Decembrová all-stars formácia skupiny Západ

Až trojica hráčov v skupine Západ dokázala obhájiť svoje miesto v all-stars formácii mesiaca. Brankár Matej Gajan a obranca Filip Kuzma sú veľkými ťahúňmi predčasného víťaza základnej časti z Levíc a dokazujú, že majú stabilné miesto medzi najlepšími hráčmi súťaže. Miestenku v šestici najlepších obhájil aj skúsený púchovský bek Tomáš Brňák. Do najlepšej útočnej trojice sa dostal prekvapivo center Radovan Znak zo siedmeho Brezna. Spoločnosť mu robí skúsený líder Partizánskeho Libor Káčer a ostrostrelec z Levíc Tomáš Segíň, ktorý zahviezdil spomedzi všetkých hráčov najviac.

 

All-stars formácia decembra - ZÁPAD

HC DYNAMAX 96 NitraMatej Gajan

Ochranca svätyne Levíc pustil za svoj chrbát v troch decembrových zápoleniach len tri góly. Čisté konto si udržal v súboji s Bratislavou, vyše 96% úspešnosť zákrokov zaznamenal v súboji s Dolným Kubínom a proti ambicióznej Prievidzi bol taktiež oporou, keď chytil 30 z 32 streleckých pokusov.

 

HC DYNAMAX 96 NitraTomáš Brňák

Skúsený líder púchovskej defenzívy sa na záver roku 2018 odtrhol z reťaze a v piatich zápasoch strelil päť gólov, ku ktorým pridal ďalšie štyri asistencie. Blysol sa najmä v súboji so Senicou, no k veľkým oporám patril aj v ostatných druholigových zápoleniach.

 

HC DYNAMAX 96 NitraFilip Kuzma

Šikovný 25-ročný obranca dokázal bodovať v každom decembrovom stretnutí a dohromady si za minulý mesiac pripísal na konto sedem kanadských bodov (2+5). Majster Slovenska zaujal najmä troma bodmi v zápase s HC Bratislavou a december zakončil tiež s +10 bodmi v štatistike pravdy.

 

OAHL BratislavaLibor Káčer

Krídelník partizánskej Iskry nadviazal na slušný november a v minulom mesiaci strelil opäť štyri góly a na ďalšie tri prihral. Bodoval vo všetkých štyroch dueloch, na ktoré nastúpil a veľkou mierou pomohol Partizánskemu dotiahnuť zápolenia s Nitrou a Breznom do víťazného konca.

 

OAHL BratislavaRadovan Znak

Už 34-ročný center siedmeho tímu tabuľky ukázal, že aj v slabšom tíme sa dá vynikať. Svojimi skúsenosťami dokázal nazbierať šesť kanadských bodov. Dvoma gólmi a asistenciou pomohol Rytierom prekvapiť Nitru a ďalšie dva body zaknihoval pri výhre nad Senicou.

 

HC DYNAMAX 96 NitraTomáš Segíň

Bodová explózia levického útočníka sa v decembri nedala prehliadnuť. Tomáš Segíň dokázal za jeden mesiac získať viac bodov ako za predošlé tri. V štyroch dueloch strelil neuveriteľných osem gólov, ku ktorým pridal aj šesť asistencií, čo dáva priemer vyše troch bodov na zápas. Hetrikom sa prezentoval až dvakrát - proti Bratislave aj Dolnému Kubínu.