Levice zabojujú o 1. miesto proti Prievidzi, Dolný Kubín vyzve Bratislavu

Skupina Západ odohrá v sobotu už 7. kolo 2. ligy. Druhé Levice hostia v šlágri štvrtú Prievidzu a bojovať budú nielen o body, ale aj priebežnú líderskú pozíciu. Stačí, ak doma zabodujú. Dolný Kubín potrebuje po troch prehrách body ako soľ, najbližšie vyzve nevyspytateľný B tím HC Bratislavy. Partizánske bude čeliť Nitre, ktorá má výbornú formu, no pre kontumačnú prehru s Púchovom sa dostala mimo prvej štvorky. Brezno privíta na svojom ľade zlepšujúcu sa Senicu.

 

Program 7. kola - skupina ZÁPAD

 

HK Iskra Partizánske vs HC DYNAMAX 96 Nitra 17:00 Náš tip: 2

Hokejisti Partizánskeho majú za sebou nevydarený štart do sezóny, po piatich odohratých zápasoch svietia na ich konte len tri body za víťazstvo s B tímom HC Bratislavy. V minulom kole Iskra nestačila ani na vedúci Púchov, keď už v prvej tretine inkasovala štyrikrát. Partizánske sa trápi v koncovke a presilovkách. Ak nepočítame zápas s Bratislavou, strelilo len šesť gólov a využilo iba jednu početnú výhodu. Pri momentálnej forme bude proti Nitre outsiderom.

Dynamax Nitra hrá výborne, no pribrzdila ju kontumačná prehra s Púchovom, po ktorej jej boli odpočítané aj ďalšie tri body z tabuľky. Najmä preto momentálne figuruje s 9 bodmi až na piatom mieste. Nitrančania ale aj od spomínanej prehry naďalej šľapú ako hodinky a doháňajú body, porazili totiž Brezno aj Senicu. Ak budú v podobných výkonoch pokračovať, miesto v prvej štvorke by si mali vybojovať. Hoci inkasujú pomerne veľa gólov, v zlomových momentoch sa vedia presadiť a rozhodnúť zápas, a to by mohlo byť kľúčové aj najbližšie.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HK Levice vs  HC Prievidza 17:30 Náš tip: 1X

Šláger kola môže vyniesť Levice na čelo skupiny Západ. Stačí, ako žlto-zelení doma bodujú a odskočia tak Púchovu. Doteraz predvádzali skvelé výkony, vyhrali posledné štyri zápasy a ich jediným premožiteľom bola Nitra. Levičanov nezastavilo v posledných kolách ani Brezno či zlepšujúca sa Senica. Prievidza bude ale o čosi náročnejším súperom a očakávame vyrovnaný duel. Lepšie zvládanie presiloviek a oslabení, domáce prostredie či schopnosť rozhodovať tesné zápasy bude hrať v prospech Levíc.

Po troch prehrách sa Prievidza vzchopila a porazila ambiciózny Dolný Kubín aj Partizánske. Momentálne je štvrtá, no na chrbát jej bude dýchať v skvelej forme hrajúca Nitra. Aj preto bude pre bývalého prvoligistu cenný každý jeden bodík. Doterajšie prehry Prievidze boli tesné, jedna dokonc až po nájazdoch, čo predpovedá vyrovnaný priebeh aj najbližšiemu zápoleniu. Ak chcú hokejisti Prievidze pomýšľať na body, budú si musieť dať pozor na vylúčenia a byť koncentrovaní do poslednej sekundy.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

vs OAHL Bratislava  17:30 Náš tip: 1

Dolnému Kubínu sa nedarí, v posledných troch zápasoch nestačil na Senicu, Levice ani Prievidzu. Ak si chce udržať kontakt s prvou štvorkou, musí začať opäť vyhrávať. Hviezda má potenciál bojovať o play-off a určite by mala mať vyššie ambície ako jej najbližší súper. Potvrdiť to však musí na ľade, a najmä potrebuje lepšie zvládať tretie tretiny. Ak si dokáže lepšie rozložiť sily na celý zápas, mohla by tentokrát vyhrať.

V úvode sezóny B tím HC Bratislavy kraľoval skupine Západ, potom však prišli debakle s Nitrou a Partizánskym a prepad na tretiu priečku. Výsledky hokejistov z hlavného mesta sú zatiaľ veľmi nepredvídateľné. Čaká ich náročný duel v Dolnom Kubíne, ktorý potrebuje súrne body a tak by mal diktovať tempo on.

Štatistické porovnanie pred zápasom


HK Brezno vs HK 91 Senica 18:45 Náš tip: 1

V novej skupine sa Breznu zatiaľ nedarí podľa predstáv, doterajších päť bodov je skôr sklamaním. Rytieri prehrali aj posledné tri zápasy s Bratislavou, Púchovom a Nitrou, Najbližšie ich však čaká posledná Senica, proti ktorej by sa mohli chytiť. Góly strieľať vedia, musia však zabrať v defenzíve. Rozhodovať môžu aj presilovky, obe mužstvá sú v nich zatiaľ pomerne úspešné, no často sa nechávali aj často vylučovať. Oslabenia má však Brezno lepšie, čo by malo hrať v jeho prospech, rovnako ako výhoda domáceho prostredia.

Výkony Senice išli od štartu nového druholigového ročníka rapídne nahor. Po úvodných debakloch odohrali Záhoráci vyrovnané partie s Nitrou aj Levicami, dokonca porazili Dolný Kubín. Zdá sa, že hráči sa trochu zohrali a môžu potrápiť každého. V záverečných fázach hry im ale chýba nejaký líder, ktorý by pomohol mužstvu rozhodnúť zápasy. Očakávame, že hráči Senice opäť predvedú vyrovnaný výkon a potrápia súpera, no vziať mu body bude náročné.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 


Tabuľka

Skupina A ZÁPAD Z B
1 HK Levice HK Levice 16 40
2 MŠK Púchov MŠK Púchov 16 35
3 HK Iskra Partizánske HK Iskra Partizánske 16 31
4 HC Prievidza HC Prievidza 16 28
5 HC DYNAMAX 96 Nitra HC DYNAMAX 96 Nitra 16 23
6 Mšk HVIEZDA Dolný Kubín Mšk HVIEZDA Dolný Kubín 16 18
7 HC OSMOS Bratislava "B" HC OSMOS Bratislava "B" 16 15
8 HK Brezno HK Brezno 16 15
9 HK 91 Senica HK 91 Senica 16 8