Semifinále východu začalo predĺžením v Rimavskej Sobote a víťazstvom Bardejova

Play-off v skupine Východ začalo zaujímavými zápoleniami v Rimavskej Sobote aj Bardejove. Víťaz základnej časti to nemal proti húževnatému Trebišovu vôbec ľahké a rozhodnúť muselo až predĺženie. To zvládli napokon lepšie hráči Rimavskej Soboty a gólom Filipiaka necelé dve minúty pred koncom nadstaveného času rozhodli o svojej úspešnej semifinálovej premiére. Bardejovu sa podarilo vydolovať dôležitú výhru z ľadu Gelnice a Hornošarišania tak budú mať o týždeň doma možnosť rozhodnúť sériu. V zápasoch o umiestnenie rozdávali Sanok so Sabinovom debakle.

 

1. kolo semifinále skupiny Východ

HKM Rimavská Sobota - HK 2016 Trebišov 4:3pp (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)   STAV SÉRIE 1:0
Góly:
11. Dmitriev Artem; 15. Škantár Jakub; 34. Moroz Denis; 69. Filipiak Peter - 23. Kočiš Marek; 32. Čopák Vladimír; 41. Stríž Tomáš;
Strely: 40:25. Vylúčenia: 4:6 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodcovia: Ivan - Trnka, Izakovič. Diváci: 298.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Súhrn zaslal klub HKM Rimavská Sobota
Úvod stretnutia bol opatrný a obe mužstvá boli dôrazné na puku. Následne si domáci vypracovali niekoľko sľubných šancí a o niekoľko minút aj hostia vyslali niekoľko striel na dôsledného Križana. V desiatej minúte došlo k vylúčeniu domáceho hráča. Počas oslabenia sa podarilo Dmitrievovi získať puk a sám sa rútil na bránku. Brankára si parádne vychutnal. Najskôr si brankára položil na zem, zakončoval k žŕdke, čo brankár vychytal a následne zakončil do odkrytej brány. V 15. minúte bol zase vylúčený hráč hostí. Ten si tam však dlho neposedel. Po prihrávke nováčika Koniara skóroval Škantár.

V úvode druhej tretiny sa podarilo Trebišovčanom znížiť stav na 2:1. Puk do brány dotlačil Kočiš. O dve minúty sa rozvlnila sieť za chrbtom brankára hostí. Po prihrávke Moroza strieľal Vilchinskyi. Bohužiaľ, pred strelením tohto gólu Moroz fauloval súpera, a aj napriek tomu, že hlavný rozhodca tento faul neevidoval, po prerušení gól neuznal a vylúčil domáceho hráča. V polovici stretnutia sa súperovi s Trebišova podarilo vyrovnať. Po chybe Soboťanov v obrannom pásme sa do priameho súboja s Križanom dostal Čopák a skóroval. Domácim sa však v priebehu dvoch minút podarilo odpovedať. Po prihrávke Vilchinskeho skóroval bekhendom z otočky Moroz.

Do tretej tretiny nastúpili domáci ľahkovážne. Hostia to využili už v úvode. Križan sa po nastrelením pokĺzol mimo bránu a do prázdnej strieľal Stríž. Následne sa domáci snažili rozhodnúť, no skórovať sa im nepodarilo. Mali k dobru aj dve presilovky, no nevyužili žiadnu. Prílišné snaženie im zväzovalo ruky, a tak sa zápas dostal až do predĺženia. Tam mali navrch opäť Rimavskosoboťania. Ich snaženie sa zužitkovalo v 9. minúte predĺženia. Po nastrelení Michala Slováka tečoval Filipiak. V tej chvíli z obrovskej radosti preplnených tribún skoro spadol štadión a domáci sa tešili z ujatia sa vedenia v sérií. Zápas mohol vyzerať úplne inak, keby domáci využili niektoré obrovské šance hlavne v priebehu prvých dvoch tretín. No nedá sa uprieť ani kvalitná hra hostí, ktorí dôkladne bránili a zachytávali všetky puky.

 

HC Rebellion Gelnica - HK Bardejov 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)   STAV SÉRIE 0:1
Góly:
33. Cvejn Tomáš - 22. Duračinský Marek; 38. Renčok Erik; 41. Leskovjanský Matúš; 60. Renčok Erik.
Strely: 36:44. Vylúčenia: 5:4 na 2 min., navyše Pischalnikov DKZ za nešportové správanie, Findura, Kotyšák, Koksharov a Leskovjanský 5+DKZ za pästný súboj. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Žák - Lukáš, Borza. Diváci: 152.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

 

1. kolo o umiestnenie 5. - 8. skupiny Východ

HK Sabinov - MHK Kežmarok 12:3 (3:0, 6:1, 3:2)
Góly:
9. Šándor Ľubomír; 10. Mišenko Tomáš; 13. Sabol Filip; 23. Vilček Tomáš; 25. Pribula Marko; 26. Šandór Ľubomír; 28. Krajňák Ondrej; 28. Pribula Marko; 39. Mišenko Tomáš; 41. Goffa Anton; 42. Vilček Tomáš; 47. Goffa Anton - 38. Teplický Libor; 53. Čepišák Kristián; 57. Svitana Lukáš.

Súhrn zaslal klub HK Sabinov
HK Sabinov v boji o umiestnenie privítal na svojom ľade MHK Kežmarok. V rámci II.časti súťaže to bol prvý vzájomný zápas. Už od úvodu sme videli rýchly hokej so šancami na oboch stranách. Dobrý začiatok stretnutia a streleckú prevahu Kežmarok na gól nepremenil, a teda úvodný gól prišiel na domácej strane, keď Sabinov poslal do vedenia Ľubomír Šándor. V presilovej hre zvyšoval na 2:0 Tomáš Mišenko a na 3:0 upravil skóre prvej tretiny Filip Sabol.

V druhej tretine sme videli jednoznačnú prevahu domácich. Postupne sa presadili 2x Marko Pribula, Tomáš Vilček, Ondrej Krajňák, Tomáš Mišenko, svoj druhý gól v zápase pridal Ľubomír Šándor. Za hostí korigoval výsledok na 9:1 Libor Teplický.

Tretia tretina sa už niesla v exhibičnom móde. Domáci vystriedali aj brankára Štefana Feketeho a do hry sa tak dostal Marián Vilček. Za Sabinov skórovali 2x Anton Goffa a Tomáš Vilček, za Kežmarok sa presadili Čepišák a Svitana. Zápas tak skončil finálnym skóre 12:3.

 

HK 58 Sanok - MHK 32 Liptovský Mikuláš 9:1 (2:0, 2:0, 5:1)
Góly: 
16. Olearczyk Kamil; 19. Kondrashov Maxim; 24. Dobosz Szymon; 29. Bielec Maciej; 42. Demkowicz Hubert; 44. Demkowicz Hubert; 50. Dobosz Szymon; 50. Filipek Konrad; 58. Kondrashov Maxim - 54. Bacúr Daniel.