Do finále skupiny Západ Levice a Púchov

V nedeľu večer sme spoznali aj finálovú dvojicu skupiny Západ tretej najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku. V sobotu do skupinového finále postúpili Levice, ktoré prešli cez Prievidzu. V nedeľu ich doplnili aj Púchovčania, ktorí síce v sobotu v Partizánskom prehrali, ale v odvete na domácom ľade jednoznačne triumfovali a vybojovali si postup. O 3. miesto skupiny Západ si zahrá Prievidza s Partizánskym, o 5. miesto skupiny Západ zabojuje Brezno s rezervou Bratislavy.

2. kolo semifinále skupiny Západ

HC Prievidza - HK Levice 4:7 (0:4, 3:1, 1:2) KONEČNÝ STAV SÉRIE 0:2
21. Mendel Marek; 30. Hanes Matúš; 36. Mendel Marek; 50. Pavlíček Martin - 1. Štefanka Juraj; 9. Kohút Ivan; 16. Dobrý Ľuboš; 20. Kohút Ivan; 38. Kuzma Filip; 41. Dobrý Ľuboš; 57. Tužinský Adam;
Strely: 30:51. Vylúčenia: 9:6 na 2 min., navyše Dobrý a Pánis 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Štefik - Hvojník, Paulík. Diváci: 301.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Súhrn zaslal klub HC Prievidza
Po minulotýždňovej tesnej prehre o gól sa séria presťahovala pred naše domáce publikum. Od začiatku týždňa boli chlapci nadstavení nato, že idú spraviť maximum preto, aby sme sa v nedeľu opäť vrátili do Levíc a nedarovali im nič zadarmo.

Od úvodných minút sa nám však tento scenár začal vzďaľovať. Už po 45 sekundách hry sme vyťahovali puk z našej bránky a aj tento moment značne ovplyvnil vývoj celej tretiny. Hostia boli všade prví , lepšie sa hýbali a my sme sa v podstate v celom priebehu nevedeli dostať do hry. V ďalšej fáze hry Levice skórovali ešte trikrát a dá sa povedať, že sme im k tomu svojou nedôslednosťou výrazne pomohli.

Do druhej tretiny sme išli s úmyslom niečo zmeniť. Chceli sme hrať aktívnejšie, súpera napádať a nedať im nič zadarmo. Už v 20 minúte tečoval Beňadikovu strelu od modrej Mendel a naša strata sa začala postupne zmenšovať. Krok za krok sme išli za našim cieľom a ten bol, vrátiť sa do zápasu. V rozmedzí 20 až 29 minúty sa postupne trafili ešte Hanes a opäť Mendel. Aj keď hostia mali streleckú prevahu, my sme sa dokázali dlhšie udržať v tretine a stále častejšie sme sa dostaváli do sľubných šancí. V 37 minúte sme však nedokázali ubrániť jednu presilovku z celkových štyroch ktoré Levice mali. A tak sme po štyridsiatich minútach stále prehrávali rozdielom dvoch gólov.

V tretej tretine tak bolo všetko otvorené. Tak ako v prvej, tak aj v tejto sme nezachytili je úvod, čo nám značne skomplikovalo šance na úspech v tomto zápase. Objektívne treba povedať, že hostia počas celého zápasu hrali aktívne, dokázali si vytvárať šance a prakticky každú našu chybu v momente potrestali. Chcel by som však vyzdvihnúť aj výkon našich chlapcov. Ani za nepriaznivého stavu sa nevzdávali, hrali až do úplného záveru a divákov na zimnom štadióne držali stále v napätí.

HK Iskra Partizánske - MŠK Púchov 5:2 (2:0, 2:2, 1:0) STAV SÉRIE 1:1
4. Káčer Libor; 10. Mihalik Martin; 35. Tvrdík Lukáš; 36. Košecký Dávid; 57. Školka Ondrej - 21. Zemko Lukáš; 40. Dolinajec Lukáš;
Strely: 31:41. Vylúčenia: 9:7 na 2 min., navyše Rodionov 10 min. OT za napadnutie zozadu. Presilovky: 2:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Peterko - Mišek, Jakubec. Diváci: 246.

Súhrn zaslal klub HK Iskra Partizánske
Dnes Iskra nastúpila s jediným cieľom a te bol vrátiť sériu do Púchova! Začiatok bol opatrný, ale vo svižnom tempe. Domáca Iskra išla prvá do vedenia a po chvíli dokázala skórovať na 2:0. Druhú tretinu domáca Iskra poľavila a hostia mali viac z hry a dokázali skórovať v presilovej hre, ale Iskra dokázala opäť odskočiť o dva góly. Po čase sa domáci tešili opäť keď dokázali skórovať v presilovej hre. Na konci druhej tretiny sa hostia dostali do výhody o jedného hráča odvolali brankára a pár sekúnd pred koncom dokázali znížiť na rozdiel dvoch gólov. Tretia tretina bola otázkou či domáci dokážu udržať náskok alebo hostia sa gólovo dotiahnu. Dobrá defenziva domácich nepripustila žiadnu drámu a Iskra dokázala skórovať do prázdnej brány a výsledok si už ustrážila a tým si vynútila tretí zápas.

3. kolo semifinále skupiny Západ

MŠK Púchov - HK Iskra Partizánske 6:1 (4:1, 1:0, 1:0) KONEČNÝ STAV SÉRIE 2:1
6. Kvocera Branislav; 12. Prus Anatoli; 13. Šimíček Jakub; 14. Rodionov David; 30. Zúbek František; 59. Zemko Lukáš - 2. Peniaška Šimon;
Strely: 60:28. Vylúčenia: 8:10 na 2 min. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Lesay - Hodoň, Vondra. Diváci: 913.

2. kolo o umiestnenie 5. - 8. skupiny Východ

HC DYNAMAX 96 Nitra - HK Brezno 6:5 pp (2:3, 2:1, 1:1, 1:0) (postupuje Brezno)
1. Šuba Marcel; 5. Adam Pavol; 28. Bajtala Dag; 34. Megyesy Tomáš; 53. Šuba Marcel; 65. Molnár Marian - 7. Bauer Martin; 11. Laubert Lukáš; 14. Znak Radovan; 37. Kobela Filip; 44. Turňa Tomáš;

Súhrn zaslal klub HK Brezno
Do zápasu nastúpili obidva tímy uvoľnene, nakoľko zápasy o 5.-8. miesto už nemajú až taký náboj ako boje v dlhodobej súťaži. Prejavilo sa to na koncentrácii Rytierov, ktorí v krátkej dobe dvakrát inkasovali. Potom ale zase s ľahkosťou otočili skóre prvého dejstva na 2:3 po góloch Bauera v oslabení, Lauberta po ukážkovej strele a Znaka, ktorý umne obstrelil cloniaceho Matzenauera. Druhé dejstvo najprv patrilo gólovo domácim, ktorí otočili na 4:3, ale za  hostí vyrovnal premiérovým gólom mladý Kobela. V tretej časti Horehronci najprv viedli po dorážke Turňu, keď dorazil strelu húževnatého juniora Szökeho, pre ktorého to bol premiérový bod medzi seniormi. Súper ale dokázal dokonca riadneho hracieho času vyrovnať a poslal zápas do predĺženia. V ňom Brezňania nevyužili dve početné výhody a prišiel trest, keď na trestnú lavicu putoval náš hráč a domáci nás 35 sekúnd pred koncom potrestali. Séria hraná na dve stretnutia, kde rozhodoval počet bodov a následne skóre, vyhralo HK Brezno 4:2 na body a 13:10 na skóre.

HC OSMOS Bratislava "B" - Mšk HVIEZDA Dolný Kubín 9:6 pp (3:1, 4:3, 1:2, 1:0) (postupuje Bratislava B)
10. Hajduk Pavol; 17. Daráš Viliam; 20. Palkovič Lukáš; 29. Jaško Tomáš; 31. Jaško Tomáš; 35. Daráš Viliam; 37. Hajduk Pavol; 45. Hajduk Pavol; 65. Jaško Tomáš -  8. Michalica Jakub; 23. Michalica Jakub; 26. Durdiak Michal; 30. Hančiak Matej; 55. Budaj Róbert; 55. Durdiak Michal;