Trebišov môže vyradiť Sabinov z boja o play-off, Sanok potrebuje vyhrať na ľade lídra

Skupina Východ ma dve kolá pred koncom základnej časti istých prakticky už troch účastníkov play-off. Rimavská Sobota, Bardejov a Gelnica sa ale ešte pobijú o líderskú pozíciu, a tak majú stále o čo hrať. O posledné miesto v prvej štvorke bude súperiť ďalšia trojica tímov, hoci šanca Sabinova je už len teoretická. Trebišov tak môže zo štvrtého miesta vytlačiť reálne len Sanok. Ten preto potrebuje v sobotňajšom šlágri kola zdolať lídra z Rimavskej Soboty. Trebišov sa stretne v priamom súboji so Sabinovom a môže ho tak definitívne vyradiť z hry o play-off. Bardejov a Gelnica by mali proti posledným dvom mužstvám potvrdiť rolu favorita.

 

Program 13. kola - skupina VÝCHOD

MHK Kežmarok vs HC Rebellion Gelnica 17:00 Náš tip: 2

Návrat Kežmarku na klubovú scénu bude bez účastni v play-off. Bývalý extraligista mal síce v tíme aj Arneho Krotáka, no väčšina jeho hráčov nemala dostatok skúseností na to, aby mužstvo potiahla ďalej. Napriek tomu si nováčik hanbu neurobil a čo je hlavné, dokázal opäť naštartovať hokej v malom meste pod Tatrami. Proti Gelnici už prakticky nemá o čo hrať, napriek tomu bude doma nevyspytateľný a môže súperovi znepríjemniť život.

Gelnica má play-off prakticky vo vrecku, no z Kežmarku by si chcela odniesť tri body, ktoré jej môžu v tabuľke ešte pomôcť k čo najlepšiemu umiestneniu. Stále môže atakovať aj druhý Bardejov či dokonca prvú Rimavskú Sobotu. Ak by jej prvý zápas s Kežmarkom, ktorý sa nedohral, skontumoval v jej prospech, bola by zrazu v priamom boji o líderskú pozíciu. Očakávame teda, že do stretnutia v Kežmarku dá všetko a nadviaže na päť výhier z posledných piatich kôl

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HK Sabinov vs HK 2016 Trebišov 17:00 Náš tip: 2

Nevýrazné výkony takmer vyšachovali Sabinov z bojov o play-off. Šarišania majú už len teoretickú šancu na postup. Aby sa z nej stala aspoň čiastočne reálne šanca, museli by poraziť Trebišov za tri body a o viac ako dva góly. To by však Trebišov už nemohol v ďalších dvoch stretnutiach získať ani bod. Toho sú si v Sabinove určite vedomí a s prvou štvorkou už pravdepodobne nepočítajú. Doma si ale hanbu nebudú chcieť urobiť a ak by využili svoj ofenzívny potenciál, mohli by vyhrať.

Víťazstvo Trebišova v Sabinove by znamenalo výrazne zjednodušenie jeho cesty do play-off. Jeho prenasledovateľ - Sanok, by mu ešte mohol síce skomplikovať situáciu, no všetko by mali v rukách Trebišovčania. Aj preto bude pre nich duel na Šariši kľúčový a mali by doň dať všetko. Pomôcť by im k tomu mohli výborné presilovky, oslabenia či oproti Sabinovu výrazne lepšie defenzíva.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

MHk 32 Liptovský Mikuláš vs HK Bardejov 17:00 Náš tip: 2

Liptáci budú ešte hrať o dvanásť bodov, no keďže dovedna vyhrali len raz a sú poslední, nedajú sa od nich očakávať žiadne zázraky. Proti druhému Bardejovu to budú mať veľmi náročné a ťažko od nich očakávať výhru. Amatérske Béčko navyše stále nehrá doma a musí cestovať na zápasy do Ružomberka. V tejto náročnej situácii by bol pre nich zisk čo i len bodu veľkým úspechom.

Hokejisti Bardejova sú momentálne druhí a radi by ešte ohrozili líderskú pozíciu Rimavskej Soboty, na ktorú strácajú bod. Majú však odohratý o zápas viac a aj preto by bolo prekvapením, keby Hornošarišania napokon skončili prví. Isté však je, že proti Liptovskému Mikulášu nebudú brať nič iné len tri body. Ich kvalita sa s najbližším súperom nedá porovnať, veď aj v prvom vzájomnom súboji nasúkali Bardejovčania Liptákom až osem gólov.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HKM Rimavská Sobota vs Hokejovy Klub 58 Sanok 17:00 Náš tip: 1X

Aktuálny líder z Rimavskej Soboty má všetko vo svojich rukách. Ak chce vyhrať základnú časť skupiny Východ, potrebuje získať čo najviac bodov. Na chrbát mu totiž dýcha Bardejov aj Gelnica. Proti Sanoku to ale bude mať náročné, keďže Poliaci ešte hrajú o play-off. Kvalita a aktuálna forma hovorí v prospech slovenského tímu, ktorý je hlavne omnoho úspešnejší v ofenzíve než jeho najbližší súper. Práve útok bude najväčšou zbraňou Rimavskej Soboty.

Sanok ešte čakajú tri zápasy do konca základnej časti a stále má šancu dostať sa do play-off. Potrebuje sa však pokúsiť vyhrať všetky stretnutia. Na štvrtý Trebišov totiž stráca až štyri body. Najbližšie ho čaká azda najťažší súper - líder skupiny. Ak chcú Poliaci dokázať, že patria do najlepšej štvorky, musia vyhrať. Ich defenzíva môže znepríjemniť život súperovi a ak nadviažu na gólovú kanonádu z posledného duelu s Kežmarkom, mohli by uspieť. Súboj, ktorý bude aj šlágrom kola, sľubuje skvelé hokejové divadlo.

Štatistické porovnanie pred zápasom


Tabuľka

Skupina B VÝCHOD Z B
1 HKM Rimavská Sobota HKM Rimavská Sobota 14 31
2 HC Rebellion Gelnica HC Rebellion Gelnica 14 31
3 HK Bardejov HK Bardejov 14 29
4 HK 2016 Trebišov HK 2016 Trebišov 14 27
5 HK Sabinov HK Sabinov 14 17
6 HK 58 Sanok HK 58 Sanok 14 12
7 MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" 14 7
8 MHK Kežmarok MHK Kežmarok 14 5