Levice aj s majstrom sveta hostia v súboji o prvé miesto Púchov

Ťahák deviateho kola skupiny Západ sa v sobotu odohrá v Leviciach, ktoré v súboji prvého s druhým tímom tabuľky privítajú Púchov. Za Levice nastúpi v šlágri kola 45-ročný veterán a majster sveta Dušan Milo. Prievidza privíta na svojom ľade v poslednej dobe trápiacu sa Bratislavu, ktorá má problém najmä s vyskladaním zostavy. Posledné dva tímy zohrajú duel v Partizánskom. V Dolnom Kubíne sa hrať nebude, Nitra si odpyká disciplinárny trest.
 

Program 9. kola - skupina ZÁPAD
 

HC Prievidza vs OAHL Bratislava  17:00 Náš tip: 1

Štvrtá Prievidza vydrela vo štvrtok víťazstvo na senickom ľade, keď otočila súboj z nepriaznivého stavu 1:2 na 3:2 a otriasla sa tak z minulotýždňového debaklu v Leviciach. Duel tabuľkových susedov je aj priamym súbojom o vedúcu štvoricu, čo môže pridať na atraktivite zápasu. Navrch by mohli mať domáci Prievidžania, ktorí dosiaľ doma podľahli iba Nitre.

Rezerva Bratislavy sa v posledných zápasoch trápi s oklieštenou zostavou. Vo štvrtok nastúpila s jedenástimi korčuliarmi a doma s Levicami schytala obdobný debakel ako Prievidza. To nasvedčuje, že v sobotu by mohol byť na prievidzskom ľade vyrovnaný zápas, avšak Bratislavčania aj vlani Prievidzi dvakrát podľahli. Navyše, ak budú mať opäť problém poskladať aspoň tri útoky, v Prievidzi to budú mať náročné.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HK Levice vs   17:30 Náš tip: 1

Levice v posledných dvoch stretnutiach prevalcovali Bratislavu aj Prievidzu a na čele tabuľky majú trojbodový náskok práve pred Púchovom. V Leviciach sa stretnú dva najčastejšie skórujúce tímy, a tak očakávame ofenzívne divadlo. Rozhodovať môžu detaily, ale aj domáce prostredie, no tiež prítomnosť majstra sveta Dušana Mila či ďalšieho 41-ročného útočníka Tomáša Chrenka. Obidva tímy momentálne hrajú vo veľkej pohode.

Púchov vo štvrtok sfúkol Dolný Kubín, predtým hladko zdolal aj Partizánske. Minuloročný víťaz základnej časti skupiny Západ sa konečne rozbehol k svojim vlaňajším výkonom. Pred rokom Levice dvakrát bez problémov zdolal, tentoraz to by však mohol byť omnoho vyrovnanejší zápas. Púchovčania sa budú spoliehať aj na najlepšieho strelca súťaže, ruského útočníka Anatoliho Prusa.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HK Iskra Partizánske vs HK 91 Senica 18:00 Náš tip: 1X

Partizánske vo štvrtok zaznamenalo dôležité víťazstvo v Brezne a pomaly začína zbierať body. Prepracovať sa do prvej štvorky bude pre Iskru nesmierne náročné, a ak chce ešte na to pomýšľať, doma so Senicou by mala zvíťaziť. To však pre Partizánske nebude vôbec jednoduchá úloha, najmä pri kolísavých výkonoch, ktoré v tejto sezóne podáva. 

Senica síce prehrala štyri zápasy v rade, ale ani v jednom nepredala svoju kožu lacno. Všetky duely skončili jedno alebo dvojgólovým rozdielom a Seničania v troch z nich dokonca viedli. Body však majú len tri za jedinú výhru nad Dolným Kubínom, a to je príliš málo. S Partizánskym vlani prehrali oba vzájomné zápasy po gólových prestelkách, podobné gólové hody by mohli diváci vidieť aj tentoraz.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

vs HC DYNAMAX 96 Nitra  ZÁPAS ZRUŠENÝ

Zápas Dolného Kubína proti Nitre sa neodohrá, pretože HC DYNAMAX 96 Nitra si odpyká disciplinárny trest zastavenia činnosti na 1 zápas. Zápas bude po rozhodnutí riadiaceho orgánu súťaže skontumovaný v prospech domácej Hviezdy.  


Tabuľka

Skupina A ZÁPAD Z B
1 HK Levice HK Levice 16 40
2 MŠK Púchov MŠK Púchov 16 35
3 HK Iskra Partizánske HK Iskra Partizánske 16 31
4 HC Prievidza HC Prievidza 16 28
5 HC DYNAMAX 96 Nitra HC DYNAMAX 96 Nitra 16 23
6 Mšk HVIEZDA Dolný Kubín Mšk HVIEZDA Dolný Kubín 16 18
7 HC OSMOS Bratislava "B" HC OSMOS Bratislava "B" 16 15
8 HK Brezno HK Brezno 16 15
9 HK 91 Senica HK 91 Senica 16 8