Rimavská Sobota vo vypätom šlágri o prvé miesto vynulovala Bardejov a je späť na čele

Odvetné stretnutia v skupine Východ začali veľkým šlágrom o prvé miesto v Rimavskej Sobota, kam cestoval líder z Bardejova. Domáci však vypätý zápas zvládli a Hornošarišanom uštedrili šesťgólovú nádielku a dostali sa tak späť na čelo tabuľky. Nováčik z Kežmarku prehrával proti rezerve Liptákov už o dva góly, v záverečnej tretine vyrovnal a v predĺžení rozhodol o svojom druhom triumfe v tejto sezóne, paradoxne, proti tomu istému súperovi. Ďalší dramatické duel sa odohral v Sabinove, dva deväťbodové celky si to rozdali medzi sebou a rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých sa tešili hostia z Gelnice. Sanok hnaný 1500 divákmi doma nezaváhal, zdolal Trebišov a vyšvihol sa už na štvrtú priečku zaručujúcu postup do play-off.

Výsledky 8. kola skupiny Východ

HK Sabinov - HC Rebellion Gelnica 4:5 sn (0:1, 2:2, 2:1 - 0:0)
30. Kivader Michal; 37. Segľa Martin; 43. Vilček Tomáš; 49. Ferenc Marko - 9. Laškody Lukáš; 21. Skokan Ján; 38. Laškody Lukáš; 59. Huszárik Patrik; rozhod. nájazd Dravecký Dávid;
Strely: 41:41. Vylúčenia: 6:5 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Korba - Bogdaň, Novotný. Diváci: 155.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

HKM Rimavská Sobota - HK Bardejov 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)
16. Buda Slavomír; 26. Dmitriev Artem; 31. Novotný Martin; 33. Dmitriev Artem; 39. Moroz Denis; 47. Filipiak Peter;
Strely: 46:28.  Vylúčenia: 9:10 na 2 min, navyše Leskovjanský, Česelka, Vilchinskiy, Pribula OT do konca zápasu za nešportové správanie, Forgáč, Koksharov a Slovák J. 10 min OT za pästný súboj, hrubosť. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Kollár - Staššák, Cíž. Diváci: 282.

Súhrn zaslal klub HKM Rimavská Sobota
V sobotu sme na zimnom štadióne v Rimavskej Sobote videli zápas o prvé miesto. Bol to naozaj pohľadný zápas s množstvom šancí a pekných hokejových momentov. Prevahu však mali domáci. Strelecké konto sa otvorilo až v 16. minúte, keď presilovku o dvoch hráčov využil domáci Slavomír Buda po prihrávke od Ivana Zorvana.

Na ďalší gól sa čakalo až do 26. minúty, keď presnú prihrávku Ivana Zorvana pretlačil Artem Dmitriev. V 30. minúte prihrával z rohu ihriska Rastislav Matúška pred bránu, kde s prehľadom zakončil Martin Novotný  a domáci už vyhrávali 3:0. Následne sa hosťujúci brankár Roman Dzúr zranil a musel ho zastúpiť náhradník. O necelé tri minúty sa bekhendovou parádičkou predviedol opäť Artem Dmitriev. Pomaly narastala v hosťoch nervozita a začali odplácať všetky súboje. Sto sekúnd pred koncom druhej tretiny navýšil perfektnou strelou z vrcholu kruhov Denis Moroz.

V 47. minúte stanovil konečné skóre 6:0 Peter Filipiak. Následne už zápas nemal s hokejom nič spoločné. Vznikalo množstvo individuálnych šarvátiek. Dokopy bolo udelených až 158 trestných minút. Aj tak bol pre divákov tento zápas veľmi zaujímavý a na svoje si určite prišiel každý.

MHK Kežmarok - MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
24. Ištocy Jozef; 53. Kolesár Viktor; 62. Polaček Vladimír - 6. Wesselényi Patrik; 8. Koniar Tibor;
Strely: 42:29. Vylúčenia: 3:3 na 2 min., navyše Kramár 10 min. OT za napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Gajan st. - Ordzovenský, Gavalier. Diváci:

Súhrn zaslal klub MHK Kežmarok
Už od úvodu stretnutia sa hral svižný a zaujímavý hokej so šancami na oboch stranách. Tie využili ako prví hostia, keď sa v priebehu dvoch minút presadili Wesselényi a Koniar. Domáci spálil ešte niekoľko dobrých šancí, no taktiež ich ešte v priebehu tretiny podržal brankár Talár.

Kežmarčania vstúpili nabudene aj do druhej časti hry a po troch minútach znížil Jozef Ištocy. Hra mala tempo, útoky sa striedali na jednej aj druhej strane, no skóre sa nemenilo.

To však už neplatilo v poslednej časti zápasu. Domáci síce nevyužili dve presilovky, ale sedem minút pred koncom po vyšachovaní obrany a nezištnej prihrávke Štefana Rusnáka vyrovnal Viktor Kolesár. Kežmarčania boli aj po góle aktívnejší, Liptáci však odolávali.

O všetkom rozhodla druhá minúta predĺženia. Hráči Kežmarku sa dostali do prečíslenia traja proti jednému a Vladimír Polaček zariadil druhé víťazstvo rytierov v tejto sezóne.

HK 58 Sanok - HK 2016 Trebišov 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
17. Bielec Maciej; 32. Witan Maciej; 52. Kondrashov Maxim; 55. Bielec Maciej - 41. Bojkun František;
Strely: -:-. Vylúčenia: 4:5 na 2 min., navyše Kobeľa 10 min. OT za nešportové správanie sa, Rapala 5 + DKZ za napadnutie hlavy a krku a nešportové správanie sa. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Jurko - Cybuch, Witek. Diváci: 1500.