Extraligový rekordér Arne Kroták posilní nováčika 2. ligy

Kariéra legendárneho popradského útočníka bude pokračovať v tretej najvyššej hokejovej súťaži. Aktuálny držiteľ extraligových rekordov v počte zápasov, kanadských bodov, gólov aj asistencií sa upísal nováčikovi z Kežmarku. Štyridsaťšesťročný veterán odohral v minulej sezóne za Poprad len sedem zápasov a raz sa objavil aj v drese jeho farmy zo Spišskej Novej Vsi. V marci oznámil, že s aktívnou kariérou končí. Pred začiatkom novej sezóny mal byť blízko k dohode s prvoligovým Humenným, nakoniec však zakotví v kežmarskom MHK, ktorý sa vracia na hokejovú mapu po ôsmich rokoch. 

"Oslovili sme Arneho Krotáka s ponukou zahrať si v Kežmarku. Rozhodol sa, že posilní náš tím a momentálne je už oficiálne registrovaný ako náš hráč. V hre je aj jeho hosťovanie vo vyššej súťaži, všetko však záleží od Arneho," prezradil riaditeľ klubu František Duda pre oficiálnu stránku 2. ligy. 

Pre Krotáka to bude prvá skúsenosť s druholigovým hokejom, v novom klube bude zastávať pozíciu lídra a mentora. Za Kežmarok by mohol prvýkrát nastúpiť o týždeň v sobotu na ľade Liptovského Mikuláša.