V derby uspela Prievidza, Partizánske stále čaká na prvú výhru

Tradičné derby štvrtého kola skupiny Západ sa hralo v Prievidzi, kam cestovalo Partizánske. Hostia s náročným žrebom na úvod sezóny stále čakjú na prvú výhru, a to sa nezmenilo ani po sobotňajšom dueli v Prievidzi. Domáci rozhodli stretnutie v podstate už v prostrednej časti hry aj vďaka dvom gólom prievidzského kapitána Michala Kováča.

HC Prievidza - HK Iskra Partizánske 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Góly
: 31. Hanes Matúš; 34. Kováč Michal; 39. Kováč Michal; 42. Kerata Ramon; 44. Toman Michal - 31. Káčer Libor; 51. Tvrdík Lukáš.
Strely: 36:36. Vylúčenia: 7:9 na 2 min., navyše Učník a Káčer 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodcovia: M. Novák - Frimmel, Valo. Diváci: 299.

Zápasové infoŠtatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Súhrn zaslal klub HC Previdza
Vo 4. kole skupiny Západ sa mohli fanúšikovia tešiť na tradičné derby. Súperom domácich bol tím z Partizánskeho, ktorému po dvoch odohraných zápasoch svietila v kolónke výhier nula. Naopak, Prievidza si po sérii štyroch zápasoch, v ktorých nie vždy bola to horšie mužstvo, pripísala na svoje konto len štyri body. Aj táto skutočnosť pridávala tomuto duelu istý náboj ešte pred jeho začiatkom. Od úvodu prvej tretiny sa hral opatrný hokej. Ani jedno mužstvo nechcelo spraviť chybu, ktorá by toho druhého dostala do výhody. Čiastočne sa to však nedarilo domácim ani hosťom. Po vysokej hokejke Mendela následoval trest 2+2. Ani nie po minúte opäť domáci chybovali a po Beňadikovom faule hralo Partizánske takmer 3 minúty presilovku 5 na 3. Ponúknutú výhodu však nevyužilo a pozície sa vymenili. Hostia umožnili hrať Prievidzi takmer 8 minútovú presilovku, ktorú však aj vďaka zlému pohybu domáci nedokázali premeniť na gól.

Druhá tretina začala tak, ako skončila tá prvá. Mužstvá sa opäť predbiehali v množstve ponúknutých presilových hier. Jednu z nich sa v 30. minúte podarilo využiť Prievidzi, ktorá išla do vedenia 1:0. Jej radosť však netrvala dlho, hostia sa expresne rýchlo oklepali, a už za 12 sekúnd sa skóre opäť menilo. V tejto fáze hry si obidve mužstva dokázali vytvoriť niekoľko šancí na skórovanie a diváci sa mali načo pozerať. V 33. minúte sa po nádhernej strele pod brvno presadil Kováč a výhoda bola opäť na domácej strane. V 38. minúte hralo Partizánske presilovku, a po ich chybnej rozohrávke v obrannom pásme sa dostal do brejku Kováč, ktorý chladnokrvnou strelou vymietol pavučiny v bránke hostí a zvýšil už na 3:1.

Vstup do tretej tretiny vyšiel Prievidzi ideálne. Už po minúte hry navýšil skóre stretnutia Kerata. Dve minúty nato sa presadil Toman, a od tohto momentu ako keby opadla z domácich ťarcha tohto zápasu. Začal sa nám dariť plynulejší prechod do útočného pásma a chlapci sa začali baviť hokejom. Treba vyzdvihnúť aj výkon hostí, ktorí nezložili zbrane a koniec zápasu súperovi poriadne znepríjemnili. .Niekoľkými perfektnými zákrokmi podržal Prievidzu brankár Pračko, a aj vďaka jeho výkonu domáci Partizánske už do zápasu nepustili.

Michal Kováč, kapitán HC Prievidza: "Do zápasu sme vstúpili s rešpektom, ale nechceli sme, aby na nás súper vybehol, ako sa nám to stávalo v posledných zápasoch. Po prvej tretine sme si povedali, že si musíme hrať svoju hru a že góly prídu. Išli sme do vedenia, ale hneď na to sme dostali lacný gól od mantinelu, ale našťastie nás to nezaskočilo a pokračovali sme vo svojej hre, čo prinieslo ovocie a dostali sme sa do vedenia o 3 góly. Na konci sme už zápas len dohrávali, na čo si musíme dávať pozor, lebo keby nás nepodržal brankár, mohlo to vyzerať s výsledkom ešte zaujímavo. Som veľmi rád za víťazstvo a ďakujeme fanúšikom, že nás konečne prišli podporiť aj v trochu väčšom počte."