Prievidza sa pokúsi zastaviť víťazné ťaženie Nitry, dôležitý súboj v Partizánskom

Skupinu Západ čaká v sobotu už 11. kolo 2. Hokejovej ligy. Na čele sú momentálne Levice s náskokom dvoch bodov pred Púchovom. Obaja si budú brúsiť zuby na najvyššiu pozíciu po konci základnej časti, a tak si v najbližších stretnutiach s mužstvami dolnej polovice tabuľky nemôžu dovoliť zaváhať. Ťahákom kola bude priamy súboj o 3. miesto medzi Prievidzou a vo výbornej forme hrajúcou Nitrou. Dôležitý súboj z hľadiska boja o play-off zvedie Partizánske s Dolným Kubínom.

 

Program 11. kola - skupina ZÁPAD
 

 vs OAHL Bratislava  17:30 Náš tip: 1

Po nie celkom vydarenom úvode sezóny vyhral Púchov šesť zápasov v rade, naposledy udelil nakladačky Partizánskemu, Dolnému Kubínu a zdolal aj lídra z Levíc. Púchovčania vyzerajú byť vo forme, darí sa im v ofenzíve, majú najlepšiu obrancu z celej skupiny Západ a úderné presilovky. Ak budú pokračovať v podobných výkonoch, nebudú mať problém zdolať bratislavské Béčko.

Narozdiel od Púchova, HC Osmos Bratislava B mala výborný vstup do nového ročníka, no potom sa zasekla a momentálne ťahá šnúru štyroch prehier. v ktorých inkasovala trikrát osem a raz dokonca desať gólov. Bratislavčania inkasovali po Senici druhý najvyšší počet gólov, a hoci ich strelili rovnako veľa ako druhý Púchov, v tabuľke stále klesajú. Ak sa opäť nenaštartujú, play-off sa im výrazne vzdiali.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HK Iskra Partizánske vs   18:00 Náš tip: 1

Partizánske je momentálne šieste, no v prípade víťazstva by mohli predbehnúť Bratislavu a byť v tesnom závese za prvou štvorkou. Z pohľadu bojov o play-off bude duel s Dolným Kubínom nesmierne dôležitý. Iskra sa naň naladila dobre, z posledných štyroch zápasov vyhrala tri, pričom jej šesťgólový obrat so Senicou obletel Slovensko. Partizánčania sa dostali do formy, majú slušné presilovky aj oslabenia a s výhodou domáceho prostredia by mohli Hviezdu zdolať.

Naopak, Dolnokubínčania nemajú výsledky, aké by si predstavovali, keď z uplynulých piatich duelov vyhrali len jeden - proti Béčku HC Bratislavy. Na šieste Partizánske však strácajú len bod, a preto bude ich najbližie stretnutie veľmi dôležité. Dovedna mala Hviezda o čosi lepšiu efektivitu streľby ako jej súper, no v posledných kolách jej zlyhala obrana. Ak nezapracuje na zadných vrátkach, nemôže očakávať úspech ani najbližšie.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

 vs HK Levice 18:45 Náš tip: 2

Breznu presun do skupiny Západ akoby nesadol a Rytieri sa zatiaľ herne aj výsledkovo trápia. Po omladení doplácajú na neskúsenosť najmä v obrane a bránke, inkasovali totiž už 50 gólov. Hoci sa aj sami vedia presadiť, v rozhodujúcich momentoch nedokážu prevziať iniciatívu. Proti lídrovi z Levíc budú jasným outsiderom a skúsenosti hovoria jasne v prospech hostí.

Aktuálne prvé Levice majú na čele dvojbodový náskok pred Púchovom a v bitke o korunu kráľa skupiny si nemôžu dovoliť zaváhať. Hoci v minulom kole prehrali práve s Púchovom po predĺžení, očakávame, že budú pokračovať vo svojich stabilne dobrých výkonoch. K dobrým výsledkom im výrazne pomáha aj vysoká úspešnosť presiloviek a oslabení. Favorit je jasný a ak sa nič zásadné nestane, Levičania by mali na strednom Slovensku uspieť.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HC DYNAMAX 96 Nitra vs HC Prievidza 20:00 Náš tip: 1X

Po úvodnej prehre s Levicami už Nitrania neprehralli šesťkrát v rade, ak teda nepočítame skontumovaný duel s Púchovom. Napiek tomu sú až na štvrtom mieste, hoci majú spoločne s Levicami azda najlepšie výsledky v skupine. Nitrania majú skúsený káder, ktorý dokáže zvládať tesné zápasy, v čom spočíva ich najväčšia sila. Navyše, budú hrať doma, čo ich bude aj v najbližšom kole mierne favorizovať. Navyše, ak vyhrajú, predbehnú svojho súpera a budú tretí, čo je dosť veľká motivácia.

Prievidza má však taktiež výbornú formu, vyhrala posledné štyri z piatich zápasov, keď nestačila len na prvé Levice. Oproti Nitre má lepšie presilovky a aj o trochu úspešnejšie zvládnuté oslabenia. Strieľa tiež viac gólov a zápasy väčšinou vyhráva vyšším rozdielom. Teraz však očakávame vyrovnaný súboj, v akých mala doteraz zvyčajne navrch Nitra. Napriek tomu by Prievidza mohla súperovi vziať aspoň bodík.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 


Tabuľka

Skupina A ZÁPAD Z B
1 HK Levice HK Levice 16 40
2 MŠK Púchov MŠK Púchov 16 35
3 HK Iskra Partizánske HK Iskra Partizánske 16 31
4 HC Prievidza HC Prievidza 16 28
5 HC DYNAMAX 96 Nitra HC DYNAMAX 96 Nitra 16 23
6 Mšk HVIEZDA Dolný Kubín Mšk HVIEZDA Dolný Kubín 16 18
7 HC OSMOS Bratislava "B" HC OSMOS Bratislava "B" 16 15
8 HK Brezno HK Brezno 16 15
9 HK 91 Senica HK 91 Senica 16 8