Októbrová all-stars formácia skupiny Východ

Po jednom septembrovom zápase sa v októbri rozbehla 2. Hokejová liga naplno aj v skupine Východ. Prekvapili najmä výborné tímové výkony Gelnice, no v individuálnych výkonoch mali navrch Bardejov a Sabinov, z ktorých sa dostali do našej ideálnej formácie mesiaca dvojice hráčov. Celkovo najproduktívnejším bol v októbri 48-ročný sabinovský veterán Marcel Paulovský a medzi bekmi podával najvýraznejšie výkony jeho spoluhráč Martin Palko. V bránke sa darilo viacerým mužom nadpriemerne, no stabilnu výkonnosť najlepšie predviedol Roman Dzúr z Bardejova.

 

All-stars formácia októbra- VÝCHOD

OAHL BratislavaRoman Dzúr

Jednotka bardejovského tímu mala výborný október, v ktorom bola stabilnou oporou Hornošarišanov. V štyroch zápasoch zaznamenal Dzúr úspešnosť zákrokov na hranici 92,5% a zlikvidoval dohromady 124 striel. Zahviezdil najmä 40 zákrokmi pri výhre nad Sabinovom.

 

MŠK PúchovHubert Demkowicz

Poľsky obranca sa v minulom mesiaci vyznamenal piatimi bodmi v štyroch zápasoch (1+4) a zaradil sa k najproduktívnejším bekom skupiny Východ. Dvojbodovými zápasmi sa výrazne podieľal na dôležitých výhrach s Liptovským Mikulášom a Kežmarkom.  

 

HC DYNAMAX 96 NitraMartin Palko

Mladý 21-ročný defenzívny pilier Sabinova sa v októbri vyznamenal dvoma gólmi a štyrmi asistenciami. Bodoval zatiaľ v každom zápase a gólovo sa presadil aj proti silnému Bardejovu. V štatistike +/- sa dostal do záporných čísel len raz. 

 

HC DYNAMAX 96 NitraGregory Vilichinskiy

Krídelník Rimavskej Soboty mal fantastický vstup do druhého hracieho mesiaca, keď dvakrát po sebe strelil hetrik, ku ktorému vždy pridal aj asistenciu. Hoci v ďalších dvoch dueloch sa bodovo odmlčal, aj tak patril k najproduktívnejším hráčom mesiaca a bol výraznou postavou svojho mužstva.

 

HC DYNAMAX 96 NitraMarcel Paulovský

Skúsený 48-ročný veterán v drese Sabinova dokazuje, že vek je len číslo. Paulovský ovládol októbrovú produktivitu skupiny Východ, keď strelil 6 gólov a na ďalšie 4 asistoval. Niekdajšia prvoligová ikona hviezdila najmä proti Bardejovu (2+1) a Liptovskému Mikulášu (3+0).

 

OAHL BratislavaErik Renčok

Bardejovský útočník chytil v októbri streleckú mušku, a hoci si nepripísal ani jeden bod za asistenciu, dokázal streliť až šesť gólov. Hetrikom sa blysol proti Sabinovu a dva góly nasúkal vo víťaznom derby Trebišovu. Renčok sa tak prestrieľal na úplne čelo produktivity celej skupiny.