Favoriti na západe nezaváhali, Púchov a Levice sú stále na čele skupiny

V skupine Západ nedošlo v 6. kole 2. Hokejovej ligy k žiadnemu prekvapeniu a favoriti zvládli svoje úlohy. Líder z Púchova potvrdil svoju pozíciu a pomerne hladko zdolal húževnaté Partizánske. Levice sa potrápili o čosi viac, no zápas so Senicou dokázali otočiť z 0:3 na 5:3. Nitra po nedohratom zápase v Púchove a strate šiestich bodov potrebuje víťazstvá ako soľ, bojuje, a tentokrát porazila aj omladené Brezno. Zaujímavoťou stretnutia bolo rozhodcovské trio, ktoré tvorili traja Koncovci. Prievidza už v piatkovej predohrávke zvládla súboj s Dolným Kubínom.

Výsledky 6. kola skupiny Západ

MŠK Púchov - HK Iskra Partizánske 5:1 (4:0, 0:1, 1:0)
Góly
: 4. Pšurný Jakub; 8. Zemko Lukáš; 18. Prus Anatoli; 19. Pšurný Jakub; 47. Prus Anatoli - 26. Školka Ondrej;
Strely: 38:28. Vylúčenia: 6:3 na 2 min., navyše Haluška 10 min. OT za napadnutie hlavy a krku, Tvrdík 10 min. OT a DKZ za nešportové správanie. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Krist - Hodoň, Nosek.. Diváci: 298.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

HK 91 Senica - HK Levice 3:5 (2:0, 1:4, 0:1)
Góly
: 8. Daniel Michael; 16. Dolinajec Lukáš; 21. Daniel Michael - 28. Šťastný Peter; 29. Šramaty Erik; 33. Segíň Tomáš; 39. Klenko Jozef; 55. Lukačovič Martin;
Strely: 18:58. Vylúčenia: 8:4 na 2 min. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Mullner - Ševčík, Marek. Diváci: 106.

HC Dynamax 96 Nitra - HK Brezno 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)
Góly: 12. Bališ Lukáš; 29. Hronec Martin; 31. Bališ Lukáš; 31. Bališ Lukáš; 42. Dobrý Ľuboš - 22. Znak Radovan; 40. Kováčik Peter; 44. Laubert Lukáš;
Strely: 47:35. Vylúčenia: 5:4 na 2 min., navyše Dilík 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: D. Konc st. - D. Konc ml., J. Konc ml. Diváci

HC Prievidza - MŠK Hviezda Dolný Kubín 9:3 (2:0, 4:1, 3:2) predohrané v piatok
Góly
: 12. Nátny Michal; 19. Pánis Matúš; 24. Vážan Marek; 27. Toman Michal; 29. Kerata Ramon; 29. Učník Peter; 43. Danko Július; 48. Vážan Marek; 51. Bátora Igor; 30. Záň Dominik; 52. Budaj Róbert; 54. Kolčák Martin;
Strely: 45:32.  Vylúčenia: 4:5 na 2 min., navyše Mendel 10 min. OT za vrazenie na mantinel. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Peterka - Znak, Paulík. Diváci: 300.

Súhrn zaslal klub HC Prievidza
Po minulotýždňovej odmlke sme sa netradične v piatok, vrátili do súťažného kolotoča. Keďže Dolný Kubín mal problémy s vyskladaním kádra pre odohranie zápasu v pôvodnom termíne, rozhodli sme sa im výjsť v ústrety a férovo si to rozdať o víťazstvo o deň skôr. Je nám jasné, že toto rozhodnutie nepotešilo väčšinu našich fanúšikov, ale máme zato, že v podobnej situácii sa môžeme ocitnúť aj my a preto veríme, že sme sa rozhodli správne.

Úvodné minúty boli vlažne z oboch strán. Bolo však vidieť, že obidve mužstvá prišli hrať hokej, a preto bolo len otázkou času, kedy sa jedno z nich presadí. V 11. minúte nahodil Kováč od modrej čiary puk na bránku hostí a po teči Nátneho sme išli do vedenia. Od tohto momentu sme boli aktívnejší, častejšie sme sa dostávali do šancí a hostia hrozili len z brejkov. Tie však dokázal dobre chytajúci Talár pochytať a udreli sme opäť my. V 18. minúte sa po Dankovej strele a následnom teči presadil Matúš Pánis a uzavrel skóre prvej tretiny na 2:0.

V druhej tretine sme pokračovali v aktívnej hre. Od začiatku sme Kubín nepúšťali do vážnejších šancí. Opäť sme sa dokázali presadiť ako prví a  v rozmedzí 23. až 28. minúty sme navýšili skóre na svetelnej tabuli ešte o 4 góly. Hviezda v tejto fáze hry pôsobila až príliš odovzdaným dojmom, čo sa nám našťastie podarilo využiť. V čase 29:59 sa po tečovanej strele dokázali presadiť aj hostia a tento gól ich čiastočne nakopol. Zlepšili pohyb a začali sa častejšie tlačiť pred brankára domácich. Výraznejšiu šancu si však nevypracovali, a tak skončila druha tretina v pomere 4:1.

Aj v tretej tretine pokračovali strelecké hody. Obidve mužstvá sa snažili hrať až do úplného záveru a aj preto sa mali diváci počas celého stretnutia načo pozerať. Padlo v nej päť gólov a po konečnom výsledku 9:3 ostali zaslúžene tri body doma.