Púchov, Partizánske a Prievidza budú na diaľku bojovať o čo najlepšie umiestnenie

V skupine Západ je dve kolá pred koncom základnej časti o všetkom podstatnom rozhodnuté. Víťazom skupiny sa s predstihom stali Levice a istá je už aj štvorica postupujúcich do play-off. O čo najlepšie umiestnenie sa budú biť traja ďalší istí účastníci vyraďovacích bojov. Druhému Púchovu stačí na potvrdenie svojej pozície vyhrať aspoň jeden z najbližších dvoch stretnutí. Ak by sa mu to nepodarilo, šancu predbehnúť ho by mala ešte Prievidza aj Partizánske.

 

Program 17. kola - skupina ZÁPAD
 

HC Prievidza vs  17:00 Náš tip: 1

Prievidza je momentálne štvrtá, no stále má reálnu šancu dostať sa aj na druhé miesto. Potrebuje však stabilizovať svoje kolísavé výkony. Očakávame však, že sa o čo najlepšiu priečku v tabuľke pobije a proti poslednej Senici nebude chcieť stratiť body, hoci postup do play-off má istý. Prievidžania sú lepší vo všetkých štatistických ukazovateľoch a čokoľvek okrem víťazstva by bolo pre nich sklamaním.

Aby sa Senica odlepila z posledného miesta, musela by získať z najbližších dvoch stretnutí päť bodov, čo bude veľmi náročná úloha. Vzhľadom na to, že najbližšie sa Záhoráci predstavia v Prievidzi bojujúcej o čo najlepšie umiestnenie, nemožno očakávať od nich zázraky. V prvom vzájomnom meraní síl sa zrodila pre nich len tesná prehra 2:3 a podobný výsledok by bol tentokrát úspechom.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

vs 17:30 Náš tip: 1

Víťaz základnej časti skupiny Západ z Levíc vyhral posledných päť duelov a v posledných dvoch kolách môže pokojne oddychovať na druholigovom výslní. V domácom súboji s Bratislavou bude hrať uvoľnene, o nič mu nepôjde a tak by si mohol zápas užiť. Ak Levičania stretnutie neodfláknu a budú hrať s chuťou, mali by súpera hladko zdolať.

Bratislavské Béčko ešte môže atakovať siedmu a so šťastím aj šiestu priečku. Po vydarenom začiatku sezóny sa mu ale nedarí, zaradil sa k najväčším outsiderom a prehráva zápas za zápasom. Od Levíc dostal v minulom vzájomnom zápase debakel 2:8 a hoci teraz už Levičania nebudú mať o čo hrať, bude najväčšou výzvou pre hokejistov z hlavného mesta nedostať debakel.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HC Prievidza vs MŠK Púchov 17:30 Náš tip: 2X

Aj keby sa podarilo Dolnému Kubínu vyhrať ďalšie dva zápasy, na play-off by už nesiahol. Doma by si ale určite nechceli urobiť hanbu a do súboja s Púchovom by mal ísť s cieľom vyhrať. Naposledy uštedrili Dolnokubínčania debakel Bratislave a predtým odohrali vyrovnanú partiu aj s Prievidzou. Hviezda má svoju kvalitu a môže svojho protivníka poriadne potrápiť.

Druhý Púchov by si v prípade víťazstva na ľade Dolného Kubína poistil svoje postavenie v tabuľke a v prvom kole play-off by tak mal výhodu domáceho prostredia pri prípadnom treťom rozhodujúcom zápase. V poslednej dobe ale podáva nevyrovnané výkony a naposledy prekvapivo podľahol Prievidzi. Ak Púchovčania majú ambíciu dostať sa v play-off čo najďalej, mali by sa naladiť na víťaznú vlnu. V poslednom súboji s dolnokubínskou Hviezdou vyhrali presvedčivo 7:1, teraz by im stačilo akékoľvek víťazstvo, ideálne za tri body.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HK Iskra Partizánske vs    18:00 Náš tip: 1

Partizánske sa v posledných kolách nakoplo, ťahá šnúru štyroch výhier, z prvej štvorky odsunulo Nitru a zabezpečilo si účasť v play-off. Fantastický záver základnej časti môže Iskra potvrdiť ďalšími víťazstvami, ktoré by jej zvýšili sebavedomie pred vrcholom sezóny. Ak bude hrať v rovnakej forme ako posledný mesiac, nemala by mať problém na domácom ľade vyhrať.

Rytieri z Brezna si sezónu v novej skupine predstavovali asi inak. Siedme miesto, ktoré je od prvej štvorky poriadne vzdialené, nie je úspechom. So základnou častou sa rozlúčia už teraz a radi by proti favoritovi uhrali aspoň vyrovnanú partiu. Naposledy mu totiž nedokázali streliť ani gól.

Štatistické porovnanie pred zápasom


Tabuľka

Skupina A ZÁPAD Z B
1 HK Levice HK Levice 16 40
2 MŠK Púchov MŠK Púchov 16 35
3 HK Iskra Partizánske HK Iskra Partizánske 16 31
4 HC Prievidza HC Prievidza 16 28
5 HC DYNAMAX 96 Nitra HC DYNAMAX 96 Nitra 16 23
6 Mšk HVIEZDA Dolný Kubín Mšk HVIEZDA Dolný Kubín 16 18
7 HC OSMOS Bratislava "B" HC OSMOS Bratislava "B" 16 15
8 HK Brezno HK Brezno 16 15
9 HK 91 Senica HK 91 Senica 16 8