zbraňou je hlavne výborná obrana na čele s brankárom Karolom Križanom, no má tiež efektívny útok, čím sa sila mužstva vyvažuje.

Kežmarok zatiaľ platí v lige nováčikovskú daň. Pred dvoma týždňami síce dokázal zdolať Liptovský Mikuláš B, no naďalej ostáva na dne tabuľky. V minulom kole už hladko podľahol Trebišovu. Súboj s Rimavskou Sobotou bude pre Podtatrancov pravdepodobne nad ich možnosti. Najmä neistota v obranných radoch a nezvládanie oslabení dá veľkú výhodu súperovi, ktorý bude navyše hrať doma. V prvom vzájomnom stretnutí Kežmarok prehral 4:7. Podobný výsledok očakávame aj najbližšie.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HK 2016 Trebišov   vs  HC Rebellion Gelnica 17:30 Náš tip: 1

Výkony Trebišova sú ako na hojdačke a víťazstvá pravidelne striedajú prehry. Naposledy Zemplínčania zdolali Kežmarok, čo by podľa ich doterajších výsledkov znamenalo v najbližšom kole prehru. Trebišov sa zatiaľ drží na peknom treťom mieste, no ak by proti Gelnici prehral, prepadol by sa na štvrtú priečku. O motiváciu tak bude v zápase postarané. Hlavnou výhodou HK 2016 bude defenzíva, ktorá patri spoločne s Rimavskou Sobotou k najlepšej v skupiny Východ, a tiež vynikajúco zvládané presilovky a oslabenia. Práve vďaka týmto faktorom by mohli Trebišovčania svojho tabuľkového suseda zdolať.

Hokejisti Gelnice vyhrali dva zápasy po sebe, keď porazili Sanok aj Sabinov. Ak by sa im podarilo vyhrať aj nad Trebišovom, dostali by sa na tretie miesto. Gelničania sú prijemným prekvapením sezóny, držia sa v prvej štvorke, predvádzajú slušný hokej a ich sila je najmä v útoku. Nepochybujeme, že najbližšie na Zemplíne zabojujú o body a diváci uvidia napínavý duel. V prvom vzájomnom meraní síl Gelnica dokonca vyhrala tesne 4:3. Podobne tesný výsledok by sa mohol zrodiť aj najbližšie, no mierne favorizujeme domáci tím.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

Hokejovy Klub 58 Sanok  vs  HK Bardejov 18:00 Náš tip: 2X

Sanok je na hranici prvej štvorky zaručujúcej play-off. Ak by dokázal najbližšie vyhrať a Gelnica by nestačila na Trebišov, posunul by sa na štvrté miesto. Čaká ho však náročný zápas s druhým Bardejovom, ktorý si brúsi zuby aj na priebežné prvenstvo. Pre Poliakov je teraz dôležitý každý bod a musia najmä zvládať tesné závery zápasov, čo im nejde už od minulej sezóny. Z posledných troch zápasov vyhrali len raz, a preto potrebujú súrne bodovať. Očakávame, že do stretnutia dajú všetko a uvidíme kvalitné hokejové divadlo pred tradične skvelou diváckou kulisou.

Vynikajúcu formu Bardejova zastavila pred dvoma týždňami Rimavská Sobota, napriek tomu Hornošarišania strácajú na prvé miesto iba bod a budú číhať na každé zaváhanie svojho súpera z prvej priečky. Do Poľska si preto pôjdu iba pre tri body. Obe mužstvá majú o čo hrať. Kvalita však bude na strane Bardejovčanov, ktorí sú nebezpeční najmä v ofenzíve. Naposledy dokázali Sanok poraziť 4:1, teraz to bude pravdepodobne o čosi vyrovnanejšie a možno sa nedočkáme ani rozhodnutia v riadnom hracom čase.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

MHk 32 Liptovský Mikuláš   vs  HK Sabinov 20:15 Náš tip: 2

Liptákom sa v novej sezóne vôbec nedarí, sú predposlední a ich šance na play-off sú už minimálne. V doterajšom priebehu sezóny vyhrali len jedne zápas, pred mesiacom proti štvrtej Gelnici. Potom však nestačili ani na posledný Kežmarok. Je náročné predpokladať, akým výkonom sa budú prezenetovať najbližšie. Hokejoví amatéri z Liptovského Mikuláša ale hrajú najmä pre radosť, preto od nich môžeme očakávať uvoľnený výkon. Ak by sa im podarilo streliť nejaké góly, mohli by stretnutie súperovi znepríjemniť.

Reálnu šancu na play-off Sabinov ešte má, na štvrté miesto stráca len štyri body. Proti predposlednému tímu skupiny si tak nemôže dovoliť zaváhať. V mužstve má viacero skúsených hokejistov a jeho ofenzíva sa môže rovnať s tými najlepšími tímami skupiny. V posledných dvoch zápasoch ale Šarišanov zradila obrana, aj preto v nich nedokázali vyhrať. Ak sa dokážu Sabinovčania skoncentrovať aj v zadných radoch, nebudú mať na Liptove problém zvíťaziť. V prvom vzájomnom meraní síl tohto súpera porazili rozdielom triedy 8:4.

Štatistické porovnanie pred zápasom


Tabuľka

Skupina B VÝCHOD Z B
1 HKM Rimavská Sobota HKM Rimavská Sobota 14 31
2 HC Rebellion Gelnica HC Rebellion Gelnica 14 31
3 HK Bardejov HK Bardejov 14 29
4 HK 2016 Trebišov HK 2016 Trebišov 14 27
5 HK Sabinov HK Sabinov 14 17
6 HK 58 Sanok HK 58 Sanok 14 12
7 MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" 14 7
8 MHK Kežmarok MHK Kežmarok 14 5