Na východe priniesli gólové hody v troch zápasoch 38 gólov, najviac padlo v Rimavskej Sobote

Siedme kolo 2. ligy v skupine Východ prinieslo gólové hody, v troch zápasoch padlo do bránky dohromady až 38 pukov. Najviac gólov videli diváci v Rimavskej Sobote, ktorá za prvé dve tretiny rozobrala Gelnicu a nezmenila na tom nič ani dobrá posledná dvadsaťminútovka hostí. Bardejov pokračuje vo výborných výsledkoch a jasne si poradil s Kežmarkom. Dôležité víťazstvo zaznamenal Sabinov, keď rozdielom gólu zdolal Sanok a v tabuľke sa bodovo dotiahol práve na poľský celok.

Výsledky 7. kola skupiny Východ

MHK Kežmarok - HK Bardejov 4:9 (1:1, 2:4, 1:4)
5. Kantorek Boris; 21. Svitana Lukáš; 32. Kramár Emil; 45. Ištocy Jozef - 3. Česelka Peter; 23. Renčok Erik; 25. Leskovjanský Matúš; 33. Česelka Peter; 37. Leskovjanský Matúš; 54. Panóc Filip; 55. Lesňák Jakub; 58. Mihňák Mikuláš; 59. Česelka Peter;
Strely: 37:42. Vylúčenia: 8:0 na 2 min. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodcovia: Smerek - Riš, Homola. Diváci:

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Súhrn zaslal klub MHK Kežmarok
Prvá tretina bola od začiatku vyrovnaná, obe mužstvá chceli streliť prvý gól duelu. Ako prvým sa to podarilo hosťom, keď vyšachovanie obrany zavŕšil Česelka. Kežmarčania neskladali zbrane, vyrovnať sa im podarilo už onedlho, keď nezištnú prihrávku Oravca pred bránku doklepol Kantorek. Kežmarčania sa ubránili oslabeniu o dvoch hráčov, do konca prvej časti hry nastrelili aj dve tyčky, no skóre sa už nemenilo.

Len deväť sekúnd druhej tretiny trvalo domácim ujať sa vedenia zásluhou Svitanu. Netrvalo však dlho a hostia otočili - v oslabení sa presadil Renčok a na 3:2 upravil Leskovjanský. Gólové hody pokračovali, Kramár sa preštrikoval obranou a vyrovnal. Bardejovčania dokazovali, prečo sú lídrom tabuľky, no Kežmarčania vzdorovali. V závere druhej časti hry im to však dvakrát nevyšlo a hostia odskočili na rozdiel dvoch gólov vďaka zásahom Česelku a Leskovjanského.

Päť minút po začiatku poslednej časti hry vykresal iskru nádeje domáci Ištocy znížením na 4:5, ale v priebehu piatich minút Bardejovčania vsietili štyri góly a nakoniec jasne zvíťazili. Hetrikom v zápase sa predviedol hosťujúci Peter Česelka.

HKM Rimavská Sobota - HC Rebellion Gelnica 8:6 (5:2, 3:1, 0:3)
2. Vilchinskiy Georgy; 5. Novotný Martin; 12. Šagát Michal; 14. Nociar Denis; 15. Zorvan Ivan; 23. Dmitriev Artem; 25. Zorvan Ivan; 31. Buda Slavomír - 3. Dravecký Dávid; 9. Huszárik Patrik; 21. Laškody Dominik; 44. Huszárik Patrik; 46. Laškody Lukáš; 58. Baksay Michal;
Strely: 33:36. Vylúčenia: 8:8 na 2 min., navyše Just a Filipiak 10 min. OT za nešportové správanie a Skokan za vrazenie na mantinel. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodcovia: Píšťanský - Staššák, Paulík. Diváci: 288.

Súhrn zaslal klub HKM Rimavská Sobota
V úvode stretnutia sa hostia previnili technickým priestupkom a domáci hrali presilovku, ktorú zúžitkovali už po 24 sekundách. Bekhendovou parádičkou sa predviedol Georgy Vilchinskiy. O minútu však hostia odpovedali, keď pretlačil puk do brány Dávid Dravecký. O dve minúty navýšili domáci. Ivan Zorvan strieľal z rohu a pred bránou tečoval Martin Novotný. V deviatej minúte hrali domáci opäť presilovku. Hostia však hneď vyhodili puk do stredného pásma a následne sa im ho aj podarilo dobehnúť a z brejku skóroval Patrik Huszárik. V dvanástej minúte sa opäť ujali vedenia domáci, keď spomedzi kruhov strieľal Denis Moroz. Následne strelili domáci kuriózny gól. Z bodu na vhadzovanie v obrannom pásme vystrelil puk Denis Nociar a ten prešiel cez celé ihrisko až do brány. O tridsať sekúnd stanovil na 5:2 Ivan Zorvan, ktorý po prihrávke od Slavomíra Budu spoza bránkovej čiary vymietol ľavý roh bránky.

V úvode druhej tretiny si domáci nepostrážili pred bránou Dominika Laškodyho a ten s prehľadom zakončil. O minútu domáci opäť skórovali, keď bekhendom pretlačil puk pomedzi nohy gelnického gólmana Artem Dmitriev. O dve minúty to už bolo 7:3, keď parádnou strelou navýšil Ivan Zorvan a pár minút podobným spôsobom skóroval Slavomír Buda. Pomaly sa už schyľovalo k debaklu. Následne došlo ku kolízií medzi gelnickým hráčom a brankárom domácich Karolom Križanom, ktorý druhú tretinu ešte dochytal, no do tretej tretiny už nastúpil Michal Marcinek.

V tretej tretine skórovali už len hostia. Najprv prekonal domáceho gólmana Patrik Huszárik a následne strelou od modrej Lukáš Laškody. Štyri minúty pred koncom okorenila zápas šarvátka medzi Georgym Vilchinskiym a Tomášom Cvejnom. Necelé tri minúty pred koncom stanovili hostia konečné skóre 8:6, keď z vrcholu kruhov strieľal Michal Baksay. Diváci videli veľmi zaujímavý zápas plný gólov a zaujímavých zvratov. Opäť bola najlepšia prvá tretina a tempo pomaly upadalo, no aj tak to bol zaujímavý zápas.

HK Sabinov - HK 58 Sanok 6:5 (2:1, 2:2, 2:2)
1. Horvát Kristián; 11. Ferenc Marko; 34. Ferenc Marko; 35. Goffa Anton; 48. Vilček Tomáš; 53. Vilček Tomáš - 7. Kondrashov Maxim; 23. Kondrashov Maxim; 33. Cwikla Rafal; 43. Dobosz Szymon; 52. Kondrashov Maxim;
Strely: 39:33. Vylúčenia: 7:6 na 2 min., navyše Rapala 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, Mazur DKZ za bitku. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 1:0. Rozhodcovia: Piovar - Vall, Jakub. Diváci:

Súhrn zaslal klub HK Sabinov
V siedmom kole 2.hokejovej ligy HK Sabinov na svojom ľade privítal poľský HK 58 Sanok. Už v prvej minúte šli domáci do vedenia, keď skóre stretnutia otvoril Kristián Horvát. Hostia vyrovnali v 7. minúte po góle Kondrashova, no skóre prvej tretiny vylepšil v prospech domácich Marko Ferenc, a prvá tretina tak skončila 2:1.

Do druhej tretiny lepšie vstúpili hostia zo Sanoku a v priebehu 4 minút otočili zápas vo svoj prospech na 2:3, keď sa gólovo dokázal presadiť opäť Kardashov a rozdielový gól pridal Cwikla. Takýto stav ale nevydržal dlho a Sabinov dvoma gólmi Marka Ferenca a Tona Goffu opäť otočil stav stretnutia vo svoj prospech na 4:3, a takýmto stavom sa skončila aj 2. tretina.

V 43. minúte na 4:4 vyrovnal Dobosz a dráma bola na svete. Následne sa na ľade dosť iskrilo, keď si na kapitána Paulovského mimo pravidiel lakťom vyšliapol Rapala a po zákernom zákroku putoval pod sprchy. Rukavice zhodil aj Mazur a taktiež dostal trest do konca zápasu. Naši chlapci na čele s Triščíkom a Segľom hosťom stručne a fyzicky vysvetlili, čoho sa dopustili. V presilovke o dvoch hráčov domácich dostal do vedenia Vilček, no už o 4 minúty na 5:5 vyrovnával svojím tretím gólom v zápase Kondrashov. Rovnovažný stav ale nevydržal dlho, už o 81 sekúnd išli domáci po druhom góle Vilčeka do vedenia. Sanok v závere zápasu odvolal brankára, no vyrovnať sa už aj napriek urputnej snahe hosťom nepodarilo.

Po divácky atraktívnom zápase, v ktorom nechýbalo nič, si Sabinov pripísal do tabuľky 3 body a dotiahol sa tak na svojho súpera, ktorého vďaka lepšiemu skóre v ligovej tabuľke preskočil.