Prievidza v súboji kola hostí vedúce Levice, Partizánske môže v Nitre spečatiť postup do play-off

Šestnáste kolo skupiny Západ nám môže priniesť rozuzlenie postupujúcich do play-off. Šláger kola sa hrá v Prievidzi, kam cestujú vedúce Levice. Levičania by si prípadnou výhrou zabezpečili víťazstvo v základnej časti skupiny Západ dve kolá pred jej koncom. Priamy súboj o postup do play-off zvedú Nitrania s Partizánskym, no domáca Nitra by aj po víťazstve nemala nič vo svojich rukách. Rezerva bratislavského Osmosu bude druhý raz cestovať na Oravu, s Dolným Kubínom si vymenila domáce prostredie. Posledná Senica by si mohla pripísať tretiu výhru v sezóne nad Breznom.

 

Program 16. kola - skupina ZÁPAD
 

HC Prievidza  vs    16:30 Náš tip: 1

Zápas sa mal odohrať v hlavnom meste Slovenska, ale tímy si domáce prostredie vymenili Dolný Kubín odohrá aj druhý vzájomný zápas pred vlastnými fanúšikmi. Hviezda má síce ešte teoretickú šancu na play-off, no po minulotýždňovej prehre s Prievidzou je poriadne mizivá. Na štvrté Partizánske momentálne stráca sedem bodov. S rezervou bratislavského Osmosu si Dolnokubínčania v prvom vzájomnom zápase hladko poradili, zvíťaziť by mali aj teraz.

Predposledná rezerva Bratislavy mala pred týždňom voľno, nevyhrala vyše dvoch mesiacov a zdá sa, že svoju čiernu sériu predĺži, keďže domáce prostredie vymenila za to dolnokubínske. Bratislavčania už stratili aj teoretickú šancu na play-off, no na Orave zrejme domácich nepotrápia, veď raz im už podľahli 2:8.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HC Prievidza vs    17:00 Náš tip: 2

Tretia Prievidza ešte nemá postup do vyraďovacích bojov vo svojom vrecku, i keď je k nemu veľmi blízko najmä vďaka minulotýždňovému obratu na Orave. Teraz privíta na domácom ľade v šlágri kola vedúce Levice, ktorým v prvom vzájomnom zápase podľahla vysoko 1:8. A hoci Prievidžania sú doma silní, prehrali pred vlastným fanúšikmi len jediný zápas v úvode sezóny, proti Leviciam to budú mať veľmi ťažké. Zápas by však mohol priniesť vyrovnaný a kvalitný hokej.

Levice suverénne kráčajú za víťazstvom v základnej časti skupiny Západ. Výhrou v Prievidzi by si prvenstvo zabezpečili dve kolá pred koncom. V Prievidzi však Levičanov zrejme nečaká jednoduchá úloha, ktorú by však vďaka svojej vynikajúcej forme mali zvládnuť. V doterajšom priebehu sezóny ostali bez bodu len raz a v sobotu sa to opakovať zrejme nebude.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

 vs   18:00 Náš tip: 1X

Posledná Senica síce v ostatnom kola dostala debakel od Levíc, no predtým zdolala doma prekvapivo Nitru. Predvádza rozpačité výkony, ale na vlastnom ľade väčšinou predvádza hokej na úrovni ostatných tímov. Navyše, s Breznom odohrala vyrovnaný duel už aj na strednom Slovensku, kde však napokon prehrala 4:6. Záhoráci by pri optimálnom výkone mohli Brezno zdolať.

Brezno už na play-off pomýšľať nemôže. Na ľade poslednej Senice by bolo za iných okolností favoritom, no vonku nevyhralo počas sezóny ešte ani jedne zápas. Po dlhej ceste na Záhorie závisí aj od zostavy, ktorá do Senice vycestuje, no v Senici by to mohol byť vyrovnaný duel. Rytieri si musia dávať najmä pozor na zadné dvierka, pretože inkasujú príliš veľa, a to by ich v sobotu mohlo pripraviť o víťazstvo.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HC DYNAMAX 96 Nitra  vs HK Iskra Partizánske  20:00 Náš tip: 2X

Dosiaľ takmer suverénna Nitra v posledných dvoch kolách podľahla prekvapivo Senici a minulý týždeň aj Breznu. Aj preto dala šancu Partizánskemu ešte zabojovať o play-off, ktoré to dokonale využilo. Nitra už súboj o vyraďovacie boje nemá vo svojich rukách, pretože ak by aj Partizánske zdolala, o týždeň má voľno. Navyše, momentálna forma hovorí tentoraz v prospech hostí.

Partizánske sa práve vďaka zaváhaniam Nitry dostalo už na štvrtú priečku. Mužstvo, ktoré sužovali od začiatku sezóny zranenia a problémy so zostavou sa napokon vyšplhalo v tabuľke nahor a siaha na play-off. To môže potvrdiť už v sobotu večer v Nitre, pretože ak vyhrá, spečatí postup do play-off. V prvom vzájomnom zápase sa tešili po predĺžení Nitrania, tentoraz sa možno po predĺžení bude tešiť Iskra.

Štatistické porovnanie pred zápasom