Levice vyprevadili Partizánske debaklom, sedem gólov nastrieľal aj Púchov v Senici

Dvanáste kolo skupiny Západ dopadlo napokon jednoznačne v prospech favoritov z vedúcej štvorice, čo znamená, že na čele sa vykryštalizovali štyria horúci kandidáti na postup do play-off. Líder z Levíc doma suverénne sedemgólovým debaklom porazil Partizánske, rovnakým výsledkom deklasoval Púchov Senicu. Prievidza odplatila prehru Breznu, doma ho pokorila najmä vďaka trom rýchlym gólom v prostrednej časti hry. Dynamax Nitra navlas identickým pomerom zdolala bratislavskú rezervu ako v prvom vzájomnom zápase.

Výsledky 12. kola skupiny Západ

HC Prievidza - HK Brezno 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
23. Nátny Michal; 24. Mendel Marek; 28. Hanes Matúš; 51. Učník Peter - 59. Koštial Martin;
Strely: 35:37.  Vylúčenia: 3:3 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Adamec - Lesay, Hvojník. Diváci: 298.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Súhrn zaslal klub HC Prievidza
Po minulotýždňovom vydretom, ale zaslúženom víťazstve v Nitre, sme chceli nadviazať na náš dobrý výkon z minulého kola, ale hlavne potvrdiť body z vonku aj pred domácim publikom. Náše posledné meranie síl s týmto súperom nedopadlo úplne podľa našich predstáv, keď sme mu pre nás v smolnom zápase podľahli až po samostatných nájazdoch.

Zápas sa hral od začiatku v dobrom tempe. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú a od úvodných minút  bolo jasné, že hostia nám zadarmo nič nedarujú. Niekoľkokrát sme dokázali zavrieť Brezno na dlhší čas v jeho tretine, ale hrali sme až príliš profesorský hokej. Namiesto početnejšej streľby sme sa snažili dostať puk do brány vždy prihrávkou, ktorá bola v danej situácii už navyše. Ani hostia si však nedokázali vytvoriť počas úvodnej dvatsaťminútovky stopercentnú šancu, a tak sa odchádzalo do kabín za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhej tretiny sme vstupovali s tým, že to musíme byť my, kto bude diktovať tempo zápasu. Vedeli sme, že ak budeme pokračovať v našej hre, je len otázka času, kedy nám to tam padne. Diváci ani nemuseli dlho čakať, pretože v 22. minúte sme dokázali využiť ponúknutú presilovku o jedného hráča. Nátneho strelu si sklepol do bránky hráč Brezna a išli sme do vedenia. Už o minútu Kerata posunul puk Mendelovi a ten si kľučkou do bekhendu nádherne vychutnal brankára hostí, 2:0. Brezno sa dostávalo do šancí len sporadicky. Väčšina ich streleckých pokusov bola spoza nášho beka, prípadne mal náš brankár jasný výhľad na dráhu strely. Do jedinej vyloženej šance sa dostali až na konci tretiny, keď sa hráč hostí dostal do samostatného úniku, ktorý však v pohode chytajúci Pračko zlikvidoval. Naopak, nám sa podarilo rozvlniť sieť ešte raz, keď sa po peknej súhre presadil do prázdnej bránky Hanes. Celú tretinu sme herne dominovali a zaslúžene sme išli do trojgólového vedenia.

Začiatok posledného dejstva mali lepší hostia. Vstúpili doň aktívnejšie a bolo na nich badať, že sa chcú pokúsiť so zápasom ešte niečo spraviť. Zvýšili početnosť streľby, keď na našu bránu vyslali dokopy až 18 striel. V tejto fáze hry nás niekoľkými skvelými zákrokmi podržal náš brankár a opäť sme tak trestali my. Tentokrát presne namieril Učník, 4:0.  V 58.  minúte bolo Brezno predsa len odmenené za svoju snahu gólom, keď sa strelou k tyčke presadil Koštial. Chcel by som sa poďakovať divákom, ktorí si konečne našli cestu na zimný štadión a verím, že sme ich potešili nielen výsledkom, ale aj predvedenou hrou.

HK Levice - HK Iskra Partizánske 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
10. Kohút Ivan; 12. König Dávid; 21. Kuzma Filip; 26. Novák Dominik; 40. Štefanka Juraj; 47. Klenko Jozef; 60. Novák Dominik.
Strely: 63:18. Vylúčenia: 5:5 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Hronský - Stankovič, Krištof. Diváci: 400.

Súrhn zaslal klub HK Levice
Levičania majú za sebou ďalšie stretnutie, ktoré portál 2. hokejovej ligy označil za šláger kola. Tentokrát však takto označovaný zápas skončil netradičným výsledkom. Naše družstvo nepodcenilo tabuľkový rozdiel medzi tímami a po veľmi dobrom výkone zdolalo jedného z najtradičnejších súperov presvedčivo 7:0. Pomer striel (63:18) hovorí jasnou rečou, väčšina stretnutia sa odohrala v obrannej tretine nášho súpera. Treba však dodať aj to, že oproti súperovi sme mali k dispozícií o jednu päťku navyše. To sa v hre aj odrazilo a domáci podporovaní fantastickou diváckou kulisou na tribúnach opäť potešili svojich fanúšikov krásnymi gólmi a to najmä presným projektilom Juraja Štefanku na 5:0, či záverečným gólom po blafáku Dominika Nováka. Napriek menšiemu počtu striel treba pochváliť aj domáceho brankára Maťa Gajana, ktorý výborným zákrokom pri veľkej šanci súpera v úvode stretnutia dodal svojim spoluhráčom okamžite pokoj na hokejky a chladnú hlavu ukázal aj počas presilovej hry Partizánskeho o dvoch hráčov. Po zápase hráči Levíc nezabudli ani na svojich budúcich nasledovníkov, ktorých potešili spoločným fotením a návštevou kabíny.

HK 91 Senica - MŠK Púchov 0:7 (0:0, 0:2, 0:5)
26. Zúbek František; 37. Kvocera Branislav; 48. Fančovič Pavol; 49. Brňák Tomáš; 52. Brňák Tomáš; 52. Augustín Patrik; 56. Pšurný Jakub;
Strely: 24:43. Vylúčenia: 6:4 na 2 min., navyše Štefka a Mičuda 5+DKZ za pästný súboj, hrubosť. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Purgat - Šefčík, Marek. Diváci: 106.

HC OSMOS Bratislava "B" - HC DYNAMAX 96 Nitra 4:9 (3:4, 0:1, 1:4)
8. Hajduk Pavol; 12. Daráš Viliam; 19. Ziman Alexander; 44. Hančiak Matej - 1. Dobrý Ľuboš; 7. Dobrý Ľuboš; 14. Dobrý Ľuboš; 16. Šuba Marcel; 29. Stümpel Jozef; 51. Dobrý Ľuboš; 51. Stümpel Jozef; 54. Tarnóczy Imrich; 57. Dobrý Ľuboš;
Strely: 36:27. Vylúčenia: 2:5 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 1:1. Rozhodcovia: Jančík - Hrehor, Piovarči. Diváci: