Ťahákom soboty bude súboj lídrov východu, Rimavská Sobota vyzve prvý Bardejov

Čerešničkou sobotňajších druholigových zápolení bude súboj o 1. miesto na východe. Favorizovaná Rimavská Sobota privíta na svojom ľade aktuálneho lídra skupiny z Bardejova, na ktorý aktuálne stráca dva body. Zaujímavý môže byť aj duel Sabinova s Gelnicou. Obe mužstvá majú v tabuľke zhodne po 9 bodov a bojujú o prvú štvorku znamenajúcu postup do play-off. Trebišov bude číhať na šancu dostať sa na 2. miesto, potrebuje však vyhrať nad zlepšujúcim sa Sanokom a zároveň sa bude spoliehať na prehru Rimavskej Soboty. V zápase posledných dvoch mužstiev si zmeria sily Kežmarok a Liptovský Mikuláš B.

 

Program 8. kola - skupina VÝCHOD

HK Sabinov  vs  HC Rebellion Gelnica  17:00 Náš tip: 1

Sabinov má rovnako ako jeho najbližší súper na konte 9 bodov, aj preto bude jeho domáci súboj s Gelnicou, vzhľadom na ambície postúpiť do play-off, nesmierne dôležitý. Šarišania hrajú v lepšej forme než Rebeli, naposledy zdolali Sanok a hoci predtým dvakrát podľahli favoritom, vždy im boli vyrovnaným protivníkom, Sabinovská ofenzíva patrí k najnebezpečnejším v lige, no musí popracovať aj na bránení, aby dokázala vyhrávať tesné zápasy. Veľkou zbraňou Sabinova by mohli byť aj výborne zvládnuté presilovky.

Rebeli z Gelnice mali fantastický úvod ročníka, teraz sú však v menšej hernej kríze, keď nezvládli posledné tri zo štyroch stretnutí, dokonca podľahli aj predposlednému Liptovskému Mikulášu B. V prvom vzájomnom súboji uspeli Gelničania, no teraz by mali byť v lepšej forme domáci a karta sa môže otočiť. Gelnica sa totiž trápi najmä strelecky a ak nechytí svoju stratenú mušku, zo Sabinova sa jej bude odchádzať ťažko.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

MHK Kežmarok  vs  MHk 32 Liptovský Mikuláš   17:00 Náš tip: 2

Kežmarok zatiaľ platí nováčikovskú daň a okupuje posledné miesto skupiny Východ. Naposledy dostal debakel od Bardejova, no predtým uhral slušné stretnutia s Gelnicou či Sanokom. Ak nadviaže práve na tieto súboje, mohol by pomýšľať nad odlepenie sa z dna tabuľky práve najbližšiu sobotu, kedy hostí predposledný Liptovský Mikuláš B. Podtatranci majú problém najmä v zadných radoch, kde potrebujú dostať pokoj na hokejky.

Po prekvapujúcom víťazstve nad Gelnicou nestačili Liptáci na lídra z Bardejova, no podarilo sa im streliť v dueli s prvým tímom skupiny až štyri góly. Aj to môže byť predzvesťou ich zlepšených výkonov. Práve proti Kežmarku majú výbornú možnosť potvrdiť stúpajúcu formu. Prvý vzájomný zápas s nováčikom prehrali a tak mu majú čo vracať. Hoci nebudú hrať doma, mierne favorizujeme už ostrieľaného druholigistu z Liptova.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HKM Rimavská Sobota   vs  HK Bardejov  17:00 Náš tip: 1X

Rimavská Sobota striedala v poslednách kolách výhry s prehrami, čo ju odsunulo na 2. miesto práve za svojho najbližšieho súpera. Najmä prehra so Sanokom bola prekvapením, hoci naposledy si ju hokejisti HKM vynahradili vysokým víťazstvom s Gelnicou. Keďže je Rimavská Sobota najväčším favoritom skupiny, mala by to najbližšie potvrdiť. Navyše, hrá doma a v jej prospech hovorí lepšia defenzíva a tiež úspešnosť v presilových aj oslabových hrách.

Prekvapením na líderskej pozícii je Bardejov. Bývalý prvoligista hrá vo vynikajúcej forme a najmä vďaka výbornej ofenzíve kraľuje skupine Východ. Reálnu silu Hornošarišanov ale ukáže pravdepodobne až najbližší duel. V prvom zápase sezóny dostali Bardejovčania od Rimavskej Soboty debakel 2:7, tentokrát očakávame oveľa vyrovnanejší priebeh. Favoritom síce nebudú, no ak podajú zodpovedný výkon a nenechajú sa vylučovať, môžu súperovi vziať nejaký bodík a udržať si prvé miesto.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

Hokejovy Klub 58 Sanok   vs  HK 2016 Trebišov   19:00 Náš tip: 2

Hokejisti Sanoku ťahali šnúru troch výhier, ktorá ich vyniesla do bojov o play-off, no naposledy nestačili na Sabinov vo veľmi vyrovnanom súboji. Poľský zástupca v našej 2. lige ukázal potenciál a dokonca porazil favorizovanú Rimavskú Sobotu. Začal totiž opäť strieľať góly a spoliehať sa môže na tradične dobrú defenzívu. Potrápiť by teda mal aj najbližšieho protivníka z Trebišova.

Trebišov podáva kolísavé výkony, naposledy porazil Sabinov, predtým však nestačil na Bardejov. V minulom kole nehral a na najbližšie stretnutie v Poľsku by tak mal byť dostatočne nabudený aj pripravený. Trebišovčania sa spoliehajú na najlepšiu obrancu v skupine a môže sa stať, že diváci uvidia skôr súboj obrán než gólové hody. Prvý vzájomný zápas zvládol Trebišov tesne 3:1. Podobný výsledok by sa mohol zrodiť aj tútu sobotu.

Štatistické porovnanie pred zápasom


Tabuľka

Skupina B VÝCHOD Z B
1 HKM Rimavská Sobota HKM Rimavská Sobota 14 31
2 HC Rebellion Gelnica HC Rebellion Gelnica 14 31
3 HK Bardejov HK Bardejov 14 29
4 HK 2016 Trebišov HK 2016 Trebišov 14 27
5 HK Sabinov HK Sabinov 14 17
6 HK 58 Sanok HK 58 Sanok 14 12
7 MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" 14 7
8 MHK Kežmarok MHK Kežmarok 14 5