Do finále druhej ligy Rimavská Sobota a po infarktovom závere Levice

Rozhodujúce finálové zápasy skupiny Východ a skupiny Západ 2. hokejovej ligy dopadli lepšie pre domáce celky. Víťazi základnej časti oboch skupín si tak zmerajú sily v celoslovenskom finále. Rimavská Sobota sa v pomerne nervóznom zápase strachovala o výsledok až do posledných sekúnd, napokon však zvíťazila nad Bardejovom 4:3. Levice rozhodli o svojom triumfe nad Púchovom až v poslednej minúte duelu. Celoslovenské finále je na programe od 9. febreuára.

3. kolo finále skupiny Východ

HKM Rimavská Sobota - HK Bardejov 4:3 (1:1, 3:1, 0:1) KONEČNÝ STAV SÉRIE 2:1
6. Koniar Tibor; 24. Vilchinskiy Georgy; 25. Slovák Ján; 26. Luchnikov Demid - 16. Osuský Martin; 36. Polaček Vladimír; 43. Lesňák Jakub;
Strely: 36:30. Vylúčenia: 5:8 na 2 min., navyše Dmitriev 5+DKZ za faul lakťom, Leščičin 5+DKZ za pichnutie, Palko DKZ za nešportové správanie sa. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodcovia: Gajdošík - Staššák, Kurčík. Diváci: 300.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Súhrn zaslal klub HKM Rimavská Sobota
Posledný a rozhodujúci zápas finále východnej skupiny východ sa musel páčiť naozaj všetkým, ktorí v nedeľu zavítali na zimný štadión v Rimavskej Sobote. Už od úvodu sa hral rýchly a tvrdý hokej, ktorý sa prelínal z jednej strany na druhú a obe mužstvá ukázali svoju vysokú kvalitu. Do zápasu lepšie vstúpili domáci. V šiestej minúte skóroval muž tejto série Tibor Koniar, ktorý strelil gól v každom jednom vzájomnom zápase. Tibor strieľal z rohu a podarilo sa mu nájsť medzeru pri tyčke brány. V 16. minúte sa Bardejovčanom podarilo vyrovnať. Počas hry štyroch proti štyrom strieľal od modrej Martin Osuský.

Úvod druhej tretiny bol pre domácich veľmi úspešný. Počas dvoch minút naklonili výrazne zápas na svoju stranu, keď počas dvoch minút až trikrát prekonali brankára Romana Dzúra. Najprv z bodu na vhadzovanie strieľal Denis Moroz. Brankár puk vyrazil pred bránu, kde ho dorazil Georgy Vilchinskyi. Následne mal obrovské šťastie kapitán domácich Ján Slovák. Od mantinelu nahodil puk na bránu, ktorý sa odrazil od korčule brániaceho hráča a padol do brány. O desať sekúnd sa hostia previnili a domáci hrali presilovku. Tú využili už po 40 sekundách, keď pred bránu presne prihrával Denis Moroz na Demida Luchnikova, ktorý bol presný a zvýšil už na 4:1. Vtedy si už všetci mysleli, že je o všetkom rozhodnuté, no zápas sa ku koncu poriadne zdramatizoval. V 36. minúte Artem Dmitriev nedovoleným zákrokom odrovnal hosťujúceho hráča, ktorý utrpel mierne zranenie, a tak dostal päť minútový trest a osobný trest do konca stretnutia. Hostia už po šiestich sekundách dokázali využiť túto výhodu. Od modrej strieľal Vladimír Poláček a puk nešťastne prepadol za chrbát Karola Križana. Následne sa na ľade odohralo niekoľko šarvátiek a ku koncu druhej tretiny aj domáci získali presilovku na päť minút, keď sa pichnutím previnil Tomáš Leščišin.

V tretej tretine sa Soboťanom nepodarilo využiť početnú výhodu, naopak hostia s obrovským šťastím skórovali. Podarilo sa to Jakubovi Lesňákovi. Jeho strelu Karol Križan vychytal ramenom no puk sa následne nešťastne od neho odrazil a padol do brány. A tak sa z jasne vyzerajúceho zápasu stala dráma. Rimavskosoboťania sa ešte snažili streliť ukľudňujúci gól, no obrana Bardejova bola neprekonateľná a aj napriek niekoľkým presilovkám sa im už skórovať nepodarilo. V posledných dvoch minútach sa východniari už snažili vyrovnať hrou bez brankára, no domáci vytrvalo bránili. 45 sekúnd pred koncom dokonca získali výhodu po vylúčení hráča domácich, no ani tú nevyužili, a tak sa z vydretého víťazstva mohli tešiť domáci.

3. kolo finále skupiny ZÁPAD

HK Levice - MŠK Púchov 3:1 (0:0, 0:1, 3:0) KONEČNÝ STAV SÉRIE 2:1
50. Kuzma Filip; 60. Konig David; 60. Štefanka Juraj - 23. Zemko Lukáš;
Strely: 40:25. Vylúčenia: 3:4 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Mĺkvy - Frimmel, Piovarči. Diváci: 1081.

Súhrn zaslal klub HK Levice
Fantastický športový zážitok. Inak sa snáď rozuzlenie finále západnej skupiny medzi Levicami a Púchovom ani označiť nedá. Vyše tisíc vynikajúcich fanúšikov, ktorí si napriek zlému počasiu našli cestu na zimný štadión rozhodne nemuselo ľutovať. Výborný hokej, neskutočný atmosféra a infarktový záver so šťastným koncom pre domáce družstvo boli odmenou za neutíchajúcu podporu a rovnako aj zhovievavosť fanúšikov. Po bezgólovej a bojovnej prvej tretine, v ktorej mali domáci hráči mierne navrch prišiel nepríjemný moment v podobe otváracieho zásahu stretnutia z hokejky hostí. Tento gól našich hráčov mierne zaskočil a do hernej prevahy dostal na moment Púchovčanov. Postupom času však Levice preberali opraty zápasu do vlastných rúk a čoraz častejšie súperili iba s výborne chytajúcim brankárom Púchova. Posledná tretina sa už hrala v réžii miláčikov domáceho publika, ktorých odmenou bol vyrovnávajúci gól Filipa Kuzmu, tečujúceho strelu Dušana Mila od modrej. Rozhodujúci presný zásah si napriek veľkému tlaku nechali až na začiatok poslednej minúty stretnutia, keď Dávid König parádnou strelou do opačného rohu bránky rozjasal levický zimný štadión. Poslednú minútu zahrali hráči Levíc skúsene a umne, súpera už do šance vyrovnať nepustili a zásahom do prázdnej bránky potvrdil víťazstvo a postup do finále 2. hokejovej ligy Juraj Štefanka. V tom sa naše mužstvo stretne so súperom z Rimavskej Soboty, ktorému sa podobne ako nám podarilo vyhrať základnú časť vo svojej skupine.