Levice a Rimavská Sobota zabojujú vo finále o miestenku v baráži s 1. ligou

Absolútny vrchol druholigovej sezóny je pred nami, už v sobotu si prvýkrát v sezóne skrižia hokejky najlepšie tímy skupiny Východ aj Západ. Levice majú solídne vyskladaný káder a mohli by byť miernym favoritom. Rimavská Sobota má však v bránke Karola Križana, ktorý bude pre Levičanov hlavnou prekážkou. V celoslovenskom finále sa stretne to najlepšie, čo aktuálny ročník 2. ligy ponúkol. Obe mužstvá vyhrali základnú časť aj play-off vo svojich skupinách. Teraz majú možnosť zabojovať o baráž s posledným prvoligistom, kde by si mohli vybojovať postup do druhej najvyšej hokejovej súťaže.

Systém play-off: Semifinále skupiny Západ sa odohrá na dva víťazné zápasy. Víťazi jednotlivých sérií si následne zmerajú sily vo finále skupiny Západ a úspešnejší z nich postúpi do celkového finále 2. Hokejovej ligy. Vo ňom sa stretnú víťazi oboch skupín, ktorí zabojujú o pohár pre víťaza súťaže a tiež účasť v baráži o St. Nicolaus 1. Hokejovú ligu. V prípade nerozhodného stavu v zápasoch play-off bude nasledovať 10-minútové predĺženie 4 na 4. Ak sa nerozhodne ani v ňom, nasledovať budú nájazdy na 5 sérií. V absolútnom finále 2. ligy sa čas predĺženia predĺži na 20 minút.

Finále 2. Hokejovej ligy

vs MŠK Púchov Náš tip: 2:1 na zápasy

Levice odohrali náročné finále skupiny Západ s Púchovom, napokon sa však v treťom zápase série tešili z postupu do celoslovenského finále. Žlto-zelení majú ambíciu zabojovať o postup do St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy. Majú dobre vyvážený káder s viacerými skúsenými hráčmi a dravými mladíkmi. V ich bránke je istotou juniorský reprezentant Juraj Sklenár. Levičania boli v základnej časti najviac suverénnym mužstvom ligy, aj preto by mali byť vo finále miernym favoritom. V ich prospech hrajú aj lepšie presilovky a oslabenia, ktoré by mohli zohrať v tak dôležitých súbojoch kľúčovú rolu.

Víťaz skupiny Východ odohral ešte o čosi vyrovnanejšie skupinové finále. Rimavská Sobota v prvom zápase podľahla Bardejovu, no na jeho ľade odvrátila mečbal a doma už spečatila postup vďaka fantastickému úvodu druhej tretiny. Najväčšou osobnosťou mužstva je bepochyby brankár Karol Križan, ktorý bude mať za úlohu dotiahnuť klub do baráže. Rimavská Sobota ani Levice ešte nikdy v 1. lige nehrali, aj preto bude ich motivácia dostať sa do baráže a zabojovať o vyššiu súťaž obrovská. Pôjde o prvý tohtosezónny stret tímov z oboch skupín, aj preto je náročné odhadovať favorita. Keďže sa však kvalita oboch skupín po odchode Martina a Humenného vyrovnala, očakávame vyrovnaný priebeh série.

Štatistické porovnanie tímov

Program série:

9.2.2019 HK Levice - HKM Rimavská Sobota 16:30
16.2.2019 HKM Rimavská Sobota - HK Levice 17:00
23.2.2019 HC Levice - HKM Rimavská Sobota 18:00 (na neutrálnej pôde v prípade stavu 1:1 na zápasy)