Sanok pred 1500 divákmi zdolal Rimavskú Sobotu, na čele ju strieda Bardejov

V šiestom kole skupiny Východ nadchol predovšetkým výkon poľského Sanoka, ktorý pred 1500 divákmi dokázal zdolať favorizovanú Rimavskú Sobotu, ktorú tak zosadil z čela tabuľky. Vďaka zaváhaniu Rimavskej Soboty sa na prvé miesto vyšvihol Bardejov, ktorý síce s Liptákmi v zápase dvakrát prehrával, ale v tretej tretine štyrmi gólmi strhol duel na svoju stranu. Rimavskú Sobotu predbehol v tabuľke aj Trebišov, ktorý si doma poradil so Sabinovom. Gelnica šieste domáce stretnutie v rade proti Kežmarku nedohrala, zápas bol prerušený a ukončený v 39. minúte pre neregulárne hracie podmienky, keď sa na zimnom štadióne vytvorila hustá hmla.

Výsledky 6. kola skupiny Východ

HK 2016 Trebišov - HK Sabinov 6:4 (1:1, 4:1, 1:2)
16. Stríž Šimon; 25. Miľovčík Richard; 28. Marcinko Martin; 33. Hanes Jaroslav; 34. Korytko Tomáš; 48. Čopák Vladimír - 4. Horvát Kristián; 26. Paulovský Marcel; 50. Goffa Anton; 60. Ferenc Marko;
Strely: 39:26. Vylúčenia: 1:5 na 2 min. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Korba - Borza, Riš. Diváci: 475.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Súhrn zaslal klub HK 2016 Trebišov
V stretnutí boli favoritom domáci hokejisti. Hostia pricestovali na stretnutie s meškaním a stihli len krátku päťminútovú rozcvičku. Na začiatku stretnutia ich to nepoznamenalo a ujali sa vedenia. Trebišovčania sa ťažšie rozbiehali a pomohli im dve využité presilovky. Hostia síce rýchlo vyrovanli na 2:2 ale  o dve minúty bolo vedenie  opäť na domáce strane. Rozhodujúce vedenie si domáci vypracovali v 33.a 34.minúte keď Hanes a Korytko skórovali. V 3.časti ešte Čopák zvýšil na 6:2. Sabinovčania už len prikrášlili výsledok na konečných 6:4. Trebišovčania stupňovali svoj výkon počas stretnutia a vybovali dôležité tri body.

HC Rebellion Gelnica - MHK Kežmarok 3:1 (1:1, -:-, -:-) zápas prerušený v 39. minúte pre neregulárne hracie podmienky (hmla)
19. Dravecký Dávid; 22. Skokan Ján; 32. Lapšanský Jakub - 13. Kolesár Viktor;
Strely: Vylúčenia: 1:4 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Gajan st. - Ordzovenský, Wolf. Diváci: 132.

HK Bardejov - MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" 8:4 (2:2, 2:1, 4:1)
12. Renčok Erik; 15. Mach Milan; 32. Česelka Peter; 35. Renčok Erik; 43. Mach Milan; 44. Lúč Matúš; 46. Renčok Erik; 52. Leščišin Tomáš - 7. Cibuľa Jozef; 13. Wesselényi Patrik; 31. Koniar Tibor; 42. Koniar Tibor;
Strely: Vylúčenia: 4:5 na 2 min., navyše Koksharov 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 2:0. Rozhodcovia: Jurko - Pribula, Tomáš. Diváci: 240.

HK 58 Sanok - HKM Rimavská Sobota 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
28. Olearczyk Kamil; 32. Majoch Dawid; 47. Kondrashov Maxim; 58. Majoch Dawid - 23. Zorvan Ivan; 59. Dmitriev Artem;
Strely: Vylúčenia: 4:7 na 2 min. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodcovia: Hanko. Diváci: 1500.