Trebišov zvládol nervózne derby s Bardejovom, v závere sa strhla bitka aj s brankárom

Šláger 12. kola skupiny Východ priniesol napínavý priebeh s nervóznym záverom a hromadnou bitkou, do ktorej sa zapojil tiež domáci brankár Ivan Fedor. V dramatickom súboji Trebišov napokon zdolal rivala z Bardejova a urobil dôležitý krok k postupu do play-off. Nezaváhala ani Gelnica, ktorá zvíťazila v prestrelke s Liptovským Mikulášom. V hre o prvú štvorku je stále Sanok, poľský tím si hravo poradil s Kežmarkom. Naopak, vyraďovacie boje sa výrazne vzdialili Sabinovu, ktorý nedokázal prekvapiť lídra z Rimavskej Soboty.

Výsledky 12. kola skupiny Východ

MHK 32 Liptovský Mikuláš B - HC Rebellion Gelnica 5:8 (1:3, 2:3, 2:2)
10. Koniar Tibor; 34. Pavlovič Jozef; 40. Bacúr Daniel; 45. Legerský Denis; 58. Koniar Tibor - 4. Gross Peter; 11. Šterbák Denis; 14. Skokan Ján; 26. Sukhanov Kirill; 38. Loja Daniel; 40. Hajduk Richard; 47. Sukhanov Kirill; 54. Hajduk Richard.
Strely: 34:59. Vylúčenia: 4:2 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Valach - Holienka, Mišek. Diváci: 33.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Súhrn zaslal klub MHK 32 Liptovský Mikuláš B
Liptáci začali zápas veľmi zle, keď už v 26-tej sekunde za podrazenie putoval na trestnú lavicu obranca domácich. Oslabenie domáci prečkali bez inkasovaného gólu, ale následné striedanie už inkasovali. Neskôr sa presadil Koniar po peknej prihrávke Pavloviča a Béčko sa nadýchlo a verilo, že sa prinavrátila forma z konca minulej sezóny. Nestalo sa tak, pretože Béčko inkasovalo z nasledovného striedania a Gelnica udrela aj tretíkrát a za stavu 1:3 sa skončila prvá tretina.

Domáci začali zle aj druhú tretinu, keď v tretej minúte bránili oslabovku, no len čo boli v plnom počte, opäť inkasovali. Následne Béčko využilo presilovku, ale góly padali na oboch stranách až do stavu 3:6.

Tretiu tretinu mali Liptáci niekoľko pekných akcií na jeden dotyk, v 44. minúte sa presadili a opäť si začali veriť. No nepoučili sa a po individuálnych chybách svIetilo na tabuli skóre 4:8. V 57. minute upravil skóre Koniar na 5:8 a taký stav ostal až do konca.

Béčko Liptovského Mikuláša podalo sympaticky výkon, bolo hokejovejšie, ale chýbajúca kondícia a tréningová absencia sa odrazila na konečnom vysledku. Pozitívom ostáva, že neinkasovalo ani v jednom oslabení, za čo kredit treba pripísať obom brankárom Melnovi a od 40. minúty Bačíkovi.

HK Sabinov - HKM Rimavská Sobota 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)
23. Miščík Richard - 8. Dmitriev Artem; 15. Dmitriev Artem; 32. Slovák Ján; 49. Moroz Denis; 51. Dmitriev Artem; 51. Vilchinskiy.
Strely: 28:40. Vylúčenia: 5:4 na 2 min., navyše Mišenko 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:2. Rozhodcovia: Kalina - Jobággy, Riš. Diváci:

HK 2016 Trebišov - HK Bardejov 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
27. Miľovčík Richard; 28. Schnelly Martin; 36. Košič Marek - 27. Koksharov Dmitry; 41. Lúč Martin.
Strely: 38:24. Vylúčenia: 7:6 na 2 min., navyše T. Stríž, Š. Stríž, Fedor, Ondrej a Koksharov 5+DKZ za bitku a Hmeľar 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Žák - Homola, Regenda. Diváci: 420.

Súhrn zaslal klub HK 2016 Trebišov
V šlágri kola sa očkával napínavý a vyrovnaný hokej, čo sa aj do bodky potvrdilo. V prvej tretine gól nepadol, aj keď šancí bolo niekoľko. Druhá časť už góly priniesla. Skóre otvorili hostia, keď legionár Koksharov sa strelecky presadil. Domáci však rýchlo vyrovnali a otočili skóre zásluhou Miľovčíka a Schnellyho. V 36. minúte v presilovke Kočiš pridal poisťovací gól. V 3. tretine hokej gradoval. Bardejovčania rýchlo znížili a črtala sa dráma až do posledných sekúnd, čo sa aj potvrdilo. Trebišovčania obetavým a bojovným výkonom uhájili najtesnejšie víťazstvo. Nasadenie a  emócie vyvrcholili šarvátkou po záverečnej siréne.

HK 58 Sanok - MHK Kežmarok 8:0 (1:0, 2:0, 5:0)
14. Wilusz Mateusz; 36. Mazur Marcin; 39. Majoch Dawid; 43. Bielec Maciej; 43. Witan Maciej; 45. Bielec Maciej; 54. Rapala Boguslaw; 54. Olearczyk Kamil.
Strely: Vylúčenia: 6:7 na 2 min., navyše Kramár DKZ za osobný trest. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Jurko - Witek, Cybuch. Diváci: 1200.