Na východe vyzve spodná polovica tabuľky vedúcu štvoricu

Siedme kolo skupiny Východ bude v znamení súbojov vedúcej štvorice proti tímom z druhej polovice tabuľky. Azda najvyrovnanejší duel očakávame v Sabinove, ktorý hostí poľský Sanok. Nováčik z Kežmarku privíta na svojom ľade lídra z Bardejova. Gelnica po šiestich domácich dueloch v rade prvýkrát cestuje na súperov ľad do Rimavskej Soboty. Zápas rezervy Liptovského Mikuláša s Trebišovom bol odložený pre rekonštrukciu zimného štadióna.
 

Program 7. kola - skupina VÝCHOD

HK Sabinov  vs  Hokejovy Klub 58 Sanok  17:00 Náš tip: 1X

Sabinov síce posledné dve stretnutia prehral, no hral ich na klziskách vyššie postavených tímov v tabuľke, v Rimavskej Sobote a Trebišove, nepočínal si v nich vôbec zle. Jeho výkony sú od začiatku sezóny celkom solídne, no doposiaľ zdolal jedine nováčika z Kežmarku a Liptákov. Doma by mohol opäť zabodovať aj vďaka druhým najlepším presilovkám v súťaži. Výhrou by sa navyše na svojho poľského protivníka dotiahol aj bodovo.

Sanok pred týždňom zdolal dovtedajšieho lídra z Rimavskej Soboty pred 1500 divákmi, ktorí zjavne poľskému celku dodávajú neuveriteľnú silu. Vonku však vyhral jediný zápas zo štyroch, na ľade kežmarského nováčika. Vlani Sabinovu vo vzájomných zápasoch dvakrát podľahol, aj preto mierne favorizujeme domácich. 

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

MHK Kežmarok  vs HK Bardejov  17:00 Náš tip: 2

Nováčik z Kežmarku má na konte stále iba jednu jedinú výhru z prvého kola. Aj keď jeho výkony v domácom prostredí nie sú najhoršie. Kežmarčanov tlačí topánka na brankárskom poste, kde by potrebovali skúsenejšieho gólmana ako dvoch 19-ročných mladíkov. Doma by sa medzi tri žrde mohol opäť ako proti Sanoku postaviť 45-ročný veterán Martin Klempa. So svojím najproduktívnejším hráčom a hrajúcim trénerom Arne Krotákom by Kežmarok mohol na vlastnom ľade Bardejov potrápiť, no zdolať lídra v hernej pohode bude náročné.

Bardejov sa po minulotýždňovom víťazstve nad rezervou Liptovského Mikuláša a zaváhaní Rimavskej Soboty v Sanoku dostal na vedúcu priečku skupiny Východ. Piate víťazstvo v rade ešte viac podčiarklo bardejovský rozlet a ak sa prvým dvom formáciám na čele s desaťgólovým Erikom Renčokom bude i naďalej takto dariť, pod Tatrami by mali Bardejovčania získať všetky tri body.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HKM Rimavská Sobota   vs  HC Rebellion Gelnica  17:00 Náš tip: 1

Rimavská Sobota sa po suverénnom vstupe do súťaže začala trápiť predovšetkým v koncovke. Veď v úvodných troch zápasov trikrát nasúkala súperom po sedem gólov, v tých ostatných troch dala dokopy iba päť. Pušný prach zvlhol aj jej najlepšiemu strelcovi, už tri zápasy gólovo mlčí ruský útočník Georgy Vilchinskiy. Proti Gelnici, ktorá vonku skutočne nevyhráva často, budú Rimavskosoboťania favoritom a ak sa chcú udržať v boji o čelo tabuľky, mali by zvíťaziť.

Gelnica mala pred týždňom dobre rozohratý zápas s Kežmarkom, no ten sa prerušil v 39. minúte pre neregulárne hracie podmienky, na gelnickom štadióne si nevedeli dať rady s počasím a tvoriacou sa hmlou. Na jeho dohru si ešte musíme počkať, Gelnica sa však po šiestich domácich dueloch v rade prvýkrát v sezóne predstaví aj na súperovom ľade, odkiaľ nenosí body často. Zisk čo i len bodu v Rimavskej Sobote by bol pre Gelničanov úspechom.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

MHk 32 Liptovský Mikuláš    vs  HK 2016 Trebišov   zápas odložený

Hokejisti B tímu Liptovského Mikuláša ešte stále nemajú k dispozícii svoj domovský stánok, a tak dosiaľ odohrali takmer všetky zápasy u súperov. Len úvodné stretnutie sezóny sa konalo v JL Aréne. Aj z tohto dôvodu sa s Trebišovom dohodli na odložení zápasu, ktorý sa napokon odohrá v náhradnom termíne na východe Slovenska. 

Štatistické porovnanie pred zápasom