Novembrová all-stars formácia skupiny Západ

Druholigový november v skupine Západ rozdelil tabuľku na prvé dva tímy a ďalšie mužstvá bojujúce o play-off. O líderskú pozíciu sa bili v dobrej forme hrajúce Levice a tradične silný Púchov. V našej ideálnej formácii mesiaca si preto vyslúžili po dvoch miestenkách. Darilo sa aj Nitre, ktorej sila tkvela najmä vo výbornej ofenzíve. V trojčlennom útoku má tak dvojnásobné zastúpenie na čele s majstrom sveta Jozefom Stümpelom.

 

All-stars formácia novembra - ZÁPAD

HC DYNAMAX 96 NitraMatej Gajan

Brankárska jednotka Levíc mala v minulom mesiaci najvyššiu úspešnosť zákrokov spomedzi všetkých gólmanov - až 94,57%. Iba dvadsaťročný gólman naberá prvé seniorské skúsenosti a už patrí k ťahúňom mužstva. Zo štyroch novembrových stretnutí doviedol do víťazného konca tri a ani raz neinkasoval viac ako 3 góly.

 

HC DYNAMAX 96 NitraTomáš Brňák

Obranca Púchova s bohatými skúsenosťami zo slovenskej aj českej extraligy patrí podľa očakávania k najlepším bekom súťaže. V novembri to potvrdil bodovou explóziou. V piatich dueloch strelil päť gólov a na ďalšie štyri asistoval. Mesiac navyše zakončil aj so šiestimi bodmi v štatistike +/-.

 

HC DYNAMAX 96 NitraFilip Kuzma

Dvadsaťpäťročný majster Slovenska síce stihol v minulom mesiaci odohrať v drese Levíc len tri stretnutia, no zaknihoval v nich slušných päť kanadských bodov. Zahviezdil najmä pri víťazstve nad Breznom gólom a dvoma asistenciami. Navyše, ani raz sa nedostal do záporných čísel v tabuľke pravdy.

 

OAHL BratislavaĽuboš Dobrý 

Krídelník nitrianskeho Dynamaxu bol v novembri najproduktívnejším hráčom skupiny Západ v 2. Hokejovej ligy. V troch stretnutiach strelil neuveriteľných 9 gólov a na ďalšie 3 prihrával. Hetrikom sa previedol proti Prievidzi, piatimi gólmi zaujal v súboji s Béčkom HC Bratislavy a troma bodmi výrazne pomohol zdolať favorizovaný Púchov.

 

OAHL BratislavaJozef Stümpel

Majster sveta a jeden z najlepších centrov v histórii slovenského hokeja vyčnieva na druholigových klziskách aj v 46 rokoch a jeho hokejový um sa nedá zaprieť. V troch novembrových zápoleniach za Nitru zaknihoval 10 kanadských bodov (3+7), po štyri body získal proti Bratislave a Prievidzi.

 

HC DYNAMAX 96 NitraFrantišek Zúbek

Útočník Púchova síce začal minulý mesiac bez bodu, no potom sa rozbehol a bol na nezastavenie. November ukončil s 8 bodmi za 3 góly a 5 asistencií. Dôležité boli najmä jeho dva presné zásahy proti Leviciam, ktoré napokon pomohli Púchovčanom vyhrať súboj o priebežné 1. miesto.