O víťazstvo v základnej časti skupiny Východ Gelnica proti Rimavskej Sobote

V skupine Východ je síce rozhodnuté o štyroch postupujúcich do play-off, posledné kolo základnej časti prinesie obrovský šláger, v ktorom sa rozhodne o jej víťazovi. Akousi odmenou za prekvapivo vynikajúcu sezónu bude tento ťahák kola pre Gelnicu, ktorá privíta na svojom ľade Rimavskú Sobotu. Trebišov v krátkom slede odohrá dva domáce duely s rezervou Liptovského Mikuláša, no už definitívne skončí na štvrtej priečke. Poľský Sanok pred vlastnými fanúšikmi hostí Sabinov, ktorý tak môže ešte preskočiť a ukončiť základnú časť na piatom mieste.
 

Program 14. kola - skupina VÝCHOD


HK 2016 Trebišov   vs  MHk 32 Liptovský Mikuláš   PIATOK 20:00 a SOBOTA 14:00 Náš tip: 1

Trebišov už definitívne ukončí základnú časť na štvrtom mieste, a tak dvojzápas s predposledným tímom tabuľky mu môže slúžiť ako príprava na play-off. Trebišovčania zrejme nenastúpia v plnom zložení, ale i tak budú favoritom. Prvé vzájomné stretnutie je dohrávkou ešte 7. kola, v ktorom mali mať výhodu domáceho prostredia Liptáci. Sobotňajším duelom už oba celky ukončia základnú časť a domáci Trebišovčania sa budú chcieť pred play-off určite naladiť na víťaznú vlnu

Liptákom sezónu jednoznačne skazila rekonštrukcia domáceho stánku, kvôli ktorému odohrali väčšinu zápasov na súperových ľadoch alebo mimo Liptovského Mikuláša. Rezerva MHK 32 odohrá posledné dva zápasy základnej časti na trebišovskom ľade a zisk čo i len bodu by bol prekvapením. Liptáci mali 29. decembra odohrať odložený zápas so Sanokom, poľskí hokejisti však na Liptov nedocestovali a zápas bol skontumovaný v prospech Liptovského Muláša.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HC Rebellion Gelnica vs HKM Rimavská Sobota 17:30 Náš tip: 2X

Gelnica vyhrala posledných päť zápasov v rade a je najväčším prekvapením tejto sezóny. Aj vďaka tomu až do posledného momentu bojuje o víťazstvo v základnej časti skupiny Východ, čo by pred štartom súťaže zrejme nepredpovedal nik. V priamom súboji o prvenstvo privíta Rimavskú Sobotu, na ľade ktorej prehrala v gólovej prestelke 6:8. Doma sú však Gelničania omnoho silnejší a hnaní túžbou triumfovať v základnej časti môžu pokojne tento duel zvládnuť a vyhrať.

Rimavskú Sobotu teraz zrejme mrzí ľahkovážna prehra s posledným Kežmarkom na domácom ľade, pretože ak by Rimavskosoboťania mali o tri body naviac, už by boli jasnými víťazmi základnej časti. Takto budú musieť na gelnickom ľade zvíťaziť, inak o svoju prvú priečku a najlepšiu východiskovú pozíciu do play-off prídu. Vyrovnaný zápas nemá favorita, pretože ak by sme aj priklonili misky váh na stranu Rimavskej Soboty, v jej neprospech zasa hrá domáce gelnické prostredie.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

Hokejovy Klub 58 Sanok  vs HK Sabinov 18:00 Náš tip: 1

Sanok stratil šancu na play-off. Po kontumácii odloženého zápasu v Liptovskom Mikuláši, kam nevycestoval z dôvodu nízkeho počtu hráčov, prišiel aj o tri body v tabuľke. Teraz však môže ešte potešiť svojich fanúšikov a v prípade, že Sabinov zdolá, dostane sa na piatu priečku.  Navyše, Poliaci majú čo Sabinovu oplácať, veď na jeho ľade prehrali v jedenásťgólovej prestrelke 5:6. Sanok je doma silný a tento zápas by si mal ustrážiť.

Sabinov počas celej sezóny nezdolal nikoho z prvej štvorky a vonku vyhral jedine v Liptovskom Mikuláši. I keď Sanok doma zdolal, v Poľsku to bude mať podstatne náročnejšie zopakovať. V ostatnok predvianočnom kole síce opäť doma potrápil Trebišov, z ostatných šiestich duelov vyhral jediný jeden, s rezervou Liptákov. Aj to nasvedčuje tomu, že favoritom budú domáci. 

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HK Bardejov vs MHK Kežmarok PREDOHRANÉ 19.12.2018

Výsledok


Tabuľka

Skupina B VÝCHOD Z B
1 HKM Rimavská Sobota HKM Rimavská Sobota 14 31
2 HC Rebellion Gelnica HC Rebellion Gelnica 14 31
3 HK Bardejov HK Bardejov 14 29
4 HK 2016 Trebišov HK 2016 Trebišov 14 27
5 HK Sabinov HK Sabinov 14 17
6 HK 58 Sanok HK 58 Sanok 14 12
7 MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" 14 7
8 MHK Kežmarok MHK Kežmarok 14 5