Rimavská Sobota vyrovnala finálovú sériu, víťaza 2. ligy spoznáme o týždeň

V druhom finálovom zápase 2. Hokejovej ligy sme celkového víťaza súťaže nespoznali. Diváci v Rimavskej Sobote videli opäť napínavé stretnutie. Levice sa dostali už do dvojgólového vedenia, no v závere druhého dejstva domáci vyrovnali stav a v tretej tretine rozhodol o ich víťazstve Artem Dmitriev. Rimavská Sobota si tak vynútila rozhodujúci tretí finálový duel, ktorý sa odohrá o týždeň v sobotu na neutrálnej pôde. Tretie miesto už má definitívne v kapse Bardejov. Doma predviedol gólový uragán a v šialenom zápase zdolal Púchov vysoko 15:7.

 

2. kolo finále 2. Hokejovej ligy

HKM Rimavská Sobota - HK Levice 3:2 (0:1, 2:1, 1:0) STAV SÉRIE 1:1
Góly:
39. Vilchinskiy Georgy; 40. Slovák Ján; 53. Dmitriev Artem - 16. Šramaty Erik; 35. Mihalík Jozef.
Strely: 33:40. Vylúčenia: 4:5 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Druga, Gajdošík - Stankovič, Staššák. Diváci: 300.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Dopisovateľ: Marek Hanzel, HKM Rimavská Sobota
Druhé finálové stretnutie hrané na ľade Rimavskej Soboty ukázalo veľkú kvalitu oboch tímov. Nedá sa povedať kto bol lepší. Oba tímy odviedli perfektný výkon. Hostia predviedli dokonalú defenzívnu činnosť a nepúšťali Rimavskosoboťanov do zakončenia. To je aj dôvodom, že Levice mali viac striel. Tým však oponoval perfektne chytajúci Križan. Začalo sa vo vysokom tempe a tak zápas aj pokračoval. Najprv hrali dve presilovky za sebou domáci a následne aj hostia. Nikto však túto početnú výhodu nevyužil. Vedenia v zápase sa ujali hostia gólom Šarmatyho v 16. minúte. Ten po prihrávke od Kasanu triafal spomedzi kruhov.

V druhej tretine sa domáci snažili vyrovnať, no perfektne chytajúceho Sklenára a obranu Levíc bolo ťažko prekonať. V 35. minúte hostia zvýšili svoje vedenie na 0:2 gólom Mihalíka, ktorý prekonal Križana strelou pod hornú žrď. Soboťania však nesklonili hlavy a úpenlivo bojovali, čo sa im vyplatilo v podobe úspešného záveru druhej tretiny, ktorý rozhodol o celom zápase. V priebehu minúty a šiestich sekúnd sa im podarilo vyrovnať stav stretnutia. Najprv prekonal Sklenára krásnou strelou po ľade Vilchnskiy. Následne po prihrávke od Šagáta strieľal z prvej kapitán Ján Slovák.

V tretej tretine obe mužstvá bojovali o strelenie víťazného gólu. Viac šťastia však mali domáci, ktorým sa to podarilo v 53 minúte. Postaral sa o to najlepší strelec Soboťanov Dmitriev, ktorý v akcii 1 na 2 dokázal uspieť a strelou do pravého vinkla zvýšil na 3:2. Preplnený zimný štadión sa vtedy otriasal v základoch. Hostia sa ešte v závere snažili vyrovnať hrou bez brankára, no nepodarilo sa im to. Séria sa tak rozlúskne až v treťom zápase na neutrálnej pôde.

 

2. kolo o umiestnenie (3. miesto)

HK Bardejov - MŠK Púchov 15:7 (5:1, 4:1, 6:5) KONEČNÝ STAV SÉRIE 2:0
Góly:
2. Česelka Peter; 8. Duračinský Marek; 13. Mistrík Jakub; 15. Leščišin Tomáš; 17. Leščišin Tomáš; 21. Lúč Matúš; 30. Česelka Peter; 33. Leskovjanský Matúš; 36. Lúč Matúš; 44. Leščišin Tomáš; 46. Lesňák Jakub; 46. Komloš Marko; 51. Leskovjanský Matúš; 51. Lesňák Jakub; 59. Palko Martin - 5. Zúbek František; 30. Furo Milan; 42. Šimíček Jakub; 43. Romanov Kirill; 43. Kvocera Branislav; 49. Dolinajec Lukáš; 58. Šimíček Jakub.
Strely: 46:40. Vylúčenia: 7:6 na 2 min., navyše Romanov a Leskovjanský 10 min. OT za bitku, Zúbek DKZ za nešportové správanie.  Presilovky: 1:2. Oslabenia: 2:0. Rozhodcovia: Korba, Jurko - Janiga, Riš. Diváci: 450.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie