Vedúce Levice hostia Dolný Kubín, Partizánske sa chce udržať v boji o play-off

V štrnástom kole skupiny Západ vedúce Levice privítajú Dolný Kubín, ktorý na súperových ľadoch nezískal ešte ani bod. Rovnako je na tom aj Brezno, ktoré sa predstaví na ľade druhého Púchova. Azda najvyrovnanejší zápas sa čaká v Bratislave, ktorá hostí Partizánske. To jej v prvom vzájomnom zápase uštedrilo desaťgólový debakel. Posledná Senica si zmeria sily s favorizanou Nitrou. 
 

Program 14. kola - skupina ZÁPAD
 

  vs  HC Prievidza  17:30 Náš tip: 1

Levice mali pred týždňom voľno a mohli prísť o priebežnú pozíciu lídra. Púchov však zaváhal, a tak Levičania ostali na čele aj po voľnom kole. V prvom vzájomnom zápase v Dolnom Kubíne vyhrali v nekompletnej zostave len tesne 4:3, doma by ale pre lídra skupiny Západ nemal byť Dolný Kubín až takým ťažkým orieškom. 

Dolný Kubín si pred týždňom hladko poradil so Senicou 5:1. Doterajších pätnásť bodov v tabuľke nazbieral len v domácich dueloch, vonku nezískal ani jediný bod. I keď na play-off má stále šancu, veď na štvrtú Nitru stráca iba päť bodov, na levickom ľade bude jeho hlavným cieľom uhrať dobrý výsledok a neodísť s debaklom.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

 vs    17:30 Náš tip: 1

Púchov po osemzápasovej víťaznej sérii v minulom kole prehral v Nitre a neuvyžil možnosť dostať sa priebežne na čelo skupiny Západ. Pred vlastnými fanúšikmi ešte nezaváhal ani raz, doma sa mu gólovo darí, veď nastrieľal najviac gólov spomedzi všetkých. V prvom vzájomnom zápase na breznianskom ľade vyhral štvrťnásťgólovú prestrelku 9:5, teraz je favoritom opäť, no očakávame o čosi menšiu gólovú nádielku.

Brezno je ďalší z tímov, ktorý získava body len na domácom ľade. Na ôsmej priečke ich doteraz Brezňania nazbierali jedenásť, no na súperových ľadoch nezískali ani jeden. Pred týždňom dokázali zdolať svojho tabuľkového suseda z Bratislavy.  Ak by chceli na púchovskom ľade uspieť, museli by predviesť vynikajúci hokej najmä smerom dozadu, čo breznianskemu celku v tejto sezóne zatiaľ veľmi nejde.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

 vs  HC DYNAMAX 96 Nitra 18:00 Náš tip: 2

Posledná Senica sa od neuveriteľnej prehry v Partizánskom akoby zase nevie pozviechať na nohy. Doma s Púchovom inkasovala sedem kúskov, minulý týždeň prehrala hladko v Dolnom Kubíne. Nitru však v prvom vzájomnom zápase riadne potrápila, dokonca viedla 2:0, no napokon prehrala. Seničania majú istú šancu uspieť, no musia zabudnúť na prehry, nevydarené momenty a predviesť bojovný výkon, ktorý by mohol priniesť len druhé víťazstvo v sezóne.

Nitra predviedla svoju silu aj v ostatnom kole, keď doma zdolala druhý Púchov a aj napriek dvom kontumáciám sa stále drží na postupovej štvrtej priečke. Ak si chce pred svojimi prenasledovateľmi v tabuľke udržať náskok, na ľade poslednej Senice by zaváhať nemala. So svojím stabilne dobrým výkonom by na Záhorí mala triumfovať.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

OAHL Bratislava  vs HK Iskra Partizánske  18:30 Náš tip: 2

Rezervu Bratislavy zrejme pred týmto stretnutím bude strašiť desaťgólový debakel z prvého vzájomného zápasu v Partizánskom, ale tiež sedemzápasová šnúra prehier. Bratislavčania nepoznajú chuť víťazstva už dva mesiace, naposledy ešte 6. októbra zdolali doma Brezno. Proti Partizánskemu, ktoré podáva v tejto sezóne poriadne kolísavé výkony, by sa mohli opäť naštartoval, ale v momentálnej forme a zostave, s ktorou nastupujú na stretnutia, to budú mať nesmierne náročné.

Partizánske v minulotýždňovom kole zdolalo prekvapivo vysoko Prievidzu a opäť sa zaradilo do bojov o play-off. To bude najväčšia motivácia Iskry aj v hlavnom meste Slovenska, kde by najradšej Partizánčania zopakovali svoj výkon proti tomuto súperovi z domáceho prostredia. Vyrovnaný duel by však mohli zvládnuť a dostať sa na dostrel priečok zaručujúcich vyraďovacie boje.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 


Tabuľka

Skupina A ZÁPAD Z B
1 HK Levice HK Levice 16 40
2 MŠK Púchov MŠK Púchov 16 35
3 HK Iskra Partizánske HK Iskra Partizánske 16 31
4 HC Prievidza HC Prievidza 16 28
5 HC DYNAMAX 96 Nitra HC DYNAMAX 96 Nitra 16 23
6 Mšk HVIEZDA Dolný Kubín Mšk HVIEZDA Dolný Kubín 16 18
7 HC OSMOS Bratislava "B" HC OSMOS Bratislava "B" 16 15
8 HK Brezno HK Brezno 16 15
9 HK 91 Senica HK 91 Senica 16 8

Odporúčame