Na západe vyzve Nitra v šlágri kola Púchov, Partizánske skúsi prekvapiť Prievidzu

Trináste kolo 2. hokejovej ligy v skupine Západ prinesie štyri zaujímavé zápolenia. V šlágri vyzve kontumáciami poznačená Nitra druhý Púchov, ktorý by sa v prípade víťazstva mohol dostať na čelo tabuľky. Zaujímavý duel očakávame aj v Partizánskom, kde domáca Iskra bojujúca o miesto v prvej štvorke hostí tretiu Prievidzu. Brezno má v zápase s trápiacim sa Béčkom HC Bratislavy šancu dotiahnúť sa na svojho súpera. Posledná Senica cestuje do Dolného Kubína, kde musí domáca Hviezda bodovať naplno, ak sa chce udržať v boji o play-off.

 

Program 13. kola - skupina ZÁPAD

HC Prievidza  vs    17:30 Náš tip: 1

Dolný Kubín má stále šancu dostať sa do play-off, zo šiesteho miesta stráca na štvrtú Nitru päť bodov. Zápas s poslednou Senicou tak pre neho musí byť povinnou jazdou. Výkony Hviezdy boli ako na hojdačke a výhry striedali s prehrami. Dolnokubínčania nestačili na Púchov ani Partizánske, no zdolali Béčko Bratislavy a síce kontumačne, no tri body získala aj proti Nitre. Kubín má pomerne slušnú defenzívu, no potreboval by trochu pridať v útoku aj presilových hrách. So Senicou by si ale mal poradiť.

Posledná Senica už nie je fackovacím panákom ako vlani, no v rozhodujúcich momentoch nedokáže strhnúť duel na svoju stranu, a to ju stojí body. Naposledy síce dostala debakel od Púchova, no predtým len tesne nestačila na Partizánske, Prievidzu, Brezno či Levice. Záhoráci potrebujú nájsť viac strelcov, keďže ich achylovou päťou je strieľanie gólov. Pomôcť by im mohli slušne zvládnuté presilovky, no nemožno sa spoliehať len na ne. Favoritom budú domáci, Seničania však môžu prekvapiť.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HK Iskra Partizánske vs  HC Prievidza  18:00 Náš tip: 1X

Po troch víťazstvách sa Partizánske odlepilo z dolných priečok tabuľky a dostalo do bojov o play-off. V minulom kole ich ale posadili na zadok Levice, ktoré im nadelili vysokú prehru 0:7. Teraz Iskru čaká rovnako náročný súper z Prievidze, ktorého nedokázali poraziť ani v prvom vzájomnom stretnutí. Výhodou Partizánčanov bude domáce prostredie a lepšia defenzívna hra. K úspechu ale musia nájsť stratenú streleckú formu. Body potrebujú ako soľ, do zápasu by mali ísť naplno.

Prievidza má však vynikajúcu formu, keď zvíťazila v posledných štyroch zápasoch a v tabuľke sa doťahuje na vedúce duo Levice - Púchov. Oproti Partizánskemu to strieľa zeleno-žltým omnoho lepšie a hokejisti Prievidze majú tiež úderné presilové hry. V Partizánskom to napriek tomu nebudú mať jednoché a očakávame veľmi vyrovnaný súboj. Miernym favoritom budú hostia, no domáce prostredie aj nutnosť získať body značí, že na ľade by mali nechať dušu aj srdce hokejisti Partizánskeho.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

 vs  OAHL Bratislava 18:45 Náš tip: 1

Omladenému Breznu presun do skupiny Západ nesadol a zatiaľ sa v nej nevie výraznejšie presadiť. V najbližšom zápase má však šancu dotiahnúť sa na rozdiel bodu na šieste miesto. Rytieri však držia sériu troch prehier a dovedna vyhrali len trikrát. Z celej skupiny strelili druhý najnižší počet gólov, čo môže prameniť práve z neskúsenosti. Proti amarétom z HC Bratislavy by však mala vyniknúť ich mladícka dravosť, súpera by mali prekorčuľovať a ukázať, že ešte sa môžu v tabuľke posunúť.

Výborný štart sezóny je už minulosťou, Béčko HC Bratislavy sa trápi a jednu prehru strieda ďalšia. Hráči z hlavného mesta stratili svoju jednotku v podobe Mateja Megu, ktorý pravidelne chytá za prvý tím, a aj to je príčinou prehier tímu. Ten má totiž podobne slabú defenzívu ako posledná Senica, hoci góly strieľať vie. Bratislava v prvom stretnutí s Breznom vyhrala 8:4, no teraz to bude mať na ľade súpera omnoho náročnejšie a ak im nepríde vypomôcť nejaký gólman z 1. ligy, môže sa začať báť aj o šieste miesto.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HC DYNAMAX 96 Nitra  vs   20:00 Náš tip: 2X

Kontumáciami poznačená Nitra sa napriek strate bodov drží v prvej osmičke zaručujúcej play-off a hrá výborný hokej. Hoci víťazstve nad Bratislavou predchádzala prehra s Prievidzou, Nitrania patria k najnebezpečnejším mužstvám, najmä ak hovoríme o ofenzíve. Proti Púchovu jej bude hrať do karát aj domáce prostredie. Dynamax má navyše v kádri niekoľko skúsených hokejistov, ktorí vedia byť rozdielovými hráčmi vo vypätých dueloch. Očakávame, že pod Zoborom uvidia diváci kvalitný a napínavý hokej.

Púchov vyhral osem zápasov v rade, napriek tomu je len druhý. Levice však majú v najbližšom kole voľno, čo dáva Púchovčanom možnosť dostať sa na čelo skupiny Západ. Púchovský MŠK má dobre vyskladaný káder s hráčmi hrajúcimi aj 1. ligu, ktorý môže pomýšľať na najvyššie pozície. V porovnaní s Nitrou má oveľa lepšiu obranu a o čosi lepšie zvláda presilovky aj oslabenia. Práve to by malok byť kľúčovým faktorom, pre ktorý by mohli byť v sobotu o čosi úspešnejší.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 


Tabuľka

Skupina A ZÁPAD Z B
1 HK Levice HK Levice 16 40
2 MŠK Púchov MŠK Púchov 16 35
3 HK Iskra Partizánske HK Iskra Partizánske 16 31
4 HC Prievidza HC Prievidza 16 28
5 HC DYNAMAX 96 Nitra HC DYNAMAX 96 Nitra 16 23
6 Mšk HVIEZDA Dolný Kubín Mšk HVIEZDA Dolný Kubín 16 18
7 HC OSMOS Bratislava "B" HC OSMOS Bratislava "B" 16 15
8 HK Brezno HK Brezno 16 15
9 HK 91 Senica HK 91 Senica 16 8