Líder z Levíc hostí rozbehnuté Partizánske, potrápi posledná Senica aj druhý Púchov?

Sobotňajší program skupiny Západ odštartuje v Prievidzi, ktorá je doma extrémne silná a proti Breznu si môže upevniť tretiu pozíciu v tabuľke. Levický líder hostí pred vlastnými fanúšikmi Partizánske, ktoré sa už dostáva do formy z minulej sezóny. Posledná Senica zažívajúca sezónu hrôzy privíta doma druhý Púchov. Večerný zápas sa odohrá v Bratislave, rezerva HC OSMOS si zmeria sily s Nitrou.

 

Program 12. kola - skupina ZÁPAD
 

HC Prievidza vs    17:00 Náš tip: 1

Prievidza sa po slabšom vstupe do sezóny chytila a z posledných šiestich duelov prehrala jedine s vedúcimi Levicami, naposledy zvládla dôležitý súboj o tretie miesto v Nitre. V odvete proti Breznu bude jasným favoritom. Doma sa jej navyše darí, veď v piatich domácich dueloch sa dokázala presadiť 35-krát, čo len podčiarkuje jej silu pred vlastnými fanúšikmi.

Predposledné Brezno má na svojom konte v tejto sezóne iba tri víťazstva a jedno z toho práve proti Prievidzi. Bolo to však ešte na začiatku súťaže, domáci Brezňania sa vtedy tešili po nájazdoch. Pred týždnom mali súpera ešte náročnejšieho, podľahli vedúcim Leviciam. Vonku však Rytieri nezískali ešte ani bod a bolo by prekvapením, ak by sa im to podarilo práve v Prievidzi. 

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HK Levice vs  HK Iskra Partizánske  17:30 Náš tip: 1

Prvé Levice v minulom kole triumfovali v Brezne a ostali tak na čele skupiny Západ. S Partizánskym už raz v tejto sezóne vyhrali, no zápas to bol prinajmenšom vyrovnaný. Ak si chcú zachovať líderskú pozíciu nesmú zaváhať, pomôcť by im v tom mali najlepšie presilové hry aj oslabenia v západnej skupine, ktoré by vyrovnaný duel mohli rozhodnúť v prospech Levíc, ktoré sú v stretnutí favoritom.

Partizánske sa vďaka trom výhram v rade nad Breznom, Senicou a Dolným Kubínom prepracovalo už na piatu pozíciu a dýcha na chrbát štvrtej Nitre. Aj keď sa Partizánčanom doteraz vonku nedarilo, pred dvoma týždnami prvý raz v sezóne triumfovali aj na súperovom ľade v Brezne. Zdá sa, že sa dostávajú do formy z minulej sezóny a ak predvedú v Leviciach znovu svoj najlepší hokej, pokojne lídra môžu o nejaké body obrať.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

 vs  18:00 Náš tip: 2X

Senica prežíva sezónu hrôzy. Pred týždňom mala voľno, a tak mala trochu čas otriasť sa z infarktového záveru v Partizánskom. Senica po úvodných troch debakloch začala predvádzať výborné výkony a hrá vyrovnané partie so všetkými tímami. Vyhrala však len jeden duel s Dolným Kubínom. Potom v piatich zápasoch prehrala vždy o jeden alebo dva góly, navyše v štyroch z nich premrhala svoje dvoj, troj či naposledy dokonca päťgólové vedenie. S Púchovom očakávame opäť vyrovnaný zápas.

Púchov v úvode sezóny Seničanom naložil dvanásť gólov, teraz to ale bude zrejme úplne iné stretnutie. Aj keď Púchovčania držia dlhú sedemzápasovú sériu bez prehry, počas ktorej dokázali triumfovať aj v Leviciach, v sobotu ich na senickom ľade nečaká jednoduchá úloha. Okrem zápasu si to medzi sebou rozdajú aj najproduktívnejší hráči celej súťaže, Lukáš Dolinajec za Senicu a Anatoli Prus za Púchov, ktorý má o bod menej.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

OAHL Bratislava vs HC DYNAMAX 96 Nitra 20:00 Náš tip: 2

HC Osmos Bratislava B sa dostala do krízy, päť prehier v rade ju odsunulo až na šiestu priečku. Naposledy podľahla Púchovu, teraz má ale ideálnu príležitosť sa opäť dostať na priečky zaručujúce play-off. Nitra má len o dva body viac ako bratislavská rezerva, no momentálna forma Bratislavčanov im veľké nádeje nedáva. V prvom vzájomnom zápase tejto sezóny mužstvo z hlavného mesta prehrala pod Zoborom 4:9. 

Nitrania v minulom kole prekvapivo zakopli na domácom ľade s Prievidzou, a to trochu naštrbilo ich tohtosezónnu dominanciu. Dynamax potrebuje zbierať body ako soľ, pretože o ne zbytočne prišla kontumáciou v Púchove a následne aj v Dolnom Kubíne. V hlavnom meste bude Nitra miernym favoritom, najmä ich schopnosť zvládať koncovky vyrovnaných duelov by mohla sláviť úspech. 

Štatistické porovnanie pred zápasom

 


Tabuľka

Skupina A ZÁPAD Z B
1 HK Levice HK Levice 16 40
2 MŠK Púchov MŠK Púchov 16 35
3 HK Iskra Partizánske HK Iskra Partizánske 16 31
4 HC Prievidza HC Prievidza 16 28
5 HC DYNAMAX 96 Nitra HC DYNAMAX 96 Nitra 16 23
6 Mšk HVIEZDA Dolný Kubín Mšk HVIEZDA Dolný Kubín 16 18
7 HC OSMOS Bratislava "B" HC OSMOS Bratislava "B" 16 15
8 HK Brezno HK Brezno 16 15
9 HK 91 Senica HK 91 Senica 16 8