Máloktorý Slovák dokázal streliť 4 góly v jednom zápase (VIDEO)

Vlani v dvadsiatich dvoch zápasoch tretej najvyššej súťaže vsietil sedem gólov. V sobotu na bardejovskom ľade vstúpil do novej sezóny priam excelentne. Kapitán Rimavskej Soboty Ján Slovák štyrmi presnými zásahmi zmaril akékoľvek šance domácich. K nim pridal ešte aj jednu asistenciu a zdá sa, že odštartoval ďalšiu vydarenú sezónu Rimavskej Soboty, bronzového tímu z minulého ročníka 2. hokejovej ligy.

„Každý gól samozrejme poteší, ale hlavne som veľmi rád, že sme si z Bardejova odniesli tri body,“ začal skromne dvadsaťdeväťročný útočník Ján Slovák, ktorý už raz štyri góly v jednom dueli dal. „Áno, raz sa mi to v druhej lige podarilo, pred šiestimi rokmi v Humennom,“ pousmial sa.

Po skvelom päťbodovom vstupe do sezóny visí vo vzduchu vydarená sezóna mladšieho z bratskej dvojice Slovákovcov, ak nie najvydarenejšia v posledných rokoch. „Či to bude osobne moja najlepšia sezóna sa uvidí až na jej konci. No osobné štatistiky nie sú až také podstatné, ja na nich nepozerám. Zaujíma ma najmä kolektívny úspech, a to je pre mňa aj pre celé mužstvo najdôležitejšie.“

Hokejisti Rimavskej Soboty by mohli zažiť úspešnú sezónu. Veď v tohtosezónnej premiére v Bardejove predviedli parádny výkon a zaslúžene sa tešili z víťazstva 7:2. Ideálnejší vstup si ani nemohli priať. „Áno, so začiatkom aktuálnej sezóny sme maximálne spokojní. Vstúpili sme do ligy víťazstvom v Bardejove, čo nás veľmi teší. Keďže sa liga začala o niečo neskôr, tak sme mali dostatok času na prípravu s množstvom kvalitných tréningov a jedným prípravnom zápasom,“ prezradil Ján Slovák.

Vlani zažili Rimavskosoboťania najvydarenejšiu sezónu po siedmich rokoch. Celkovo skončili na vynikajúcom treťom mieste. Lepší boli už len finalisti Humenné a Martin, no tí postúpili do prvej ligy. Aj preto je Rimavská Sobota teraz jedným z horúcich favoritov na druholigové prvenstvo. „Minulú sezónu sme boli s tretím miestom spokojní. Podstatné pre nás bolo, že sme dokázali spraviť v meste hokejovú eufóriu a prilákali na zimný štadión množstvo divákov a fanúšikov. Teraz máme opäť tie najvyššie ciele, ale ideme krok po kroku od zápasu k zápasu, pretože liga je veľmi náročná a každé mužstvo má svoju kvalitu,“ umne hovorí útočník Rimavskej Soboty.

Práve pred minulou sezónou pribudli do tímu Karol Križan, Patrik Fekiač, Slavomír Buda, Ivan Zorvan či Artem Dmitriev. Svojou kvalitou sa ihneď stali platnými lídrami. Mužstvo z minulej sezóny ostalo pokope a aj to môže byť predzvesť dobrých výsledkov Rimavskej Soboty. „Až na pár malých zmien sme ostali v rovnakom zložení. V pláne je ešte doplniť tím o jedného, možno dvoch hráčov. Sme dobrý kolektív a v šatni vládne pohoda. Myslím si, že to je základ v kolektívnom športe. Veríme, že hráčska kvalita a dobrá atmosféra nám pomôžu k úspešnej sezóne, počas ktorej príde na štadión množstvo divákov,“ praje si štvorgólový strelec z prvého kola Ján Slovák.