Semifinále skupiny Západ: Levice chcú Prievidzi vrátiť vlaňajšie vyradenie, Partizánske vyzve Púchov

Semifinále skupiny Západ sľubuje zaujímavé hokejové zápolenia. Jednoznačný víťaz skupiny z Levíc vypadol vlani hneď v 1. kole play-off práve s Prievidzou. Sériu s rovnakým súperom si zopakuje opäť, avšak tentokrát bude v pozícii jasného favorita. Naopak, Prievidžania by radi nadviazali na minulý rok a chcú prekvapiť. Púchov a Partizánske boli pred rokom na čele tabuľky, teraz si ale zmerajú sily ako druhý a tretí tím po základnej časti. Pre jedného z nich sa púť vyraďovacou časťou skončí už v januári. V oboch táboroch tak bude nepostup sklamaním, aj preto môžeme očakávať vyrovnanú a kvalitnú sériu. Pred začiatkom play-off sme sa pýtali zástupcov klubov na zhodnotenie základnej časti, posily na play-off a ich ciele.

Systém play-off: Semifinále skupiny Západ sa odohrá na dva víťazné zápasy. Víťazi jednotlivých sérií si následne zmerajú sily vo finále skupiny Západ a úspešnejší z nich postúpi do celkového finále 2. Hokejovej ligy. Vo ňom sa stretnú víťazi oboch skupín, ktorí zabojujú o pohár pre víťaza súťaže a tiež účasť v baráži o St. Nicolaus 1. Hokejovú ligu. V prípade nerozhodného stavu v zápasoch play-off bude nasledovať 10-minútové predĺženie 4 na 4. Ak sa nerozhodne ani v ňom, nasledovať budú nájazdy na 5 sérií. V absolútnom finále 2. ligy sa čas predĺženia predĺži na 20 minút.

 

Semifinále skupiny ZÁPAD

 

vs HC Prievidza Náš tip: 2:0 na zápasy

Marcel Ozimák, riaditeľ HK Levice:

Po základnej časti sme obsadili prvé miesto a vybojovali sme si tak najvýhodnejšiu pozíciu do bojov o postup do 1.ligy, respektíve play-off zápasov. Spokojní sme však len sčasti, nakoľko je veľmi veľa vecí, v ktorých sa musí naše mužstvo zlepšiť. Treba však povedať, že potenciál v mužstve je adekvátny k našim cieľom a hlavne koncepčnej práci, ktorú sme začali v našom klube naplno realizovať.

Pred play off sme, vzhľadom k našim cieľom, angažovali hráčov s extraligovými skúsenosťami, aby sme v rovnováhe doplnili našich mladých hráčov s perspektívou. Očakavame, že títo hráči budú lídrami mužstva a splnia vodcovskú úlohu, čo by malo v konečnom dôsledku priniesť maximálny možný efekt .

Do záverečnej časti súťaže vstupujeme s pokorou, zodpovedne sa na ňu pripravujeme a veľmi by sme chceli vyhrať posledný zápas sezóny. Spravili sme počas sezóny kus práce. Verím. že ešte viac urobíme v nasledujúcej časti  Je to však šport a môže sa stať všeličo. My však spravime všetko pre to, aby sme boli uspešní! 

 

Tomáš Sobota, športový manažér HC Prievidza: 

V jednom rozhovore pred začiatkom sezóny som povedal, že sme si vedomí šírkou nášho kádra. S tým súviselo aj moje tvrdenie, že pokial sa nám budú vyhýbať zranenia a čo najviac zápasov odohráme v plnej zostave, dokážeme hrať vyrovnanú partiu s každým súperom v našej skupine. Myslím si, že toto sa do bodky potvrdilo. Od začiatku bolo našim cieľom spraviť play off. Je to najzaúmavejšia časť sezóny a každý hráč vám potvrdí, že motivácia v týchto stretnutiach je viacnásobne výššia ako v ligových stretnutiach, a to aj preto, že sa stále bavíme o amatérskej súťaži.

Čo sa týka konečného umiestnenia, vzhľadom na priebeh základnej časti, nebolo vôbec nereálne skončiť ešte o ten jeden stupienok vyššie. Záver nám však nevyšiel ideálne, a to súvisí aj so skutočnosťami, ktoré som spomenul vyššie. Aj na základe týchto faktov je asi všetko tak, ako to má byť a tešíme sa, že fanúšikovia hokeja v Prievidzi si môžu opäť po roku užiť semifinále skupiny Západ.

Dlho sme rozmýšľali, či nejakým spôsobom vstupovať do kádra pred vyvrcholením sezóny a napokon sme sa rozhodli, po zhodnotení všetkých plusov a mínusov ponechať káder v pôvodnom zložení. Bol by som však strašne nerád, aby toto naše rozhodnutie bolo brané fanúšikmi ako negatívne, práve naopak. Veríme, že chlapci ktorí s nami odmakali celú sezónu, poznajú dokonale prostredie a zároveň aj spôsob hry akým sa chceme prezentovať, urobia všetko preto aby sme si sezónu ešte o pár týždňov predĺžili. Vôbec nevstupujeme do série s Levicami odovzdane. V rovnakej pozícii ako sme dnes, sme boli aj minulý rok. Počas základnej časti sme s nimi nedokázali bodovať ani raz, v play-off sme sa však dokázali zmobilizovať a postúpili sme pomerne jednoznačne, keď sme dokázali vyhrať hneď prvé dva zápasy. Toto je jedna z vecí na ktorých môžeme stavať a sme pripravení sa o našu šancu o finále pobiť.

 

Program série:

12.1.2019   HK Levice - HC Prievidza   18:30
19.1.2019   HC Prievidza - HK Levice   17:00
20.1.2019   HC Levice - HC Prievidza   18:30 (v prípade stavu 1:1 na zápasy)

 

MŠK Púchov  vs HK Iskra Partizánske  Náš tip: 1:2 na zápasy

Miroslav Sivý, MŠK Púchov:

V klube vládne spokojnosť, cieľ postup do play-off sme splnili, dali sme hrať veľa mladých hráčov a našich odchovancov, čo môže byť v ďalšom priebehu výhodou.

Už počas sezóny sme posilnili brankársky post Petrom Kutejom, obranu Martinom Božíkom a útok Lukášom Dolinajcom.

Našim cieľom je dostať sa v play off čo najďalej, zaplniť tribúny a ukázať dobrý hokej.

 

Marek Adamík, tréner HK Iskra Partizánske:

Vzhľadom na to, ako sa vyvíjala základná časť z našej strany, vládne v klube spokojnosť. Potom, ako sa uzdravili všetci chorí a zranení hráči, naše výkony začali naberať stúpajúcu tendenciu. Sme veľmi radi, že hráči to po siedmom kole, keď sme mali 4 body a boli predposlední, nezabalili. Práve naopak, chalani sa zomkli a od ôsmeho kola sme prehrali len u lídra skupiny.

Po základnej časti sme nesiahli a ani neuvažovali nad posilnením družstva. Tí hráči, ktorí si vybojovali postup, budú aj hrať play-off. Na zápasy do konca januára môžme ešte počítať s hosťujúcimi hráčmi s Dubnice.

Keďže model súťaže bol túto sezónu nešťastný, tak prvoradý cieľ bol postup do prvej štvorky. Ten sme splnili. Čo bude ďalej ukážu až jednotlivé zápasy. Nakoľko vieme akú kvalitu máme v družstve a akých máme fanúšikov tak by sme chceli hrať až do posledného možného dňa súťaže. 

 

Program série:

12.1.2019   MŠK Púchov - HK Iskra Partizánske   17:30
19.1.2019   HK Iskra Partizánske - MŠK Púchov   18:00
20.1.2019   MŠK Púchov - HK Iskra Partizánske   17:30 (v prípade stavu 1:1 na zápasy)

 

 

O umiestnenie 5.- 8. skupiny ZÁPAD

 

HC Prievidza vs  Náš tip: 2:0 na zápasy

Program série:

12.1.2019   MŠK Hviezda Dolný Kubín - HC Osmos Bratislava B   17:30
19.1.2019   HC Osmos Bratislava B - MŠK Hviezda Dolný Kubín   18:30

 

HC DYNAMAX 96 Nitra vs     20:00 Náš tip: 2:0 na zápasy

Program série:

13.1.2019   HK Brezno - HK Dynamax 96 Nitra   16:30
19.1.2019   HK Dynamax 96 Nitra - HK Brezno   20:00