Šláger v Partizánskom, nezdolaná Bratislava cestuje do Nitry

Skupina Západ 2. Hokejovej ligy má v sobotu na programe tretie kolo. Na čele tabuľky je zatiaľ nezdolaná Bratislava, ktorá však cestuje na horúci ľad pod Zobor. S Nitrou mala dosiaľ vždy vyrovnané zápasy, a tak sa môžeme tešiť na vynikajúci hokej aj tentoraz. Šláger kola uvidia tiež diváci v Partizánskom, ktoré v domácej premiére hostí Levice. Do tretice vyrovnaný duel by mohol priniesť aj súboj Brezna s Prievidzou. Púchov má ideálnu šancu naštartovať sa do správnej fazóny súbojom proti Senici.

 

Program 3. kola 2. hokejovej ligy - skupina ZÁPAD

MŠK Púchov vs HK 91 Senica  17:30 Náš tip: 1

Púchovčania zatiaľ nenadviazali na výkony z minulej sezóny. Z troch duelov dosiaľ vyhrali jediný jeden, na domácom ľade proti Prievidzi. Pred týždňom síce prestrieľali svojho súpera v Bratislave 60:32, no tomu aj tak podľahli najtesnejším rozdielom. Teraz je čas na to, aby sa chytili a dostali do formy z predchádzajúcej sezóny. Senica bude na to ideálnou príležitosťou a Púchov by doma nemal zaváhať. 

Senica mala priam katastrofálny vstup do sezóny. Dvojzápas s rezervou Bratislavy absolútne nezvládla, najprv prehrala v hlavnom meste 2:10, na druhý deň na domácem ľade ešte vyššie 3:13. Senica sa však obdobne prezentovala aj v minulej sezóne, keď inkasovala najviac, až 122 gólov. Minulý týždeň mali Seničania voľno, no ak chcú pomýšľať v Púchove na lepší výsledok, budú mať čo robiť. 


HK Iskra Partizánske vs HK Levice 18:00 Náš tip: 1X ŠLÁGER KOLA

Partizánske vstúpilo do súťaže len minulý týždeň a zažilo si poriadny krst ohňom. Duel v Dolnom Kubíne prehrala Iskra 3:7, no domáci naň nastúpili aj so slovenským reprezentantom Martinom Réwayom. A tak sa niet čo čudovať, že Partizánčania si to budú chcieť vynahradiť na domácom ľade. Partizánske zvykne byť pred vlastnými fanúšikmi veľmi silné, veď v minulej sezóne prehralo doma až v play-off. Aj preto očakávame v Partizánskom vyrovnaný duel, ktorý môžu rozhodnút maličkosti. Pred rokom ho rozhodol jediný gól až v samostatných nájazdoch.

Levice majú z troch zápasov šesť bodov, naposledy zdolali na svojom ľade Brezno v 12-gólovej prestrelke. O výhru sa pričinili najmä dvojčatá Dávid a Lukáš Königovci vďaka štyrom presným trefám. Aj kvôli ich produktivite v Partizánskom neočakávame podobné bezgólové stretnutie ako vlani, ale ani gólovú naháňačku. Šláger kola môže priniesť vyrovnaný, no zaujimavý hokej. Levice pokojne môžu domácim ukradnúť nejaké body.

 

HK Brezno vs HC Prievidza  18:45 Náš tip: 1

Bezno by na domácom ľade malo nastúpiť aj s Lukášom Bambúchom v obrane, čo je okrem hernej aj poriadna psychická vzpruha. „Rytieri“ majú na konte zatiaľ jedno víťazstvo z troch zápasov, a tak by na svojom štadióne chceli určite získať ďalšie body. Gólovo sa zatiaľ darí najmä Lukášovi Pinkovi, ktorý si pripísal dva presného zásahy proti Dolnému Kubínu aj v Leviciach. Brezno by tento duel mohlo zvládnuť.

Prievidza odštartovala novú sezónu parádnou výhrou nad Púchovom, v odvete na jeho ľade tiež nebola ďaleko k zisku bodov. Následne však pred týždňom doma podľahla Nitre, a to akoby zatienilo jej výkony z dvojzápasu s Púchovom. Teraz má šancu na reparát, no v Brezne to bude mať náročné. Prievidžania sa budú spoliehať jednoznačne na svojho produktívneho lídra Matúša Hanesa, ktorý skóroval už päťkrát.

 

HC DYNAMAX 96 Nitra vs OAHL Bratislava 20:00 Náš tip: X

Nitra vstúpila do sezóny domácou prehrou, ale vzápätí dokázala dvakrát triumfovať vonku. Vyhrala v Leviciach, no a pred týždnom aj v Prievidzi. Teraz hostí zatiaľ prekvapivo nezdolanú Bratislavu a môžeme sa tešiť na vynikajúci zápas. Veď aj pred rokom skončili oba vzájomné zápasy týchto súperov najtesnejším rozdielom. V prospech Nitry by mohli hovoriť skúsenosti Jozefa Stümpela a góly Lukáša Bališa.

Rezervný tím prvoligistu HC Osmos Bratislava je aktuálnym lídrom tabuľky Západ. V úvodných dvoch stretnutiach si schuti zastrieľal proti Senici. Pred týždňom mal už súpera z iného súdka, no aj minuloročného víťaza základnej časti z Púchova Bratislavčania zdolali. Aj to hovorí o ich momentálne forme, ktorá by koniec-koncov mohla priniesť aj víťazstvo pod Zoborom.