Potvrdí Rimavská Sobota vo finále skupiny Východ tohtosezónnu dominanciu nad Bardejovom?

Do finále skupiny Východ 2. Hokejovej ligy sa prebojoval víťaz základnej časti východnej skupiny z Rimavskej Soboty a tretie mužstvo tabuľky - Bardejov. Rimavská Sobota počas sezóny Hornošarišanov dvakrát hladko zdolala, teraz by to však až také jednoduché mať nemala. Bude posilnený Bardejov statočne vzdorovať o postup do celoslovenského finále? Série sa hrá na 2 víťazné zápasy. V súbojoch o umiestnenie sa hrajú len dve stretnutia, jedno doma, jedno von, o víťazovi série rozhodne vyšší počet bodov z týchto dvoch vzájomných duelov, resp. skóre.

Systém play-off: Semifinále skupiny Východ sa hralo na dva víťazné zápasy. Víťazi jednotlivých sérií si následne zmerajú sily vo finále skupiny Východ a úspešnejší z nich postúpi do celkového finále 2. Hokejovej ligy. Vo ňom sa stretnú víťazi oboch skupín, ktorí zabojujú o pohár pre víťaza súťaže a tiež účasť v baráži o St. Nicolaus 1. Hokejovú ligu. V prípade nerozhodného stavu v zápasoch play-off bude nasledovať 10-minútové predĺženie 4 na 4. Ak sa nerozhodne ani v ňom, nasledovať budú nájazdy na 5 sérií. V absolútnom finále 2. ligy sa čas predĺženia predĺži na 20 minút.

Finále skupiny VÝCHOD

HKM Rimavská Sobota vs  HK Bardejov Náš tip: 2:1 na zápasy

Rimavská Sobota sa v semifinále skupiny Východ stretla so štvrtým Trebišovom, ktorý jej urputne vzdoroval najmä v prvom zápase série hranej na dva víťazné zápasy. Rimavskosoboťania však rozhodli o svojom triumfe po predĺžení a na východe Slovenska už svoj postup potvrdili hladkým víťazstvom 5:1. S Bardejovom odohrala Rimavská Sobota v základnej časti dva jednoznačné zápasy, hneď v sezónej premiére vyhrali na Hornom Šariši 7:2, doma potom zaknihovali víťazstvo 6:0. Samozrejme, že teraz v play-off očakávame omnoho vyrovnanejšie výsledky, ale favoritom bude víťaz základnej časti.

Posilnený Bardejov zvládol v semifinále skupiny Východ derby s Gelnicou tiež v dvoch zápasoch, dôležitým krokom k úspechu bolo víťazstvo v prvom dueli, ktorý Bardejovčania vyhrali v Gelnici 4:1. V druhom dueli pred vlastnými fanúšikmi to bola síce dráma až do konca, napokon ju zvládli a tešili sa z postupu do finále skupiny Východ. Tam nečaká Hornošarišanov ľahká úloha, pretože Rimavskú Sobotu ako jediný tím v tejto sezóne nezdolali ani raz.

Štatistické porovnanie tímov

Program série:

26.1.2019 HKM Rimavská Sobota - HK Bardejov 17:00
2.2.2019 HK Bardejov - HKM Rimavská Sobota 17:30
3.2.2019 HKM Rimavská Sobota - HK 2016 Trebišov 17:00 (v prípade stavu 1:1 na zápasy)