Partizánsky rozlet narazí na vedúci Púchov, Prievidza proti Kubínu už v piatok

Šieste kolo skupiny Západ začne už v piatok predohrávaným stretnutím Prievidze s Dolným Kubínom. Domáci Prievidžania vyšli v ústrety súperovi, ktorý by v sobotu zrejme pre nedostatok hráčov nedocestoval. V sobotu sa pozornosť bude upriamovať do Púchova, kam cestuje Partizánske. Vlani by to bol súboj prvého s druhým, tentoraz je situácia iná a Partizánske zvíťazilo prvýkrát v sezóne až v minulom kole. Skonsolidovaná Senica sa pokúsi o ďalší dobrý výsledok proti tretím Leviciam a ofenzívny zápas by mal priniesť súboj Nitry s Breznom.

 

Program 6. kola - skupina ZÁPAD
 

HC Prievidza  vs    PIATOK 18:00   Náš tip: 1X

Prievidza mala v minulom kole voľno, predtým zdolala doma Partizánske 5:3. Vďaka siedmim bodom za dve výhry a jednu prehru po nájazdoch v Brezne jej patrí piata priečka a teraz hostí v dôležitom stretnutí svojho tabuľkového suseda. Tieto tímy sa stretnú takmer presne po roku, vtedy Previdžania doma podľahli Hviezde vysoko 1:7. Tentoraz však očakávame omnoho vyrovnanejší duel, v ktorom by mohla výhodu domáceho prostredia využiť Prievidza.

Dolný Kubín po výbornom vstupe do sezóny prekvapivo zaváhal na senickom ľade a pred týždňom nezvládol ani domáci zápas s Levicami. Patrí mu tak šiesta priečka a súboj s piatou Prievidzou je extrémne dôležitý. Dolnokubínčania požiadali o zmenu hracieho dňa, kedže v sobotu bola ich cesta do Prievidze ohrozená. Domáci im vyšli v ústrety, a tak sa môžeme tešiť na výborný hokejový piatok. 

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

MŠK Púchov vs HK Iskra Partizánske 17:30   Náš tip: 1

Zdá sa, že Púchov sa už dostal do optimálnej formy, ktorú predviedol pred týždňom aj v Brezne, kde úspešne zvládol štrnásťgólovú prestrelku. V sobotu privíta na svojom ľade Partizánske, čo znamená, že sa stretnú dva najlepšie tímy skupiny Západ z minulej sezóny. To dnes však neplatí, Púchov je síce lídrom vďaka lepšiemu skóre, no Partizánske sa zatiaľ iba rozbieha. I keď v dueli môže padnúť opäť viac gólov, Púchov by doma o body prísť nemal. 

Partizánske sa v minulom kole konečne dočkalo, keď pred vlastnými fanúšikmi rozdrvilo bratislavskú rezervu 10:0. Partizánčanom sa tri body na konte mália a určite budú chcieť bodovať aj v Púchove. Cesta vedie cez efektivitu a najmä využívanie presilových hier, pretože Iskra nepremenila na gól v tejto sezóne ešte ani jednu zo štrnástich. 

Štatistické porovnanie pred zápasom


HK 91 Senica vs HK Levice 18:00   Náš tip: 2X

Senica sa po úvodných troch debakloch skonsolidovala, doplnika káder a v posledných dvoch zápasoch už bola viac než vyrovnaným súperom, veď Dolný Kubín doma aj zdolala. Pred týždňom ťahala za kratší koniec v Nitre, ale prehrala najtesnejším rozdielom 4:5. Seničania sa spoliehajú predovšetkým na svojho sedemgólového strelca Michaela Daniela, ktorý dosiaľ skóroval v štyroch z piatich duelov. Proti Leviciam môže Senica opäť odohrať veľmi vyrovnaný zápas.

Tretie Levice budú v sobotu favoritom, no jednoduché stretnutie ich v Senici zrejme nečaká. Vlani si však so Senicou dvakrát poradili a aj preto očakávame, že vzájomný zápas zvládnu aj tentoraz. Levičania majú navyše v líderskom trojzáprahu rovnako dvanásť bodov a zápas k dobru, takže poháňaní budú aj vidinou prvého miesta.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HC DYNAMAX 96 Nitra vs HK Brezno 20:00  Náš tip: 1

Nitra je aj napriek kontumácii a odpočítaniu troch bodov na skvelom štvrtom mieste. Jej líder Jozef Stümpel je aj nitriansky najproduktívnejší hráč a so šesťgólovým Lukášom Bališom sú ťahúňmi celého tímu. Proti Breznu to vyzerá na vysoko ofenzívny zápas, pretože obidve mužstvá veľmi radi dávajú góly. Z víťazstva by sa mali tešiť domáci.

Brezno inkasuje príliš veľa gólov, veď až v štyroch zo šiestich duelov inkasovalo sedem, osem a dvakrát deväť gólov. Hoci aj často skóruje, stačilo to zatiaľ len na dve domáce víťazstvá, jedno až po nájazdoch. Aj preto je s piatimi bodmi až nad siedmom mieste skupiny Západ a na nitrianskom ľade môže iba prekvapiť. 

Štatistické porovnanie pred zápasom

 


Tabuľka

Skupina A ZÁPAD Z B
1 HK Levice HK Levice 16 40
2 MŠK Púchov MŠK Púchov 16 35
3 HK Iskra Partizánske HK Iskra Partizánske 16 31
4 HC Prievidza HC Prievidza 16 28
5 HC DYNAMAX 96 Nitra HC DYNAMAX 96 Nitra 16 23
6 Mšk HVIEZDA Dolný Kubín Mšk HVIEZDA Dolný Kubín 16 18
7 HC OSMOS Bratislava "B" HC OSMOS Bratislava "B" 16 15
8 HK Brezno HK Brezno 16 15
9 HK 91 Senica HK 91 Senica 16 8