Východ čaká kolo favoritov so šlágrom v Trebišove

Cez víkend má skupina Východ na programe 6. kolo 2. Hokejovej ligy, ktoré môžeme nazvať aj kolom favoritov. Tretí Trebišov hostí šláger proti húževnatému Sabinovu. Prekvapiť by mohol Kežmarok, ktorý narazí na Gelnicu hrajúci v menšej kríze. Prvé dva tímy tabuľky by si ale mali pripísať na konto jasné víťazstvá. Bardejov totiž bude hrať s Liptovským Mikulášom B a líder z Rimavskej Soboty sa postaví proti poľskemu zástupcovi zo Sanoku.
 

Program 6. kola - skupina VÝCHOD
 

 HK 2016 Trebišov  vs  HK Sabinov   17:30 Náš tip: 1X

Trebišov predvádzal v posledných kolách kolísavé výkony a striedal výhry s prehrami. Dokázal poraziť Kežmarok a dokonca aj Rimavskú Sobotu, no nestačil na Gelnicu a naposledy po predĺžení ani na Bardejov. Zemplínčanov vo väčšine zápasov podržal výborne chytajúci brankár Fedor, no ich ofenzíve sa nedarí podľa predstáv. Nakopnúť by ich však mohli presilovky, ktoré im zatiaľ vychádzajú na výbornú. Do karát im bude hrať aj domáce prostredie, čo by mohol byť rozhodujúcim faktorom.

Po nevydarenom vstupe do sezóny zaznamenal Sabinov dôležité víťazstvá s Kežmarok a Liptovským Mikulášom, potrápil tiež lídra z Rimavskej Soboty. Zdá sa, že Šarišania sa dostávajú do formy, v útoku sú nebezpeční a aj defenzíva vyzerá o čosi istejšie než v prvých dueloch. Sabinov má skúsených a rozdielových hráčov najmä v ofenzíve, no pozor si bude musieť dať na zadné vrátka a oslabenia, ktoré nezvládal doteraz najlepšie. S Trebišovom by mal uhrať vyrovnanú partiu a môže mu vziať aj nejaký ten bodík.

Štatistické porovnanie pred zápasom


HC Rebellion Gelnica  vs  MHK Kežmarok  17:30 Náš tip: 2

Vynikajúci vstup do nového ročníka mala Gelnica, no v posledných dvoch kolách sa akoby zasekla a nestačila na Bardejov a prekvapivo prehrala aj s Béčkom Liptovského Mikuláša. Ak sa chce udržať v prvej štvorke, potrebuje sa opäť nakopnúť. V porovnaní s Kežmarkom má omnoho lepšiu obranu, ktorá sa vie ubrániť aj viacerým oslabeniam. Na Gelničanov však prišla akási kríza, ktorá môže dať šancu nováčikovi bodovať.

Kežmarok dokázal vyhrať zatiaľ iba raz, a to hneď v prvom kole s Liptákmi. Odvtedy nezískala partia okolo Arneho Krotáka ani bod. Hoci majú Kežmarčania v kádri zaujímavé mená a skúsenosti v útoku, defenzíve sa zatiaľ nedarilo podľa predstáv a inkasovaných gólov bolo až priveľa. Očakávame, že Podtatranci si budú dávať v obrane ešte väčší pozor ako doteraz. Ak chcú pomýšľať aj na play-off, musia proti Gelnici vyhrať. Menšia kríza na súperovej strane im k tomu môže výrazne pomôcť.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HK Bardejov  vs  MHk 32 Liptovský Mikuláš  17:30 Náš tip: 1

Po úvodnom debakli s Rimavskou Sobotou sa Bardejov štyroma víťazstvami vyšplhal až na druhé miesto skupiny Východ. Hornošarišania predvádzajú pekný hokej, naposledy zdolali doma aj rivala z Trebišova a vyzerajú byť v hernej pohode. Darí sa im strelecky, v bránke chystá spoľahlivo Roman Dzúr a naposledy ich doma podporili výraznejšie aj fanúšikovia. Hokej sa v Bardejove opäť zobúdza, mužstvo má výbornú formu a proti Liptákom by malo zaznamenať ďalšie víťazstvo.

Hokejisti B tímu Liptovského Mikuláša sa tešili z prvého víťazstva v minulom kole proti Gelnici a odlepili sa tak z dna tabuľky. Predtým však dostali debakle od Sanoku, Sabinova aj Rimavskej Soboty. Najbližšie čaká Liptákov opäť náročný súper. Ak chcú pomýšľať na vyrovnanú partiu s favoritom, potrebujú sa chopiť každej šance. To sa im v ostatných kolách veľmi nedarilo, o čom svedčí aj veľmi nízka, ani nie osempercentná úspešnosť presilových hier. V Bardejove môžu iba prekvapiť, budú to mať ale náročné.

Štatistické porovnanie pred zápasom
 

Hokejovy Klub 58 Sanok   vs  HKM Rimavská Sobota  18:00 Náš tip: 2

Sanok zaostal v úvode druholigového ročníka za očakávaniami, no po prvých troch prehrách sa nakopol proti posledným dvom tímom - Kežmarku a Liptovskému Mikulášu B. Najbližšie ho však čaká súper z opačného konca tabuľky, čo bude pre Poliakov rozhodne výzva. Už vlani dokázali, že vedia hrať vyrovnané partie s každým, no v rozhodujcich chvíľach sa im nedarí zlomiť zápas na svoju stranu. To by mohlo zavážiť aj najbližšie, avšak v Sanoku očakávame napriek tomu zaujímavý duel s výbornou atmosférou.

Lídrovi z Rimavskej Soboty dýcha na chrbát Bardejov, aj preto bude chcieť v Poľsku bodovať naplno a udržať si svoju pozíciu v tabuľke. RImavskosoboťania dovedna prehrali len s Trebišovom, darí sa im strelecky, v bránke im chytá bývalý reprezentant Karol Križan, vedia využívať svoje presilovky a dokážu tiež veľmi dobre uhrať oslabenia. Pri aktuálnej situácii na čele skupiny Východ si nemôžu dovoliť v Poľsku zaváhať a očakávame, že do stretnutia pôjdu naplno a podarí sa im vyhrať.

Štatistické porovnanie pred zápasom


Tabuľka

Skupina B VÝCHOD Z B
1 HKM Rimavská Sobota HKM Rimavská Sobota 14 31
2 HC Rebellion Gelnica HC Rebellion Gelnica 14 31
3 HK Bardejov HK Bardejov 14 29
4 HK 2016 Trebišov HK 2016 Trebišov 14 27
5 HK Sabinov HK Sabinov 14 17
6 HK 58 Sanok HK 58 Sanok 14 12
7 MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" 14 7
8 MHK Kežmarok MHK Kežmarok 14 5