Premiéra Kežmarku aj s Krotákom, ťahák kola v Trebišove

Skupinu Východ čakajú v sobotu prvé tohtosezónne zápasy 2. Hokejovej ligy. Pozornosť bude pútať najmä súboj na Liptove, kde si svoju druholigovú premiéru odbije nováčik z Kežmarku v zostave aj s extraligovou legendou Arne Krotákom. Výborný zápas dvoch vyrovnaných celkov očakávame v Trebišove, kam pricestuje Sanok s Petrom Bartošom. Bardejov, ktorý sa snaži z roka na rok zlepšovať, bude chcieť potrápiť Rimavskú Sobotu. Sabinov má výbornú možnosť potvrdiť svoj potenciál proti outsiderovi z Gelnice.

 

Program 1. kola 2. hokejovej ligy - skupina VÝCHOD

 

MHk 32 Liptovský Mikuláš     vs   MHK Kežmarok   16:30   Náš tip: 2X

Hokejisti Liptovského Mikuláša vstúpia do novej sezóny takmer v podobnom zložení ako vlani. Tréner Záruba bude mať k dispozícii navyše aj štyroch nových juniorov a do mužstva pribudli tiež lídri Ružomberka Patrik Wesselenyi a bratia Javorkovci. Béčko Liptákov by tak malo byť ešte silnejšie než vlani a určite potrápi aj lepších súperov. Proti Kežmarku to bude preň náročný štart, no kožu lacno určite nepredá.

Kežmarok sa vracia na hokejovú mapu po ôsmich rokoch. Angažovaním Arneho Krotáka ale dalo vedenie MHK jasne najavo, že s ním bude treba počítať a rozhodne nebude len do počtu. Okrem extraligového rekordéra by mali mať Podtatranci vo svojich radoch skúsených obrancov Vladimíra Polačeka, Štefana Rusnák, Maroša Žembu či bývalého extraligového brankára Martina Klempu. Hokejových veteránov doplnia väčšinou bývalí juniori Popradu či Kežmarku. Očakávame, že nováčikovské nadšenie poženie hostí vpred a tí by mohli Liptákov poraziť.

 

HK Bardejov    vs   HKM Rimavská Sobota   17:30   Náš tip: 2

V Bardejove bude hrať viacero hráčov s bohatými prvoligovými skúsenosťami. Oporou by mal byť brankár Roman Dzúr, lídrom Matúš Leskovjanský či Ľubomír Baránok. V príprave Bardejovčania zdolali Krynicu, Kežmarok, no nestačili na Sanok. Bývalý prvoligista by sa v budúcnosti chcel opäť vrátiť do vyššej súťaže, každým rokom má lepší káder, no proti skúsenejšiemu protivníkovi to bude mať ťažké.

Rimavská Sobota patrí k favoritom na víťazstvo v skupine, v bránke má opäť bývalého reprezentanta Karola Križana, na ktorom môže postaviť základ úspechu. Káder má zložený z hráčov s prvoligovými skúsenosťami ako Slavomír Buda, Patrik Fekiač či Ivan Zorvan. V príprave Rimavskosoboťania porazili Brezno, na čo budú chcieť nadviazať proti Bardejovu. Čaká ich síce náročná cesta na východ, no zápas by napriek tomu zvládnuť mali.

 

HC Rebellion Gelnica    vs   HK Sabinov    17:30   Náš tip: 2

Gelnica ohlásila v lete spoluprácu so Spišskou Novou Vsou, ktorá sa ale pravdepodobne nedotkne seniorského tímu. Gelničania skončili vlani v skupine na poslednom mieste a žiadne výraznejšie zmeny v tíme ani ambíciach neavizovali. Opäť tak budú patriť k outsiderom skupiny Východ.

Ani Sabinov v minulej sezóne nepatril k favoritom a skončil na len dve miesta pred Gelnicou. Na papieri vyzerajú byť Sabinovčania silní, no v zápasoch sa im nedarilo. V kádri majú množstvo bývalých hráčov Prešova ako Michal Kivader, Ľubomír Chovan, Jakub Guntáš či Marcel Pavlovský. Najväčšou osobnosťou je určite bývalý extraligový útočník Martin Segľa. V novom ročníku posilnil Sabinovčanov aj bývalý juniorský reprezentant Kristián Horvát či talentovaný útočník Marko Ferenc. Ak sa hráči zomknú, mohli by pomýšľať na hornú polovicu tabuľky a proti tímom ako Gelnica musia vyhrávať.

 

HK 2016 Trebišov    vs   Hokejovy Klub 58 Sanok    17:30   Náš tip: 1X

Trebišov v lete získal zaujímavé posily. Prišiel k nemu najlepší strelec 1. ligy z roku 2013 Ľuboš Fajčák a jeho spoluhráč z Michaloviec Martin Dolgoš. Okrem nich bude platnou posilou aj útočník z Humenného Vladimír Čopák. Zemplínčania by mali byť silnejší než vlani a môžu sa obzerať aj po vrchných priečkach tabuľky. So Sanokom ich čaká náročná previerka, no ak sa strelecky chytia a podrží ich aj brankár, mohli by uspieť. 

Vlani sa Sanok prezentoval fantastickými návštevami, ktoré hnali poľského zástupcu 2. ligy vpred. Poliaci ukázali potenciál a majú na čom stavať. Ziskom Petra Bartoša naberú ešte viac na sile a mohli by patriť k favoritom na víťazstvo skupiny. Pre Sanok by bola vidina postupu do 1. ligy určite lákavá, no vedie k nej dlhá cesta a ich súperi vyzerajú byť taktiež dobre pripravení. V Trebišove ich ťažký ligový test, ktorý ukáže, na čo asi môže poľsky celok pomýšľať.