Na západe derby v Prievidzi, Púchov v šlágri hostí Nitru

Vo štvrtom kole skupiny Západ očakávame tri výborné zápasy s dramatickou zápletkou. V Prievidzi sa tešia fanúšikovia na derby proti Partizánskemu, ktoré zatiaľ v dvoch zápasoch novej sezóny nevyhralo a baží tak po prvom trojobodovom úspechu. Šláger kola sa chystá aj v Púchove, minuloročný víťaz základnej časti zatiaľ nie je v optimálnej forme a navyše privíta na svojom ľade Nitranov, ktorí zatiaľ podľahli len Leviciam. Brezno, ktorému sa na súperových ľadoch veľmi nedarí, sa predstaví v hlavnom meste. Senica sa pokúsi uhrať dobrý výsledok proti Dolnému Kubínu. Levice majú voľno.
 

Program 4. kola - skupina ZÁPAD

HC Prievidza vs  HK Iskra Partizánske  17:00 Náš tip: 1X

Prievidza v štyroch dueloch novej sezóny vôbec nepredviedla zlé výkony, no na svojom konte má iba štyri body za jedno víťazstvo a minulotýždňovú prehru po samostatných nájazdoch v Brezne. Vyzerá to tak, že derby s Partizánskym bude poriadne vyrovnané a skutočne nemá favorita. 

Partizánske zatiaľ hralo iba dve stretnutia, no obe prehralo a nie je v ľahkej situácii, pretože v náročnom žrebe pokračuje derby zápasom v Prievidzi, ktorý nebude o nič jednoduchší. Pred týždňom v domácej premiére podľahlo Leviciam 0:2 a najmä v koncovke to Partizánčanom zatiaľ viazne. Vlani na prievidzkom ľade triumfovali po samostatných nájazdoch, tentoraz však o čosi viac favorizujeme domáci tím.

Štatistické porovnanie pred zápasom


MŠK Púchovvs  HC DYNAMAX 96 Nitra  17:30 Náš tip: 2X ŠLÁGER KOLA

Minuloročný víťaz základnej časti na západe z Púchova nemal najvydarenejší vstup do sezóny. V minulom kole si podľa očakávaní napravil chuť so Senicou, to však bolo povinné víťazstvo. V ďalšom domácom zápase privítajú Púchovčania Nitru, a to už bude súper inej kvality. Vlani si Púchov s Nitrou dvakrát hladko poradil, tentoraz však očakávame omnoho vyrovnanejší zápas.

Nitra už pred týždňom odohrala náročný šláger doma s Bratislavou, ktorý však zvládla a po vysokej výhre 9:4 dotiahla sa na čelo tabuľky. Celok spod Zobora môže pokojne uspieť aj v ďalšom slágri na púchovskom ľade, najmä ak sa bude bodovo dariť najproduktívnejšiemu hráčovi Nitry Lukášovi Bališovi.

Štatistické porovnanie pred zápasom


HK 91 Senica  vs    18:00 Náš tip: 2

Senica inkasovala v troch zápasoch zápasoch hrozivých 35 gólov a úvod sezóny má ako zo zlého sna. Pred týždňom prehrala v Púchove 3:12. Aj vlani však trvalo, kým sa Seničania rozohrali, potom dokázali predvádzať už lepšie výkony. Proti Dolnému Kubínu ešte nárok na víťazstvo mať nebudú, ich snahou by malo byť uhrať čo najlepší výsledok.

Dolný Kubín mal pred týždňom voľno, doteraz z troch zápasov vyhral dva, naposledy zdolal pred dvoma týždňami Partizánske. Za Hviezdu by mohol opäť nastúpiť aj slovenský reprezentant Martin Réway, ktorý si možno otvorí gólový účet v druhej lige. Uvidíme, či v gólovom koncerte bude pokračovať aj najlepší strelec súťaže Domik Záň, ktorý má na svojom konte šesť presných zásahov z troch stretnutí. 

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

OAHL Bratislava vs  HK Brezno  18:30 Náš tip: 1

HC Osmos Bratislava B prehrala prvý raz v sezóne až minulý týždeň pod Zoborom. No mala podstatne jednoduchší start dvojzápasom proti Senici. Potom zdolala na domácom ľade Púchov a týmto víťazstvom potvrdila svoju tohtoročnú kvalitu. Uvidíme, či najproduktívnejší hráč súťaže Tomáš Jaško potvrdí svoju produktivitu aj z duelov proti senickému outsiderovi.

Bezno je silné predovšetkým pred vlastnými fanúšikmi. Doma zaznamenali Rytieri dve výhry, naposledy zdolali Prievidzu 3:2 po samostatných nájazdoch, ale na súperových ľadoch sa im nedarí. Otázne je, či do Bratislavy pocestuje aj líder defenzívy Lukáš Bambuch. I preto dávame väčšie šance domácim Bratislavčanom.

Štatistické porovnanie pred zápasom


Tabuľka

Skupina A ZÁPAD Z B
1 HK Levice HK Levice 16 40
2 MŠK Púchov MŠK Púchov 16 35
3 HK Iskra Partizánske HK Iskra Partizánske 16 31
4 HC Prievidza HC Prievidza 16 28
5 HC DYNAMAX 96 Nitra HC DYNAMAX 96 Nitra 16 23
6 Mšk HVIEZDA Dolný Kubín Mšk HVIEZDA Dolný Kubín 16 18
7 HC OSMOS Bratislava "B" HC OSMOS Bratislava "B" 16 15
8 HK Brezno HK Brezno 16 15
9 HK 91 Senica HK 91 Senica 16 8