Septembrová all-stars formácia skupiny Západ

Skupina Západ odštartovala nový ročník 2. ligy v polovici septembra a stihla už odohrať štyri kolá. V našej ideálnej formácii mesiaca dostal priestor výborne chytajúci brankár HC Bratislavy. V zadných radoch boli lídrami nielen veteráni ako Marián Molnár, ale aj mladíci. Za najlepšieho sme zvolili 20-ročného obrancu Púchova. Náš all-stars útok má na čele 14-bodového najproduktívnejšieho hráča ligy Tomáša Jaška spoločne s mladými ťahúňmi Nitry a Dolného Kubína.

 

All-stars formácia septembra - ZÁPAD

OAHL BratislavaMatej Mega

Opora bratislavského B tímu pustila v prvých troch zápasoch za svoj chrbát vždy len po dva góly a najmä v zápase s Púchovom podala heroický výkon. Mega zlikvidoval 58 striel súpera a potiahol mužstvo k trom bodom. September ukončil s 92,68%-nou úspešnosťou zákrokov.

 

MŠK PúchovPatrik Augustín

Mladý 20-ročný bek Púchova nazbieral v štyroch zápasoch úctyhodných sedem bodov. Dôležitý bol najmä jeho gól pri tesnom víťazstve nad Prievidzou. Medzi najlepších patril aj v štatistike +/-, kde mal 7 plusových bodov.


HC DYNAMAX 96 NitraMarián Molnár

Veterán Nitry výrazne prispel k vydarenému štartu sezóny pod Zoborom. Bodoval v kažom stretnutí, v Leviciach strelil víťazný gól na konečných 4:3 a pri víťazstve nad lídrom tabuľky z Bratislavy sa zaskvel gólom a troma asistenciami. 

 

HC DYNAMAX 96 NitraLukáš Bališ

Nitriansky krídelník dokázal skórovať vo všetkých doterajších zápasoch, pričom jeho forma stále gradovala. V posledných zápasoch proti Prievidzi a Bratislave patril na ľade k najvýraznejším hráčom, dohromady v nich strelil štyri góly a pridal dve asistencie.

 

OAHL BratislavaTomáš Jaško

Center Bratislavy so skúsenosťami z extraligy je na čele druholigovej produktivity. V štyroch zápasoch strelil päť gólov a na ďalších deväť asistoval. Hviezdil najmä v úvodnom dvojzápase, keď dvakrát nazbieral po šesť kanadských bodov.

 

Mšk HVIEZDA Dolný KubínDominik Záň

Útočník druhej dolnokubínskej formácie vedenej Martin Réwayom odohral síce o zápas menej než väčšina protihráčov, no aj tak sa zaradil k najproduktívnejším hráčom súťaže a patrí k najväčším hráčskym prekvapeniam sezóny. V troch zápasoch strelil zakaždým po dva góly a proti Breznu k ním pridal aj tri asistencie.