Októbrová all-stars formácia skupiny Západ

Druholigový október v skupine Západ priniesol prevapujúco dobré výkony Senice, ktorá po úvodných debakloch začala držať krok s ostatnými. Podarilo sa jej to najmä vďaka vynikajúcim výkonom brankára Dominika Líneka a gólov útočníka Michaela Daniela, ktorí sa právom dostali aj do našej ideálnej formácie mesiaca. Našu najlepšiu šestku sme doplnili aj o hráčov Levíc, Prievidze, Púchova a Nitry.

 

All-stars formácia októbra - ZÁPAD

OAHL BratislavaDominik Línek

Senická brankárska jednotka podávala v októbri vyrovnané výkony a bola jedným z hlavných dôvodov, prečo Záhoráci začali hrať so súpermi vyrovnané partie. Iba 20-ročný Línek si udržal v prvých troch stretnutiach mesiaca úspešnosť nad 90% a vo štvrtom odchytal len päť minút. Dohromady chytil až 112 streleckých pokusov súperov.

 

MŠK PúchovMichal Kováč

Obranca Prievidze sa vyznamenal najmä v prvom októbrovom kole, keď sa na víťazstve proti Partizánskemu podieľal dvoma gólmi a asistenciou. Bodovať dokázal aj proti Dolnému Kubínu a zaradil sa k najproduktívnejším bekom mesiaca..

 

HC DYNAMAX 96 NitraIvan Kohút

Mladý 23-ročný hráč Levíc bodoval v každom októbrovom zápase. Proti Dolnému Kubínu sa podieľal na tesnej výhre gólom aj asistenciou, v ostatných dueloch zaznamenal po jednej asistencii a mesiac zakončil so štatistikou 1+3 v troch stretnutiach, ku ktorým pridal aj 4 body do tabuľky pravdy +/-.

 

OAHL BratislavaMichael Daniel

Krídelník Senice sa v druhom súťažnom mesiaci doslova utrhol z reťaze. V štyroch zápasoch zaznamenal úctyhodných 11 bodov (7+4), čo bolo najviac z celej ligy. Trikrát za sebou predviedol dvojgólové predstavenie - proti Nitre, Dolnému Kubínu aj Leviciam. Ešte stále len 24-ročný hokejista dokázal, že bude patriť k lídrom Záhorákov.

 

HC DYNAMAX 96 NitraJakub Pšurný

Vydarený október mal aj center Púchova. Pšurný zaknihoval v troch zápasoch 7 bodov (2+5) a rovnako ako vlani, aj teraz sa zaradil k ťahäňom svojho tímu. Najvýraznejší výkon podal proti Partizánskemu, ktorému strelil dva góly a na ďalší prihral.

 

OAHL BratislavaJozef Mihálik

Veterán v drese Dynamax Nitra síce nastúpil v októbri len do dvoch súťažných zápolení, no v nich získal neuveriteľných 8 bodov. Hetrikom a asistenciou sa podieľal na štyroch z piatich gólov proti Senici a v Partizánskom zahviezdil pri výhre 5:4pp dvoma gólmi aj prihrávkami.