Víťaznú prestrelku pre Levice zariadili dvojčatá

V súboji 2. kola tretej najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku skupiny Západ hostili Levice súpera z Brezna. Dvanásťgólovú prestrelku vo vysokom tempe napokon zvládli lepšie levickí hokejisti aj vďaka štyrom presným zásahom dvojičiek Dávida a Lukáša Königovcov.

HK Levice 7:5 HK Brezno (2:2; 4:2; 1:1)

Góly: 12. König D. (Kohút, Školník), 18. Matejov (Bogoslovskii), 23. König D. (Kohút), 33. Novák (Tužinský, Novotný), 33. König L. (König D., Šramaty), 40. Segíň (Bogoslovskii), 42. König L. (König D.) – 12. Turňa (Koštial), 20. Laubert (Šmálik), 22. Pinka, 27. Znak (Koštial, Šmálik), 47. Pinka (Matzenauer, Srnka). Strely: 62:41. Vylúčenia: 5:6 na 2 min., navyše Matejov (LV) – 10 min. nešportové správanie sa hráča. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Hronský – Kiepeš, Paulík. Divákov: 217

Levice: Búry – Káčer, Kohút, Novák, Novotný, Tužinský – Buianov, Školník, König D., König L., Šramaty – Kasana, Bogoslovskii, Matejov, Segíň

Brezno: Laurinc – Guttmann, Kochlica, Laubert, Matzenauer, Šmálik – Kobela, Turňa, Koštial, Pinka, Znak – Lupták, Podkonický, Balcar, Srnka, Štubňa – Szöke, Kováčik, Magura, Marek

Zápas medzi Levicami a Breznom mal hneď od úvodu pomerne vysoké tempo ako v 2. lige nebýva vždy zvykom. Napriek tomu si však diváci na prvý gól museli počkať až do druhej polovice prvej tretiny, keď skóre zápasu otvárali po nedôraznom bráneni zo strany domácich z dorážky hráči Brezna. Z vedenia sa však radovali iba 22 sekúnd, keď krásnym gólom potešil domácich fanúšikov Dávid König. Z hry mali Levičania jednoznačne viac no vyťažiť z maxima sa im podarilo iba minimum. V prvej tretine ich dokázal do vedenia dostať ešte Martin Matejov, no 4 sekundy pred koncom sa hosťom podarilo opäť vyrovnať a do šatní sa tak odchádzalo za nerozhodného stavu 2:2.

Minútu a pol z druhej tretiny stačilo Levičanom na to, aby zbytočným vyvážaním puku stredom ihriska poskytli súperovi šancu na strelenia gólu, ktorú bez problémov využil. Tento moment však hráčov Levíc nakopol a v nasledujúcej fáze zápasu to vyzeralo akoby na ľade bolo jedno mužstvo. Totálna prevaha Levíc sa odzrkadľovala ako v pohybe, tak aj v kombinácii a pomere striel. Z nej sme vyťažili vyrovnávajúci gól, keď sa po druhýkrát v zápase presadil Dávid König. Levice sa však na góly napriek dobrému výkonu nadreli, zatiaľ čo domácim padalo do bránky takmer všetko. V necelej polovici zápasu sa tak dokázali posledný krát v stretnutí dostať do vedenia 4:3. Domáci hráči sa s takýmto stavom po dobrom výkone zmieriť nechceli a v druhej polovice tretiny konečne začali byť efektívny. Po troch skutočne pekných kombinačných súhrach sa im podarilo otočiť stav na 6:4 po druhej tretine keď sa postupne presadili Dominik NovákLukáš König a Tomáš Segíň.

Posledná tretina len podčiarkla dianie na ľade zo zvyšku zápasu. Levice boli aktívnejšie no odmenou im bol iba jeden gól z hokejky Lukáša Königa. Kedže však Brezňania takisto skórovali už len jediný krát, víťazstvo si Levice s prehľadom postrážili. Napriek prevahe domácich išlo celkovo o veľmi dobrý zápas v ktorom si diváci mohli prísť ako na veľa gólov tak aj na rýchly a pekný hokej.