Martin Réway v sobotu nastúpi za Dolný Kubín

Slovenský reprezentant Martin Réway by mal v sobotu nastúpiť v 2. Hokejovej lige za Dolný Kubín v stretnutí proti Partizánskemu. Dvadsaťtriročný útočník si to pred touto sezónou namieril do českého extraligového Hradca Králové, kde s ním však predčasne ukončili spoluprácu pre jeho zdravotné problémy. Tie ho trápia už posledné dva roky, veď Réway vynechal celú sezónu 2016/2017, v tej predošlej odohral len 23 duelov. Ako informuje oficiálny facebook MŠK Hviezda Dolný Kubín, Martin Réway posilní svoj bývalý mládežnícky klub.

Réway odohral väčšinu minulej sezóny v Slovane Bratislave, kde absolvoval 18 duelov v KHL s bilanciou 1+4. Ešte pred Slovanom stihol nastúpiť v zámorskej AHL na 5 zápasov za tím Laval Rocket, odkiaľ odišiel na vlastnú žiadosť. Šikovný krídelník predtým vynechal kompletný ročník 2016/17 pre problémy so srdcovým svalom.

Martin Réway získal v roku 2015 bronzovú medailu na juniorských majstrovstvách sveta, stihol absolvovať už 2 seniorské svetové šampionáty. Jeho kariéru výrazne zbrzdili zdravotné problémy.


Fotogaléria