Púchovčania nehovoria o postupe, slová chcú vymeniť za víťazstvá

Vlani vyhrali základnú časť, no nedokázali sa dostať ani do semifinále 2. ligy. Púchov síce skončil v aktuálnom ročníku na druhom mieste, no v play-off dokráčal už medzi štvoricu najlepších. Momentálne bojuje vo finále skupiny Západ s Levicami a hoci po prvom zápase sériu prehráva, odhodlanie mu nechýba. Ofenzívny líder Púchovčanov Jakub Pšurný zhodnotil v našom rozhovore základnú časť aj aktuálne účinkovanie tímu v play-off.

 

Dôležitý bol každý zápas

Vlani ste s Púchovom vyhrali základnú časť, neboli ste teraz sklamaní „len“ z druhého miesta? 
Nemyslím si, že by bol niekto sklamaný z druhého miesta. Ešte pred sezónou sme si povedali, že najpodstatnejšie bude dostať sa do play-off. Náš cieľ sme teda splnili.

Základná časť bola o čosi dôležitejšia než vlani, do play-off postúpili len štyria najlepší...
Na začiatku sezóny nám vedenie oznámilo, že sa zmenil systém súťaže aj počet postupujúcich do play-off. Preto bol pre nás dôležitý každý jeden zápas, aby sme sa dostali do prvej štvorky. 

Hoci ste vlani vyhrali skupinu, vypadli ste už v 2. kole play-off. Vyhovuje vám, že teraz nie ste taký favorit?
Minulý rok nám to nevyšlo. Určite sme nechceli skončiť už v 2. kole play-off a ani sme nečakali tak skoré vypadnutie. Ťažko sa porovnáva, či sa nám hrá teraz lepšie než pred rokom. Veľa hráčov vlani odišlo, káder sa obmenil, je tu viacero nových chlapcov a tak chvíľu trvalo, kým sme sa zohrali.

Myslíte, že v tejto sezóne je vaša skupina kvalitnejšia než Východ? 
Ešte som nemal možnosť hrať zápas s nejakým tímom z východu, takže to neviem adekvátne posúdiť. Chalani v kabíne mi ale vraveli, že rozdiel je možno v rýchlosti a na východe sa trochu viac korčuľuje. 

 

V Partizánskom by prehral aj Detroit

Aké ste mali ambície pred sezónou a nakoľko sa vám ich darí plniť? 
V základnej časti bolo našim cieľom dostať sa do play-off, čo sme aj splnili. Play-off je už úplne iná súťaž.

Patríte medzi najproduktívnejších hráčov v tíme. Ste spokojný so svojou sezónou? 
Úprimne, ja ani neviem, koľko mám bodov. (smiech) Nejak to nesledujem. Snažím sa hrať pre tím a urobiť všetko pre to, aby sme každý jeden zápas vyhrali.

V semifinále skupiny proti Partizánskemu rozhodol až tretí zápas. V tom druhom ste prehrali jasne 2:5. Čo sa vtedy stalo? 
Nedokázali sme vyhrať v Partizánskom v základnej časti a ani teraz v play-off. Ak si dobre pamätám, tak ani vlani sa nám tam nepodarilo vyhrať. Proste sa nám tam nedarí. Ako môj spoluhráč Panák (pozn. red. Martin Panáček) povedal: „V Partizánskom by prehral aj Detroit.“ (smiech)

Bolo ťažké sa na ďalší deň dať dokopy, doma podať 100% výkon a postúpiť? 
Ani nie. Doma sa nám hrá dobre. Máme tu veľkú podporu od fanúšikov, ktorí nás povzbudzujú a ženú k lepším výkonom. My si to veľmi vážime a snažíme sa ich potešiť víťazstvami.

 

Kvalitu má Púchov aj Levice

Série na 2 víťazné zápasy sú dosť nevyspytateľné. Je to psychicky ťažké, keď viete, že každé zaváhanie môže znamenať koniec sezóny? 
Momentálne máme nôž na krku, keďže sme prehrali v Leviciach a hrá sa na tie dva víťazné zápasy. Ak chcem pokračovať, v sobotu musíme vyhrať a urobiť pre to všetko, čo je v našich silách.

Čo bolo vlastne príčinou tej prehry v Leviciach? 
Keby sme premenili šance, ktoré sme mali hlavne v druhej tretine, tak by ten zápas mohol vyzerať úplne inak. Bohužiaľ, nepodarilo sa a Levice si už iba ustrážili výsledok.

Aj vy aj Levice máte dosť skúsených hráčov. V čom môžete byť lepší ako súper? 
Je ťažko takto posudzovať, kto je lepší a kto horší. Obidvaja máme skúsených hráčov, ktorí už majú niečo odohraté, nastupovali za prvoligové tímy. Kvalita je teda na oboch stranách. Vždy je treba stopercentne sa sústrediť na aktuálny duel a potom prídu výsledky.

Hovoríte v kabíne aj o ambícii dostať sa do 1. ligy, alebo idete skôr krok po kroku?
Ideme skôr krok po kroku. Treba si to najskôr vybojovať, namiesto slov chceme víťazstvá.