Kolo favoritov okorení na východe súboj Gelnice so Sanokom o štvrté miesto

Program deviateho kola skupiny Východ odštartuje netradične už v sobotu dopoludnia, keď rezerva Liptákov privíta na štadióne v Dolnom Kubíne lídra z Rimavskej Soboty. Šláger kola sa odohrá v Gelnici, kam cestuje už druhýkrát v sezóne poľský Sanok. Súboj dvoch celkov zo Šariša bude v Bardejove, ktorý hostí Sabinov. Nováčik z Kežmarku sa pokúsi zaskočiť tretí Trebišov.
 

Program 9. kola - skupina VÝCHOD


MHk 32 Liptovský Mikuláš   vs  HKM Rimavská Sobota  10:00 Náš tip: 2

Rezerva Liptovského Mikuláša v tejto sezóne jednoznačne dopláca na to, že nemá svoj domovský stánok. Len jediná výhra zo siedmich stretnutí je žalostne málo. Pred týždňom nedokázali Liptáci vyhrať ani u nováčika v Kežmarku, kde prehrali po predĺžení. Teraz odohrajú svoj domáci zápas na štadióne v Dolnom Kubíne v netradičnom doobedňajšom čase, no proti lídrovi skupiny Východ nebudú mať veľké šance. 

Rimavská Sobota sa po minulotýždňovej výhre nad Bardejovom opäť dostala na čelo tabuľky skupiny Východ. Rimavskosoboťania v prvom vzájomnom zápase doma nadelili Liptákom sedem gólov, teraz to možno taká vysoká výhra nebude, ale zaváhanie sa zo strany lídra neočakáva. Rimavská Sobota by mala triumfovať aj v netradičnom hracom čase.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

MHK Kežmarok  vs  HK 2016 Trebišov  17:00 Náš tip: 2

Kežmarok v minulom kole zvládol domáci súboj posledných dvoch celkov a Liptovský Mikuláš B zdolal po predĺžení. Proti Trebišovu sa bude musieť vyvarovať predovšetkým zbytočným vylúčeniam, pretože má v celej súťaži najnižšiu úspešnosť zvládnutých oslabení a v sobotu bude čeliť najlepšej presilovkovej sile. To by mohlo Kežmarčanov stáť dobrý výsledok.

Trebišov nie je na súperových ľadoch taký silný ako doma. Vonku nevyhral ešte ani raz, bodík si doviezol len z Bardejova. Teraz nastúpi na ľade kežmarského nováčika a ak sa chce udržať v závese za vedúcou dvojicou, mal by bodovať naplno. Doma nasúkali Trebišovčania Kežmarku osem gólov, v odvete takúto gólovú nádielku neočakávame, no favoritom sú hostia.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HK Bardejov   vs  HK Sabinov  17:30 Náš tip: 1

Bardejov až do minulého kola ťahal šesťzápasovú sériu bez prehry, no opäť ho zastavila v šlágri kola Rimavská Sobota, keď prehral pomerne hladko 0:6. Okrem Rimavskej Soboty ho však ešte nikto v tejto sezóne nezdolal. Uvidíme, ako sa Bardejov otrasie z ostatnej porážky a či dokáže nadviazať na svoje predchádzajúce výkony proti neďalekému súperovi zo Sabinova. 

Hoci Sabinov vôbec nepredvádza zlé výkony, na svojom konte má iba tri vítazstva. Naposledy doma v súboji o štvrté miesto podľahol po nájazdoch Gelnici. V prvom vzájomnom dueli odohral Sabinov s Bardejovom vyrovnané stretnutie, čo môže pokojne zopakovať. Využiť by mohol predovšetkým svoje presilové hry, ktoré sa radia na druhé miesto v celej súťaži. 

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HC Rebellion Gelnica   vs   Hokejovy Klub 58 Sanok   17:30 Náš tip: 2X

Gelnica sa aj v druhom vzájomnom zápase proti Sanoku predstaví na domácom ľade, keďže v tom prvom si vymenili tieto dva tímy domáce prostredie kvôli problémom s chladením v Sanoku. Gelničanom vyšiel predovšetkým úvod sezóny, počas ktorého dokázala zdolať doma práve aj Sanok. Drží si však svoju stabilnú výkonnosť, čo potvrdila aj minulý týždeň výhrou po predĺžení v Sabinove. Vyrovnaný zápas by pokojne mohol dospieť aj do predĺženia.

Sanok prirodzene zbiera body najmä pred vlastnými fanúšikmi, ktorí vytvoria hráčom vždy žičlivé hokejové prostredie. Vonku je to o poznanie horšie. Aj preto v Gelnici očakávame vyrovnaný zápas, i keď tentoraz väčšie šance dávame Sanoku, ktorý sa už vďaka domácim víťazstvám rozbehol k lepším výkonom a potrebuje začať bodovať aj vonku.

Štatistické porovnanie pred zápasom


Tabuľka

Skupina B VÝCHOD Z B
1 HKM Rimavská Sobota HKM Rimavská Sobota 14 31
2 HC Rebellion Gelnica HC Rebellion Gelnica 14 31
3 HK Bardejov HK Bardejov 14 29
4 HK 2016 Trebišov HK 2016 Trebišov 14 27
5 HK Sabinov HK Sabinov 14 17
6 HK 58 Sanok HK 58 Sanok 14 12
7 MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" 14 7
8 MHK Kežmarok MHK Kežmarok 14 5